«УМ» минулої суботи повідомляла, що керівництво правлячої Соціалістичної партії Угорщини номінувало Петера Кіша новим главою уряду країни замість Петера Медьєші, який напередодні подав у відставку у зв'язку з серйозними розбіжностями з партнерами по урядовій коаліції. Справа була ніби вирішена, але керівництво партії і сама партія — це не завжди одне і те ж саме. 623 делегати з'їзду СПУ проголосували за призначення новим главою уряду 43-річного Ференца Дьюршані. Петер Кіш набрав лише 453 голоси депутатів лівого крила партії і розпрощався з мріями очолити уряд. Угорські ЗМІ повідомляли про стрімке зростання популярності Дьюршані впродовж короткого часу від дня номінації Кіша і до дня проведення з'їзду та вирішального голосування. Думку змінили передусім ті члени партії, які сподіваються на проведення всередині неї радикальних змін, що дозволить остаточно відмежуватися від минулого. На відміну від обережного Петера Кіша, Дьюршані пообіцяв здійснити радикальну перебудову та модернізацію партії, яка має найнижчий за останні п'ять років рейтинг — 20 відсотків. Він також дав слово, що партія вийде переможцем на парламентських виборах 2006 року. Варто пояснити, що Соціалістична партія Угорщини є перейменованою спадкоємицею Угорської соціалістичної робітничої партії, яка правила у комуністичні часи, і доволі гладенько пройшла трансформацію з комуністичної на соціалістичну європейського зразка.
І Петер Кіш, і Ференц Дьюршані свого часу були високими функціонерами угорського комсомолу, а після «приходу капіталізму» активно взялися за бізнесову діяльність. У цій царині значно успішнішим виявився Дьюршані, який працював у галузі інвестицій і на цей час належить до вузького кола найбагатших людей Угорщини. А накопичивши багатомільйонний капітал, він 2002 року вирішив податися у політику — займав посаду міністра у справах спорту в уряді Медьєші. І СПУ, і угорське суспільство очікують, що новий прем'єр-міністр виправдає свій імідж ліберального бізнесмена, який переймається суспільними турботами та опікується найбіднішими прошарками суспільства. В Угорщині Дьюршані порівнюють з британським прем'єр-міністром Тоні Блером, якому вдалося реформувати ліву напівпрофспілкову Лейбористську партію у життєздатну та дієву політичну силу. Але угорські ЗМІ з певним острахом нагадують про більш ніж скромний політичний досвід нового прем'єра і при цьому сподіваються, що його не підведуть властива йому інтелігентність та набутий у бізнесі талант миттєво розпізнавати ситуацію та справлятися з нею.
За Конституцією, президент Угорщини Ференц Мадль має місяць часу на затвердження кандидатури номінованого партією глави уряду. Але угорські політексперти вважають, що він зробить це найближчим часом.