Ісламізм як «русскій мір»: рецензія на книжку Пьотра Ібрагіма Кальваса «Єгипет: харам, халяль»
У Єгипті живе понад 100 мільйонів люду, третина всього арабського світу. >>
Кадр iз конкурсного українського фiльму «Золота лихоманка» (реж. Михайло Бєлiков).
Як і прогнозувала «Україна молода», міжнародний кінофестиваль «Бригантина», місцем проведення якого усьоме став курортний Бердянськ, поволі згортає свої вітрила. Цьогоріч зібрання уперше проходитиме у форматі форуму акторів Росії, Білорусі й України, без професійного журі (до його складу увійшли екс-директор заводу шляхових машин, директор «Просервісу», працівники низки культустанов, роботу яких координуватиме начальник управління культури Луганської облдержадміністрації Михайло Голубович). Журі ж попередніх фестивалів очолювали такі метри кіномистецтва, як Микола Олялін, Іван Гаврилюк... Поменшає і гостей, назагал їх буде не кілька сотень, як у попередні роки, а кілька десятків. Найчисельнішою традиційно буде російська делегація, у списку — Лідія Федосєєва-Шукшина, Світлана Світлична, Андрій Анкутдінов, Георгій Жженов, Олексій Булдаков, Олександр Панкратов-Чорний, Юрій Кузнєцов, Борис Хмельницький та інші. У рамках кінофоруму відбудеться сольний концерт Дмитра Харатьяна. На закриття «Бригантини» має намір прилетіти Дмитро Пєвцов, повідомила Валерія Гущина. Компанію йому склав би Валерій Ніколаєв, однак у «буржуя» зйомки в Парижі.
«Сябри» делегували на береги Азовського моря призерів трьох попередніх кінофестивалів Віру Полякову, Світлану Кожем'якіну і Валерію Арланову, а також Олександра Єфремова і Олексія Шедька, очолює делегацію Білорусі голова гільдії акторів кіно РБ Світлана Суховєй.
Найкуціший список нашої делегації: Ніна Ільїна, Олексій Колесник, Віктор Степанов (після операції у Німеччині він зателефонував Гущиній і запевнив, що, попри все, до Бердянська приїде); подією, поза всілякими сумнівами, має стати участь у «Бригантині» кінорежисера Олеся Янчука зі своєю «Залізною сотнею».
Окрім героїко-романтичної драми пана Янчука про долю сотні бійців УПА, український кінематограф буде представлено також «Золотою лихоманкою» Михайла Бєлікова з Віктором Степановим у головній ролі. Два конкурсні фільми — «Ще раз про війну» і «Дунєчка» — привезла делегація Білорусі.
«Ігри метеликів» (муздрама Андрія Прошкіна), «Іменини», «Єгер» (пригодницька стрічка зрежисована Олександром Цацуєвим) і «72 метри» (героїчна драма про життя екіпажу підводного човна «Слов'янка») — конкурсні фільми від російського кінематографа.
На прес-конференції пані Гущина не приховувала свого розчарування станом справ у кіноіндустрії України: «Намагаючись знайти на фестиваль «Бригантина» українські фільми, ми зіткнулися з жахливими цифрами: два-три фільми на рік!.. Хіба ж це країна Олександра Довженка? Дивує і те, що Україна, приймаючи міжнародний кінофестиваль, досі не може оцінити, яка подія відбувається на її території, і досі «виїжджає» за рахунок Бердянська».
Так, «Бригантина», окрім «голого» (без будь-якої матеріальної підтримки) патронату Президента Леоніда Кучми в попередні роки, нічого не дочекалася від Києва. Попри обіцянки урядових структур і високих посадовців, котрі залюбки десантувалися на «Бригантині» у статусі почесних гостей. Короткий спіч за довгим столом — і «довідзення», кінотовариство! Відтак мерія Бердянська змушена була цього року передбачити у бюджеті спеціальний витратний рядок. Проте 80 тисяч гривень — крапля в морі з огляду на небажання місцевих підприємців і надалі тягнути, нехай і гуртом, воза фінансових затрат фестивалю. Прикметно, що на згаданій прес-конференції не було жодного з ініціаторів та організаторів шести попередніх «Бригантин», Олександра Махотіна, керівника ПП «Бригантина», начебто «забули запросити».
Попри усе, 28 серпня у центрі Бердянська відбудеться «Парад зірок», а на Приморському майдані — церемонія відкриття кінофоруму. А 31 серпня «Бригантина» визначить переможців у десяти номінаціях.
У Єгипті живе понад 100 мільйонів люду, третина всього арабського світу. >>
В Івано-Франківську з 12-го по 15 вересня тривав мультижанровий фестиваль «Харків: (не)релокована культура», який організовувала Національна спілка театральних діячів України за підтримки Українського культурного фонду. >>
У столиці проходить 35-й Міжнародний фестиваль «Київ Музик Фест». >>
За перші двадцять років незалежности кількість українських перекладів з арабської коливалася навколо 2%. >>
Найбільшу картину в Україні створив український художник Петро Антип – вона розміщена в Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків у Луцьку. >>
Львів і всі учасники готуються до відкриття культового міжнародного театрального фестивалю «Золотий Лев-2024», який проходитиме з 3-го по 10 жовтня. >>