10 трупів і 34 поранених біля станції метро «Ризька» у Москві, від 400 до 600 дітей та батьків сидять у заручниках у терористів у школі інгуського міста Беслан, два пасажирські автобуси висадили в повітря терористи в Ізраїлі, 12 непальців стратили в Іраку. Терор набув нечуваних досі масштабів.
Москва
Рівно через тиждень після терористичних (як стверджує ФСБ) замахів на два російські пасажирські літаки чергова терористка-самогубця висадила себе в повітря позавчора о 20.15 за місцевим часом перед входом до московської станції метро «Ризька». За словами свідків, шахідка намагалася увійти до метро, але коли помітила міліціонерів, які чергували біля входу, то розвернулася, пройшла кілька метрів і привела в дію вибуховий пристрій серед найбільшого скупчення людей. Як було встановлено пізніше, його сила дорівнювала двом кілограмам у тротиловому еквіваленті. Для збiльшення сили ураження бомба була начинена дрібними металевими предметами. Вибухом було вибито вікна у самій станції метро та у сусідньому торговельному центрі «Крестовський». За даними на вчорашній день, у результаті вибуху десять осіб загинули та 34 отримали поранення. Мер російської столиці повідомив журналістам на місці події, що серед поранених — четверо дітей та ще 12 осіб перебувають у тяжкому стані. Відповідальність за вибух узяло на себе єгипетське ісламське угруповання «Бригади Аль-Ісламбулі», яке раніше визнало свою причетність до підриву двох літаків марки Ту. Воно заявляє, що розпочало серію актів помсти за ставлення російської влади до мусульман Чечні. Спецслужби застерегли перед черговою хвилею терору в Росії. МЗС України повідомило, що станом на ранок учорашнього дня не було інформації про потерпілих під час цього замаху громадян України, але продовжувало надалі відслідковувати ситуацію.
Північна Осетія
Учора вранці група бойовиків та жінок-смертниць захопила школу № 1 північноосетинського міста Беслан, яке розташоване за 30 кілометрів від столиці цієї російської республіки Владикавказу та приблизно за 4-5 кілометрів — від кордону з Інгушетією. Озброєні автоматами та гранатометами люди прийшли, ймовірно, з боку Інгушетії та Чечні. О восьмій ранку під час урочистої лінійки перед уроком миру вони відкрили вогонь та загнали від 400 до 600 учнів та їхніх батьків до школи. Приблизно: 120 iз них вони утримують у спортивному залі, а решту — в інших шкільних приміщеннях. Далі терористи замінували приміщення школи та територію навколо неї і передали міліції, спецпідрозділам та військовослужбовцям 58-ї армії Росії, які оточили навчальний заклад, відеокасету зі своїми вимогами. Бойовики вимагають звільнення своїх спільників, які перебувають у російських в'язницях, за червневий збройний рейд на Інгушетію, повідомила агенція ІТАР-ТАКС. Вони також ведуть із приміщення школи безперервну попереджувальну стрілянину. Наразі не відома точна кількість заручників, як і самих бойовиків. За одними повідомленнями російських ЗМІ, їх 17, за іншими — 30—40. ІТАР-ТАКС також повідомила, що під час захоплення заручників бойовики вбили кількох учителів.
Ізраїль
Позавчора в ізраїльському місті Беєр-Шеве стався подвійний теракт. Терористи-смертники одночасно висадили поблизу міської мерії два пасажирські автобуси. 16 осіб загинули та більше 80 отримали поранення, повідомляє ізраїльський російськомовний інтернетівський сайт «Седьмой канал». Семеро поранених перебувають у шпиталях у критичному стані. Відповідальність за теракт узяли на себе «Бригади Еззедіна аль-Кассама», військове крило радикальної палестинської організації «Хамас». У розповсюдженій у місті Хеврон заяві вони повідомили, що ці акції є відповіддю за вбивство ізраїльтянами у березні та квітні цього року двох лідерів «Хамасу»: шейха Ахмеда Ясіна та Абдельазіза Рантісі. Вони пообіцяли наступні подібні акти помсти, а керівництво Ізраїлю, зі свого боку, пообіцяло продовжити (після п'яти місяців відносного спокою) тотальне винищення керівництва «Хамасу». Ізраїльські спецслужби вже встановили особи обох шахідів та негайно висадили в повітря будинки 22-річного Ахмада Кавасма та його колеги Насіма Джабарі у місті Хеврон. Кільце насилля замикається. Влада Палестинської Автономії засудила ці замахи. У зв'язку із замахами вчора пішов у відставку міністр громадської безпеки Ізраїлю Цахі Ханегбі.
Ірак — Непал
Іракське терористичне угруповання «Ансар аль-Сунна» («Сунітські воїни») по-звірячому замордувало 12 захоплених ним непальських заручників, які працювали в Іраку в японській фірмі за контрактом звичайними кухарями та прибиральниками. У розповсюдженій через інтернет заяві терористів говориться: «Ми стратили 12 непальців, які прибули зі своєї країни, щоб боротися з мусульманами та прислуговувати жидам і християнам, вірячи в Будду як у свого Бога». Нещасні насправді прибули до Іраку заробити на шматок хліба для своїх родин, оскільки Непал є однією з найбідніших країн світу. В Іраку працюють приблизно 17 тис. непальців. Світові інформагенції також виявилися не на висоті, бо щогодини повідомляли про викрадених західних журналістів — італійця та французів, але замовчували з 20 серпня і аж до фатальної розв'язки про викрадення непальців. У столиці Непалу Катманду населення відреагувало на вбивство своїх земляків спаленням головної мечеті та погромом офісу арабських авіаліній. Розпочалися масові заворушення зi звинуваченнями на адресу влади, що вона не гарантує належної безпеки своїм громадянам за кордоном. У відповідь влада Катманду запровадила в столиці воєнний стан. 3,5 відсотка населення цієї 20-мільйонної переважно буддистської країни становлять мусульмани.