Замість шезлонга — лопата

Замість шезлонга — лопата

Волонтерський рух набуває все більшої популярності в світі. Безкоштовна робота заради доброчинності проникає і в Україну. Щоправда, працюють у такий спосіб переважно іноземці, які приїздять до нашої країни. Українську молодь безкоштовна робота за кордоном поки не приваблює. У тому, що безкоштовно перебирати цеглу під час відпустки — це по-європейськи, можна переконатися, відвідавши міжнародний волонтерський табір, що працює зараз у маленькому селі Рихли Коропського району на Чернігівщині. Зараз тут працюють та «відпочивають» троє іноземців iз Голландії, Італії та Великої Британії.

Заручини — на потік

Заручини — на потік

Зайве казати, що на радянських теренах вінчання молодят у церкві було заборонено взагалі або ж (у ближчі до перебудови часи) зведено на маргінес. Тепер, коли освячення шлюбу в церкві є звичайним для багатьох пар, нібито на противагу цій тисячолітній традиції активізувалися відділи реєстрації актів цивільного стану. У РАЦСах тепер пропонують не лише отримати широковідомий «штамп у паспорт», а ще й відбути церемонію заручин. Власне, за таку новацію закохані мають дякувати українським законодавцям. Адже прийнятий Верховною Радою і чинний з 1 січня цього року Сімейний кодекс України передбачає «відновлення інституту заручин», як про це повідомляє прес-служба Міністерства юстиції.

Нас уже не 48 мільйонів...

Нас уже не 48 мільйонів...

Уже третій рік поспіль в Україні спостерігається тенденція збільшення народжуваності. Такий приємний висновок оприлюднило нещодавно Міністерство юстиції України. Так, за перші шість місяців цього року органи реєстрації актів громадянського стану Мін’юсту зареєстрували майже на 4 відсотки більше народжень, ніж за перше півріччя 2003 року. З початку року смертність в Україні, порівняно з минулим роком, практично не збільшилася. Щоправда, попри оптимістичні прогнози, у нашій країні все одно кількість померлих переважає кількість народжених: так, у цьому півріччі в Україні народилося майже 212 тисяч, а померло більш ніж 389 тисяч осіб. Найактивніше народжують у Донецькій області, а найнижчий рівень народжуваності — в Чернігівській. Протягом першого півріччя найнижчими показниками смертності відзначилася Чернівецька область, а найвищими – Одещина. До речі, загальна чисельність населення України на 1 червня 2004 року становила 47 мільйонів 465 тисяч осіб.

Гей, ромале!

Гей, ромале!

Закарпаття здавна облюбували роми. У цьому маленькому краї проживала десята частина всіх представників цієї нацменшини Радянського Союзу. За переписом 2001 року, в області мешкає понад 14 тисяч циган. Ще стільки ж, очевидно, декларували свою національність як угорську, словацьку чи українську. В Ужгороді виходить єдина в Україні ромська газета «Романі яг», працює циганська школа та дитсадок, є передачі на радіо, почалося становлення ромського театру.

Всі статті рубрики