Зе-стратегія воєнних помилок: ризики і загрози, з якими Україна почала 2025 рік
З чим, окрім інавгурації президента США Дональда Трампа, почали ми новий рік? >>
Краще пізно, ніж ніколи: в неділю ввечері Президент Петро Порошенко дав інтерв’ю українським телеканалам і відповів на найбільш дражливі питання. Главі держави дорікнули його довгим мовчанням iз приводу недвозначних законів про «особливий статус Донбасу» і про амністію.
Порошенко пояснив, що фізично не встиг висловитися з цього приводу, бо в день голосування він відлетів у США. Однак нічого несподіваного у Верховній Раді не сталося, переконаний Президент. Депутати всього лише розпочали реалізацію того самого «мирного плану» Порошенка, якому аплодували іще в день його інаугурації.
«Одразу після обрання мене Президентом був презентований мій «мирний план» iз врегулюваня конфлікту. Перший пункт — амністія, другий — спецрежим, децентралізація влади. Що змінилося з того часу? Значно скоротилась територія, окупована бойовиками, й ми чітко визначили предмет цих законів — «особливий статус» зокрема. Однак немає особливого режиму і статусу регіонів. Назва законів і їх зміст звучить абсолютно по-різному — «про місцеве самоврядування» регіонів», — зауважив Порошенко.
А ось те, що за закони по Донбасу депутати голосували у закритому режимі, Президент прокоментував так: «Перше — форма і спосіб голосування ВР — це справа депутатів. Друге — я підтримую закрите голосування. Депутати голосують не всліпу, свідомо. Третє — зараз вибори. Виборчий запал при мотивації депутатів має бути прибраний».
Говорячи про війну, Порошенко похвалив роботу українських спецслужб: «Чотири місяці тому ви навіть про це не чули... Тепер не проходить дня, як проводяться спеціальні заходи, затримуються диверсійні групи. Країна виробила імунітет у цьому питанні. Ми маємо навчитися захищати країну, в тому числі й від «саламандр», — сказав Президент.
А відповідаючи на питання, обороняється чи наступає Україна на Донбасі, він зазначив: «Вести війну в Донецьку та Луганську винятково військовими методами неможливо». «Ніхто не має жодних ілюзій — нам не вдасться завести в ці міста кілька батальйонів військових і владнати ситуацію. Нам просто не дадуть цього зробити», — додав він. «Чим більше там буде української армії — тим більше там буде російських військових... Виграти ми можемо лише миром», — сказав Порошенко.
Що ж стосується подальших перемовин з терористами та представниками російської сторони, то до цього процесу будуть залучені американці, заанонсував Порошенко. «З президентом Бараком Обамою досягнуто відповідної домовленості», — зазначив він. На запитання, чи мають сенс розмови з Путіним узагалі, він зауважив: «Без цих розмов не було б того результату, який ми маємо зараз».
«Спілкування найчастіше проводиться у «нормандському форматі». Чому саме так — бо це не повинно мати вигляд проблеми лише України. Ми маємо долучати до цього процесу світ», — переконаний Президент.
З чим, окрім інавгурації президента США Дональда Трампа, почали ми новий рік? >>
Дональда Трампа привітав російський лідер володимир путін зі вступом на посаду президента США і заявив, що готовий до діалогу щодо війни рф проти України. >>
Майк Волтц, який стане радником новообраного президента США Дональда Трампа одразу після інавгурації, озвучив три «ключові частини» плану Білого дому щодо припинення війни росії проти України. >>
У неділю, 19 січня, президент Володимир Зеленський підписав указ, який надає силу рішенню РНБО про санкції щодо пропагандистів, які працюють на Росію, а також позбавив державних нагород низку проросійських діячів. >>
Служба безпеки та ДБР задокументували нові факти підривної діяльності колишнього народного депутата України, який переховується за кордоном та публічно виправдовує збройну агресію рф. >>
Скориставшись підробленим висновком військово-лікарської комісії колишній керівник КП "Київський метрополітен" незаконно виїхав з України. >>