Інший погляд: про воєнний альбом Андрія Котлярчука «Звільнена Київщина»
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Володарка першого місця на «Новій хвилі» Нуца Бузаладзе: «Я — Грузія!»
Найгучніші оплески зірвав В’ячеслав Рибіков, який разом із Джамалою у сукні-вишиванці виконав у джазовій обробці лемківську народну пісню «Ой верше, мій верше». Зал не міг стриматися від захоплення. Скрізь майоріли прапори. У ряду, де сиділи члени журі, першим із затишного крісла підвівся Філіпп Кіркоров. За ним гучно привітали українців Леонід Агутін, Ігор Ніколаєв, Лайма Вайкуле, Валерій Меладзе, Костянтин Меладзе. Останнім став на ноги голова журі, засновник «Нової хвилі», російський композитор Ігор Крутой. Кожен із суддів поставив В’ячеславу Рибікову найвищий бал — 11. Але це не принесло хлопцеві першого місця.
У третій, найважливіший конкурсний день, коли співаки виконували авторські пісні, В’ячеслав вибрав не стандартну для Юрмали композицію. На тлі конкурентів він співав упівголоса. Рибіков був чи не єдиний конкурсант, який не побоявся продемонструвати свій смак. Замість поп-малини він виконав оригінальну пісню, упаковану в даб-степівське аранжування. За підсумками трьох днів він набрав 224 бали, за що й отримав третє місце.
Після конкурсу В’ячеслав розповів, що збирається активно продовжувати працювати над репертуаром, орієнтуватиметься на Європу та Америку, оскiльки в Україні зараз не найкращі часи для гастролей. Виграні гроші, швидше за все, витратить на весілля. 30 серпня Слава одружиться в Одесі з Катею, дівчиною, яка не має ніякого відношення до шоу-бізнесу. До речі, Рибіков мав надію, що Вікторія Петрик переможе. Він дуже хотів, аби головний приз поїхав в Україну. Та замість одного головного Україна отримала «срібло» і «бронзу».
Напередодні конкурсу Вікторія Петрик заявила, що в Юрмалі після першої репетиції їй заборонили виконувати «Мальви» Івасюка. Тож дівчина на заміну вибрала веселішу пісню Наталії Бучинської «Ріка-печаль», яку виконала зі своєю молодшою сестричкою Настею. Саме пісні рідною мовою принесли представникам України найвищі результати серед 16 молодих співаків із 13 країн світу — Вірменії, Німеччини, Грузії, Ізраїлю, Італії, Казахстану, Киргизії, Латвії, Литви, Молдови, Росії і США.
Вікторія з самого початку конкурсу була впевнена у тому, що отримає гілку першості. Їй дуже лестили компліменти Кіркорова. Він був єдиним серед членів журі, хто після «Ріки-печалі» аплодував сестрам Петрик стоячи. Артист навіть передчасно продемонстрував табличку з найвищою оцінкою. А у себе на сторінці у соціальній мережі написав: «Мої чудові та улюблені сестри Петрик — Віка і Настя, сьогодні, у другий конкурсний день, виконали запальну пісню! Від душі бажаю Вікторії перемоги!» Та інші члени журі, а саме Агутін, який в останній день поставив Віці низький бал, думали інакше. Так Петрик отримала 226 балів, на два вище від Слави, але і на два нижче від грузинки Нуци Бузаладзе (228).
Нуці 17 років, як і Віці. Коли вона їхала в Юрмалу, її наставники наголошували: «Пам’ятай, ти представляєш Грузію». В останній день дівчина вибрала таку пісню, що від її голосу потріскало б скло у залі, якби концерт проходив у приміщенні, а не в відкритому просторі «Дзінтарі». На «Новій хвилі» люблять розгорнутий вокал. Тож перемога грузинки не стала сенсацією. Вікторія Петрик теж не ликом шита і має сильний голос. Час від часу вона намагалася перекричати Нуцу, але безуспішно.
«Я така щаслива, така щаслива! Це найкраще, що могло трапитися з 17-річною дівчиною!» — поділилася Нуца. Готуючись до конкурсу, дівчина схудла на чотири кілограми, щоб влізти у вечірнє плаття, не їла після восьмої вечора, бігала на фітнес і в басейн, не пила нічого холодного. А для голосу щодня з’їдала по кілька сирих яєць. А ще перед кожним виходом на сцену читала молитву і пам’ятала, що вона — це Грузія.
У неділю на «Нову хвилю» приїхала Ірина Білик у футболці з написом: «Я не даю інтерв’ю». Це перший її візит в Юрмалу. Співачка виконала свою нову пісню «Світанок» з однойменного майбутнього альбому, який планує презентувати у вересні. Перед тим вона написала на «Фейсбуці» подяку композиторам і музикантам: «Спасибі Руслану Квінті і Юрі Рогозі за хіт!». В Юрмалі Білик розповіла телеканалу «Україна», який вів трансляцію «Нової хвилі», що приїхала вболівати за країну. «Я сьогодні тут як представник своєї країни, про що ще я можу мріяти? У мене зараз прийшла повістка рідному брату, а також синові моєї няні. Я дуже хочу, щоб ці люди ніколи не ходили на війну і залишилися живі», — розповіла співачка.
Відомий російський актор, який часом виконує власні хіти, Гоша Куценко багато років прожив у Львові. На «Новій хвилі» він ледь стримував сльози. Зізнався, що у нього серце розривається від того, що відбувається на сході країни. У Дніпропетровську живуть багато Гошиних друзів, за яких він дуже переживає. «Через тиждень буду викладати пісню про війну. Це найстрашніше, що може трапитися. Якби мої батьки були живі... Їх не стало пару років тому. Я народився в Україні. Якби мати й батько знали про те, що відбувається... Коли б вони побачили весь цей жах... Це катастрофа!» — підтримав українців Гоша.
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
У місті Парк-Сіті американського штату Юта в день відкриття кінофестивалю Sundance 23 січня відбудеться світова прем’єра другого повнометражного фільму українського режисера Мстислава Чернова «2000 метрів до Андріївки». >>
До основної конкурсної програми 75-го Берлінського міжнародного кінофестивалю вперше за 25 років відібрали стрічку української режисерки: цьогоріч - це фільм Катерини Горностай "Стрічка часу". >>
Створену Кременецько-Почаївским державним історико-архітектурним заповідником за дорученням Міністерства культури та стратегічних комунікацій інвентаризаційну комісію - не допустили до роботи представники Свято-Успенської Почаївської лаври. >>
Список із 25 об’єктів світу, що потребують збереження оприлюднив Всесвітній фонд пам’яток (World Monuments Fund, WMF). Серед об'єктів, що увійшли до переліку на 2025 рік – столичний Будинок вчителя, турецьке місто Антак'я, історична міська структура Гази та Місяць. >>
«Я зрозумів, що мушу бути українофілом – це я зрозумів цілком свідомо. І от я жадібно ухопився за українство. Кожнісіньку вільну від «офіційних занять» часину я присвячував Україні. Перша ознака національності є мова – я й нею найперше заклопотався», - писав Агатангел Кримський. >>