Зе-стратегія воєнних помилок: ризики і загрози, з якими Україна почала 2025 рік
З чим, окрім інавгурації президента США Дональда Трампа, почали ми новий рік? >>
Дії влади призводять до повного зубожіння населення.
Постає цілком закономірне питання: як жити далі? Величезна лакуна у державному бюджеті, яка виникла через бездарне господарювання, розростається до масштабів космічної «чорної діри». Уряд знає лише два шляхи для порятунку ситуації. Перший — це «поліпшувати» фінансове становище за рахунок населення, урізаючи соціальні пільги та вводячи нові податки. Другий варіант — це наповнення держбюджету новими кредитами від МВФ, віддавати які доведеться вже нашим нащадкам.
Але тут чекає нова біда: незабаром потік кредитів обміліє. МВФ — не благодійна організація, вона не роздає гроші за «спасибі». Ця інституція має на меті простимулювати певні реформи у країні-реципієнті, і якщо істотних змін не відбувається, МВФ переглядає принципи співпраці. Ось що про це говорить лідер «Сильної України» Сергій Тігіпко:
«Євросоюз дав зрозуміти, що надасть Україні кредит в 1 мільярд євро лише за виконання низки умов: прозорості бюджету і реальних кроків по боротьбі з корупцією. Що означає ця заява? По-перше: ЄС констатує, що рівень корупції при цій владі залишається, як мінімум, колишнім. По-друге, ЄС дає зрозуміти, що спроби нинішнього уряду прикрити війною відсутність реформ і реальних дій по боротьбі з корупцією завершилися провалом. По-третє, для того щоб зрозуміти необхідність радикальних реформ, нашому уряду недостатньо вимог українського суспільства — обов’язково потрібен стусан від міжнародних партнерів. І це, мабуть, найгірше у всій цій історії».
Що ж робить уряд у даних умовах? Береться за розум та за реформи? Аж ніяк. Він вдається до цинічного шантажу, вважає Сергій Тігіпко. Адже в проекті держбюджету на 2015 рік країні пропонують новий обвал соціальних стандартів та новий наступ на малий та середній бізнес.
«Уряд пропонує підвищити педагогічне навантаження для вчителів з 18 до 20 годин, встановити плату за харчування в дитячих садках, скоротити зарплати і пенсії держслужбовцям, виключити з бюджету витрати на пільги роботодавцям, які створюють робочі місця, приймаючи на роботу молодих фахівців, збільшити трудовий стаж для виходу на пенсію працівникам шкідливих виробництв. Крім соціальних проблем, ці заходи посилять і економічні: ще більше знизять рівень споживання на внутрішньому ринку, а це значить, що в Україні знову буде скорочуватися виробництво і внутрішня торгівля», — зазначає лідер «Сильної України».
Інший варіант «вирішення проблеми» передбачає удар по бізнесу, а також, говоритьТігіпко, «вперше в історії незалежної України — безпрецедентну атаку на громадянські права всіх без винятку українців». Йдеться про надання податківцям права зайти в будь-яку квартиру з перевіркою без санкції суду — лише за рішенням податкового начальника. Також запланована відміна соціальних податкових пільг для найбідніших, заборона віднесення на валові витрати 50% виплат, ліквідація пільг IT-галузі (що позбавляє Україну шансів стати економікою високих технологій), введення податку на нерухомість, продовження військового податку, введення податку на комерційну нерухомість, від чого постраждає, перш за все, малий бізнес.
Чи є альтернативний цьому шлях? Є. Про це вже давно говорить «Сильна Україна» — слід боротися з корупцією. Але ця пропозиція не користується популярністю в урядовців. Проте лише скорочення контролюючих органів забезпечило б економію 24 мільярдів гривень щорічно. Ця сума фактично дорівнює тій, яку «зекономили» на скороченні соціальних стандартів горе-чиновники.
Але це не єдиний захід, який можна віднести до превентивних кроків. Сергій Тігіпко та «Сильна Україна» пропонують також підтримку вітчизняної промисловості шляхом направлення держзамовлень на підприємства. Плюс — виступають за допомогу держави у відкритті нових ринків для нашої продукції, відлучення від держзакупівель усіх фінансово-промислових груп, що працюють з офшорами, та поліпшення інвестиційного клімату в країні. «Звичайно, це непростий шлях, на якому від уряду потрібно максимум зусиль, наполегливості та професіоналізму. Шантажувати країну — набагато легше», — зазначає Сергій Тігіпко.
Чи почують Сергія Леонідовича урядовці цього разу — сказати складно. Мабуть, зараз важливіше, аби його почуло суспільство. І проголосувало за реформи на виборах.
З чим, окрім інавгурації президента США Дональда Трампа, почали ми новий рік? >>
Майк Волтц, який стане радником новообраного президента США Дональда Трампа одразу після інавгурації, озвучив три «ключові частини» плану Білого дому щодо припинення війни росії проти України. >>
У неділю, 19 січня, президент Володимир Зеленський підписав указ, який надає силу рішенню РНБО про санкції щодо пропагандистів, які працюють на Росію, а також позбавив державних нагород низку проросійських діячів. >>
Служба безпеки та ДБР задокументували нові факти підривної діяльності колишнього народного депутата України, який переховується за кордоном та публічно виправдовує збройну агресію рф. >>
Скориставшись підробленим висновком військово-лікарської комісії колишній керівник КП "Київський метрополітен" незаконно виїхав з України. >>
Минулого тижня відбулося 25-те засідання Контактної групи з оборони України. >>