З телефонних дзвінків, листів та усних відгуків, що надійшли услід проектові «Батьківщина-13», ми зрозуміли, що зробили одну помилку — не представили авторів, які, нам здавалося, представлення не потребують. Тому — вдивіться ще раз у ці обличчя:
1. Юрій Андрухович — добре відомий письменник, патріарх постмодерністського літугруповання революційної доби БуБаБу, автор романів «Московіада», «Рекреації», «Перверзія», «12 обручів». Видавався у Німеччині, Польщі, Росії, слава Богу, видається ще й українською в Україні. Живе в Івано-Франківську. Є центром явища укрсучліту, названого «станіславський феномен».
2. Тарас Возняк — політолог і культуролог, редактор незалежного культурологічного часопису «Ї», автор книги «Тексти та переклади», власник титулу «Галицький лицар»-2003. Живе тільки у Львові.
3. Павло Вольвач — поет нової доби, автор поетичних збірок «Маргінес», «Кров зухвала», «Бруки і стерні», «Південний Схід», роману «Кляса», а паралельно — журналіст радіо «Свобода». Народжений і вихований містом Запоріжжя, живе в Києві.
4. Володимир Єшкілєв — письменник, культуролог, естет, автор романів «Адепт» (у співавторстві з Гуцуляком), «Пафос», натхненник журнального проекту «Плерома». Один зі «станіславського феномену». Живе, зрозуміло, в Івано-Франківську.
5. Сергій Жадан — поет-«неформал» нової доби, автор кількох збірок віршів, зокрема «Поруйнування Єрусалима», «Історія культури початку століття», збірки оповідань «Біг Мак», роману «Депеш мод». Живе у Харкові.
6. Олександр Ірванець — письменник, автор іронічних віршів і газетної сатири, а також повістей «Рівне/Ровно», «Очамимря». Сформувався у Рівному, живе під Києвом, час від часу пише в «УМ».
7. Євгенія Кононенко — київська письменниця та публіцистка, жінка з двома вищими освітами, з-поміж них і технічною. Перекладає з французької та англійської. Авторка романів «Імітація», «Зрада», книжки київських оповідань.
8. Андрій Курков — відомий письменник, член Англійського пен-клубу, автор численних детективних книжок, зокрема «Милий друг, товариш покійника», «Не приведи мене в Кенгаракс», «Бікфордів світ», «Остання любов космополіта», «Пікнік на льоду», а також кіносценаріїв — до фільмів «Яма», «Єлісейські Поля», «Смерть стороннього». Видається у Франції, Німеччині та Великобританії. Пише російською.
9. Марія Матіос — письменниця, авторка збірки оповідань «Нація», романів «Солодка Даруся», «Бульварний роман», «Фуршет від Марії Матіос» та інших. Родом — з Буковини, живе у Києві.
10. Євген Пашковський — письменник, автор романів «Вечір для ангела», «Щоденний жезл» (Шевченківська премія 2000 року). Народився на Житомирщині, мешкає у Києві.
11. Тарас Прохасько — письменник з гурту «станіславського феномена», автор текстів «Інші дні Анни», «Лексикон таємних знань», «Непрості». За фахом — ботанік. Народився і мешкає в Івано-Франківську.
12. Микола Рябчук — авторитетний перекладач, літературний критик, культуролог, а останнім часом — і політолог. Закінчував Львівську політехніку та Літературний інститут ім. Горького. За останні чотири роки — автор чотирьох праць, зокрема «Від Малоросії до України: парадокси запізнілого націєтворення», «Дилема українського Фауста: громадянське суспільство і розбудова держави», «Дві України».
13. Максим Стріха — перекладач, політолог, активіст партії «Собор», доктор фізико-математичних наук. Автор 60 праць з теорії напівпровідників, книги віршів «Сонети та октави», чотирьох книг перекладів з англійської.