Золотий рекорд. Таїсія Онофрійчук здобула чотири особисті перемоги на Кубку світу у Софії
Особистий рекорд за кількістю здобутого «золота» на етапі Кубка світу встановила прима вітчизняної художньої гімнастики Таїсія Онофрійчук. >>
Тривалий сезон «Діамантової ліги» минулої п’ятниці завершився 14-м етапом у Брюсселі. Згідно з регламентом, здобуті на фінальному етапі очки подвоюються. Саме ця обставина не дозволила втримати лідерство нашому найкращому стрибунові у висоту — Богданові Бондаренку, який був переможцем «Діамантової ліги» минулого року. Головний приз-2014 — 40 тисяч доларів готівкою й коштовний діамантовий перстень від фірми Beyer — дісталися одвічному суперникові Богдана, Мутазу Ессі Баршиму з Катару.
У цьому році в активі Бондаренка — повторення рекорду Європи, виграний чемпіонат континенту, тож харків’янин прагнув тріумфувати і в найбільшому комерційному турнірі. Спершу все йшло за Богдановим сценарієм. Тоді як він долав висоти з першої спроби, Баршим помилявся. Але в потрібний момент катарець усе ж зібрався і з першого разу перелетів планку на висоті 2,40 м. Тим самим відповів Богдан. Черга Баршима — він бере 2,43, це найкращий результат сезону й рекорд Азії! А от перша спроба українця на цьому рівні була невдалою. Бондаренко переніс планку на рівень світового рекорду — 2,46 — і був близьким до фантастичного досягнення... Утім рекорд знову встояв.
У «діамантових перегонах» обидва атлети набрали по 20 очок, але Мутаз виявився вище за додатковими показниками. За друге місце на конкретному етапі в «ДЛ» дають 6 тисяч доларів (за перше — 10 тисяч). Продовження українсько-катарської дуелі чекаємо вже наступного уїк-енду на Континентальному кубку ІААФ.
Загалом на етапі в Брюсселі змагалися аж восьмеро українців. Разом із Бондаренком стрибав Андрій Проценко. Із результатом 2,31 м він виявився шостим, а в підсумковому заліку «ДЛ» розділив четверте-шосте місця.
Як і Бондаренко, другу сходинку в генеральній класифікації посіла Ольга Саладуха серед стрибунок потрійним. У столиці Бельгії донеччанка в найкращій зі своїх спроб видала 14,53 м. Далі того вечора стрибнула лише колумбійка Катеріне Ібаргуен (14,98 м), яка виграла діамант вдруге поспіль.
Ольга Земляк у надзвичайно сильній компанії суперниць установила особистий рекорд у бігу на 400 м (51,07 сек.), фінішувавши четвертою. Таке саме місце на 400-метрівці з бар’єрами посіла в Брюсселі й Анна Тітімець (54,12).
* * *
Уже після фінішу «ДЛ» Богдан Бондаренко впевнено виграв легкоатлетичний турнір серії World Challenge в італійському місті Рієті. Тут Баршим і Проценко зупинилися на висоті 2,25, а Бондаренко взяв 2,36.
У бігу на 800 м наша Ольга Ляхова фінішувала другою, встановивши особистий рекорд — 1.59,52, а Ольга Земляк на 400 м стала третьою.
Особистий рекорд за кількістю здобутого «золота» на етапі Кубка світу встановила прима вітчизняної художньої гімнастики Таїсія Онофрійчук. >>
Після трьох місяців хардового сезону, кульмінацією якого стали Australian Open та «тисячники» на Близькому Сході та в США, провідні тенісисти підбивають підсумки першої частини року та розпочинають підготовку до ґрунтового Roland Garros. >>
«Ми незадоволені результатом, завдання на цикл не виконано», — заявив очільник УАФ Андрій Шевченко після поразки української збірної шведам (1:3) у півфіналі кваліфікаційного плей-оф ЧС-2026. >>
Під час чемпіонату України з біатлону, який днями проходив у Буковелі, про завершення спортивної кар'єри оголосили легендарні українські біатлоністки Олена Підгрушна та Віта Семеренко. >>
В Астані (Казахстан) 28 березня були розіграні перші нагороди Кубка світу з фехтування на шпагах: на найвищу сходинку п’єдесталу пошани за підсумками особистих змагань, що зібрали 264 учасники з 45 країн, зійшов українець Роман Свічкар. >>
Благодійний MHP Run4Victory Київ Марафон відбудеться у самому центрі столиці 16–17 травня. >>