Запливи для зростання: на зимовому ЧС українські плавці оновили національні рекорди, але залишилися без нагород
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Тренерські експерименти Леонід Ратнер може собі дозволити лише на Кубку Турчина. (автора.)
Задля більшого «кворуму» керівництво ФГУ серйозно зменшило вступний внесок на сезон для «справжніх» команд суперліги й водночас звільнило від подібних дій представників нижчої ліги, за рахунок яких, власне, й розширилося представництво українського чемпіонату. Щоправда, навіть за таких умов не всі клуби, що подали заявки на участь у змаганнях, знайшли кошти для поїздки до Броварів на з’їзний тур.
Водночас штучне нарощення кількості учасників суперліги призвело до збільшення числа «прохідних» матчів, у яких фаворити турніру здобувають розгромні перемоги.
На думку головного тренера жіночої збірної України Леоніда Ратнера, таке рішення ФГУ має дві сторони медалі. «Для початку, можливо, це і непогано, адже, по суті, нічого не було. Але для безпосереднього розвитку українського жіночого гандболу, його «змужніння» та прогресу — такий варіант, коли одна команда виграє у іншої по 30-40 очок, — абсолютно не годиться. Приміром, кільком нашим командам незабаром грати єврокубки. Громлячи суперника в національній першості, дівчата втрачають концентрацію, розслабляються, так би мовити, тоді як перед відповідальними міжнародними поєдинками набагато краще зіграти з серйозним опонентом. Але добре, що хоч зібралися. Це хороша нагода подивитися один на одного, заглибитися в реалії вітчизняного жіночого гандболу», — в інтерв’ю «УМ» розповів Леонід Ратнер.
Як свідчить Леонід Анатолійович, нинішня ситуація така, що вітчизняним гандболісткам неймовірно важко прогресувати. Провідні гандболістки грають за кордоном, тож молодим дівчатам навчатися ні в кого. А «збірниці», які виступають у чемпіонаті країни, практично не «ростуть», бо, за словами тренера, граючи з «дитячими командами», у них усе чудово виходить — красиво забивають, добре обороняються. «На жаль, це не той рівень, де можна підвищувати свій клас і на основі якого давати реальну оцінку гандболістці», — характеризує стан сьогоднішнього національного чемпіонату досвідчений фахівець.
Нагадаємо, що вже незабаром, на початку грудня, наша жіноча збірна гратиме у фінальній частині ЧЄ, який прийматимуть Угорщина та Хорватія. Леонід Ратнер скаржиться, що після завершення євровідбору, впродовж останніх шести місяців, «синьо-жовті» не провели жодного товариського матчу. Більше того, тренер не приховує розпачу, що провідна гандболістка його колективу — Юлія Манагарова, котра нині виступає за «Ростов-Дон», — практично погодилася на пропозицію Росії прийняти її громадянство.
«Росіяни вчепилися за неї мертвою хваткою. Звісно, якби було б в Україні пару потужних клубів, як колись запорізький «Мотор» чи криворізький «Смарт» («Спарта»), з хорошою матеріальною базою, думаю, спокус приймати інше громадянство не було. А так, у Ростові у неї є й хороша зарплата, й потужна вболівальницька підтримка, й медичне забезпечення. До того ж, коли спортсмен приймає російське громадянство, йому одразу надають квартиру й інші пільги», — розповів Ратнер.
Тож існує велика ймовірність, що Юлія (батько якої, до речі, росіянин) не допоможе українській збірній на майбутньому ЧЄ. Хоча, з огляду на головне фото спортсменки в соціальній мережі «Вконтактє», де Манагарова тримає в руках букет синьо-жовтих квітів, шанси на її приїзд до табору української збірної таки існують.
Власне Леонід Анатолійович не полишає спроб переконати Юлію допомогти «синьо-жовтим» у Дебрецені, де наші дівчата гратимуть поєдинки групового етапу ЧЄ проти неймовірно потужних збірних Данії, Норвегії та Румунії. «Усе, що є найкращого в Європі та світі, — знаходиться в нашій підгрупі», — визнає наставник «синьо-жовтих».
За словами Леоніда Ратнера, йому дуже хочеться, аби українська збірна не була на турнірі гидким каченям. «Хочеться виглядати достойно, як у ігровому, так і репрезентативному плані», — тренер звертає увагу на те, що його команда має проблеми й з екіпіруванням, і з підготовчим процесом. «Скажімо, наші суперники, збираючись на чемпіонат Європи, провели по 20 товариських матчів, ми ж після завершення євровідбору взагалі не зіграли жодного матчу. Зрештою, незалежно від стану нашої готовності, будемо боротися», — резюмує Леонід Ратнер.
Суперліга. Жінки. З’їзний тур (Бровари). Другий ігровий день. «Бровари» — «Економ-Університет» — 18:31, ДЮСШ №21-ЦСКА — «Карпати» — 18:43, «Університет-Дніпрянка» — «Хмельничанка» — 39:20, «Спартак» — «Галичанка» — 21:32.
Турнірне становище після двох матчів: «Галичанка», «Карпати», «Університет-Дніпрянка» — 4, «Економ-Університет», «Хмельничанка» — 2, «Спартак», «Реал-МОШВСМ-НУК» — 0 (1 гра), «Бровари», ДЮСШ №21-ЦСКА — 0
Тернопільський «Педуніверситет-Енерго» — не з’явився на матчі з’їзного туру.
Старт із затримкою
Чоловіча збірна України з гандболу на початку тижня, зібравшись у Кончi-Заспі, розпочала підготовку до старту у відборі до ЧЄ-2016. Свій перший матч «синьо-жовті» проведуть у неділю в столичному Палаці спорту проти збірної Угорщини, хоча, згідно з попереднім розкладом, кваліфікація для наших чоловіків мала б розпочатися позавчора — матчем зі збірною Росії. Утім, зважаючи на напружені українсько-російські стосунки, Європейська федерація гандболу перенесла цей поєдинок на більш пізню дату.
Як повідомляє офіційний сайт ФГУ, навчально-тренувальний збір, яким керує новопризначений наставник Віталій Андронов, проходить за «зачиненими дверима». З огляду на існуючий конфлікт у вітчизняному гандболі, де й досі триває двовладдя (приміром, жіноча суперліга проходить під егідою ФГУ Андрія Мельника, тоді як чоловічий ЧУ наразі підпорядкований федерації Василя Надраги), існували сумніви щодо представницького складу «синьо-жовтих». Утім, як стало відомо «УМ», до табору збірної прибуло одразу десятеро гравців «Мотора» — флагмана українського чоловічого гандболу. Щоправда, інша запорізька команда «ЗТР» своїх гравців до національної команди не делегувала взагалі.
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Підбивати у футболі наприкінці року підсумки роботи подобається далеко не всім, адже, серед іншого, оцінювати доводиться лише половину зіграного сезону, відтак і оцінки часто носять половинчастий характер. >>
Після перемоги навесні на чемпіонаті світу в дивізіоні IB українська хокейна збірна у серпні-вересні спробувала відібратись на Олімпіаду-2026. >>
Футболіст збірної України Михайло Мудрик, який наразі грає за лондонський Челсі підтвердив, що його проба на допінг виявилася позитивною. >>
Statbet — це спортивний портал, який пропонує не лише актуальні новини, але й глибокий аналіз подій та розширену статистику. >>
Григорій Козловський очолив ФК «Рух» у незвичному хокейному матчі з «Шахтарем». Козловський став MVP матчу, забивши 8 голів >>