Унікальну безпечність продемонстрував нещодавно фахівцям реанімаційного відділення обласної клінічної лікарні 79-річний мешканець одного з сіл Кобеляцького району. Вечеря із власноруч назбираних у найближчому лісі грибочків закінчилася для дідуся в реанімації. Зважаючи на його вік, медикам довелося буквально витягувати пацієнта з того світу. Хоча головний «сюрприз» від згаданого грибника чекав на них попереду. Не минуло й двох діб після виписки дідуся з лікарні, як він потрапив під опіку реаніматологів обласного центру знову. Причому з тим же таки діагнозом: отруєння грибами. У цьому випадку на лікарів нарікати не варто. Прочунявши, дідусь зізнався, що знову смакував... тими ж грибочками, які «поклали» його на лікарняне ліжко й у першому випадку. Мовляв, приїхав із Полтави додому, відчинив холодильник, а там — вони, рідненькі, не викидати ж таку смакоту.
А як же попереднє отруєння? Думав, що в цьому випадку «пронесе»... До речі, подібні старечі (й не тільки) забавки надто дорогі в усіх значеннях слова. Адже забезпечення інтенсивної терапії в реанімаційному відділенні згаданої лікарні (без неї не обійтися при рятуванні горе-грибників) коштує 500—600 гривень на добу.
ДО СЛОВА
Міністерство охорони здоров'я України занепокоєне ситуацією, що склалася з отруєннями неїстівними грибами — за 10 днів через «тихе полювання» померло вісім людей, з них — троє дітей. За останніми даними, в Україні зареєстровано 217 випадків отруєння неїстівними грибами, в тому числі 37 серед дітей.