ХРОНІКА

01.09.2004

Футбол

      Останній матч 6-го туру чемпіонату України у Луцьку відзначився бурхливими пристрастями, які на 77-й хвилині ледь не перетворилися на масову бійку. Київський арбітр Сергій Шебек величезними зусиллями локалізував глобальне протистояння, яке виникло через сутичку волинянина Шараби та металургівця Не. Утім Шебек у багатьох епізодах «гарячого» матчу був непослідовним, через що незадоволеними суддівством залишилися обидва тренери. Судіть самі: рефері призначив упродовж трьох хвилин два пенальті й обидва сумнівних, «видав» жовті картки чотирьом гравцям господарів та сімом — гостей, вилучив з поля того ж Шарабу та двох донеччан — Туре і Чечера, а гру перевести у спокійне русло не зміг. Що цікаво, «Металург» двічі виходив уперед, граючи у меншості. А Чечер, відзначивши свій гол зі штрафного (це був 100-й м'яч вищої ліги у сезоні) зняттям футболки, побачив перед собою другий, «дискваліфікаційний», «гірчичник». Утім команді Віталія Кварцяного і гра проти дев'ятьох суперників не допомогла зачепитися бодай за нічию, що дало тренеру луцького клубу право заявити про відмову від боротьби за... лідерство! Можливо, хтось із фахівців зможе пояснити, на чому грунтувалися амбіції «Волині», гра якої нагадує кращі зразки англійського футболу... початку минулого століття.

«Волинь» — «Металург» (Д) — 1:2. 9 150 глядачів.

      Голи: Бута, 75 (пен.) — Олексієнко, 72 (пен.), Чечер, 81

      Вилучення: Шараба, 87 — Туре, 47; Чечер, 81

      Становище лідерів: «Шахтар» — 18, 13:1; «Динамо» — 13, 10:5, «Металург» (Д) — 13, 11:7; «Металіст» — 10, 12:11; «Дніпро» — 10, 8:9; «Волинь» — 9, 6:8; «Арсенал» — 9, 5:6.

Баскетбол

      Національна чоловіча збірна України у рамках підготовки до відбіркових ігор чемпіонату Європи-2005 посіла друге місце на турнірі у Португалії. Звідти підопічні Геннадія Защука поїхали до Франції, де візьмуть участь у турнірі за участю збірних господарів, Хорватії та Боснії. Після піренейського вояжу зі зборів відправлено Григорія Хижняка, натомість запрошено трьох гравців БК «Київ» — Станіслава Балашова, Андрія Лебедєва та Миколу Хряпу. Крім столичних баскетболістів, у Нант також вирушили: Євген Подорваний, Олександр Раєвський, Сергій Лищук, Артур Дроздов, Віктор Кобзистий, Євген Анненков, Володимир Рижов, Артем Буцький та Данило Козлов. З Франції наша команда повернеться у Південне, де проведе завершальний етап підготовки.

Теніс

      У Нью-Йорку стартував останній у цьому сезоні турнір Великого Шолому — Відкритий чемпіонат США. В основну сітку змагань серед жінок потрапили і дві представниці України — Юлія Вакуленко та Тетяна Перебийніс. Їхніми суперницями будуть господарки US Open — Амбер Ліу та Анжела Хейнс.

Формула-1

      Минулого вікенду на легендарній трасі Спа у Бельгії лідер сезону Міхаель Шумахер з «Феррарі» достроково здобув титул чемпіона світу — вже рекордно сьомий у його кар'єрі. Зусиллями німця та його команди Королівські перегони цього року перетворилися у цілковиту формальність. У Фламандії Міхаелю достатньо було стати другим після фінна Кімі Райкконена з «Макларен-Мерседес». Партнер Шумахера по «стайні» Рубенс Баррікелло фінішував у Спа третім. А загальний залік чемпіонату світу виглядає так (лідери):

1. Міхаель Шумахер — 128

2. Рубенс Баррікелло — 88

3. Дженсон Баттон («БАР-Хонда») — 65

4. Ярно Труллі («Рено») — 46

5. Фернандо Алонсо («Рено») — 45

6. Пабло Монтойя («Вільямс-БМВ») — 38

      Кубок конструкторів:

1. «Феррарі» — 216 (також достроковий чемпіон); 2. «Рено» — 91; 3. БАР — 83; 4. «Вільямс» — 54; 5. «Макларен» — 49; 6. «Заубер» — 28.