Сьогодні столичні першачки сядуть за парти. У підфарбованих і причепурених класах проведуть перший у їхньому житті урок і видадуть набори «київському першокласнику від столичної влади». Тож додому ваше чадо має повернутися з кольоровим щоденником, альбомом для малювання, зошитами, фломастерами, пеналом із ручками, олівцем, ластиком та стругачкою. І це не єдиний сюрприз, який йому влаштують цьогоріч київські освітяни.
У новому навчальному році всі столичні школярі можуть забути про уроки фізкультури. За словами начальника Головного управління освіти столиці Бориса Жебровського, відтепер батьки самостійно обиратимуть для своєї дитини школу з її улюбленим видом спорту. А підлітки щонайменше два рази на тиждень гратимуть у футбол, теніс або плаватимуть. «Мій Олежка дуже хворобливий, а уроки фізкультури для нас узагалі були каторгою, — розповідає мама 10-річного Олега Ірина, — він не встигав за всіма дітьми і дуже через це засмучувався. Те, що тепер можна буде обирати улюблений вид спорту, дуже добре». Водночас таке нововведення подобається не всім. Так, у багатьох київських школах із віддалених районів тенісні ракетки — розкіш, про басейни взагалі не йдеться... А що робити батькам, коли в усьому їхньому районі школи будуть профільовані лише на футболі, а в сім'ї — самі дівчата? Проте освітяни запевняють, що для таких уроки фізкультури перетворяться на підготовку до роботи медиків, податківців, пожежників і навіть спортивних журналістів.
У нашого знайомого вчителя з військової підготовки реакція на таке ноу-хау була несподівана: «Зовсім дисципліну розпустять!» — відреагував він. Однак столичні освітяни запевняють, мовляв, порядку, навпаки, побільшає, а дисципліну підтримуватиме... форма. Однаковість та невиразність шкільних костюмів найбільше лякають старшокласників.
Хоча за останні роки фасони форм значно поліпшилися. «Ми будемо залучати відомих українських дизайнерів до розробок моделей шкільного одягу. Найближчими роками її вигляд значно поліпшиться, — розповідає Борис Жебровський — До необхідності носити форму в нас звикли ще не всі, але в Англії, Франції вона — ознака елітарності школи, її своєрідна марка». І додає, що шкільні «однострої» допомагають дітям почуватися на рівних із багатшими однокласниками і не комплексувати з приводу свого одягу.
Ще одне обов'язкове нововведення для випускників — заняття з хореографії, щоправда, спеціального уроку під них не виділять та й проводитимуть за кілька тижнів до випускного, щоб... випускники не підкачали і на останньому дзвонику красиво танцювали шкільний вальс.
До речі
Посол Росії в Україні Віктор Черномирдін даватиме сьогодні урок діткам із 153-ї гімназії імені Пушкіна, а заодно і своїм колегам. Він єдиний дипломат, який заявив про своє бажання поговорити з малечею про вічне. Тема його уроку — «Найбільша цінність — життя людини».