Втрати і сподівання

21.08.2004
Втрати і сподівання

Прорватися через бразильський бар’єр нашим гандболiсткам було непросто. (Фото РЕЙТЕР.)

      Пекуче грецьке сонце все більше впливає на умови проведення Олімпійських ігор. Температура за 30 змушує залишати свої місця вболівальників на змаганнях тенісистів та плавців, шукаючи притулку в тіні, особливо скаржаться на гарячий пісок спортсмени з пляжного волейболу. За попередні дні Олімпіади вже 17 чоловік звернулися до медиків по допомогу з приводу теплових ударів; добре, що фактично біля кожного спортивного об’єкта є медичний пункт. До речі, ще на початку цього тижня повідомлялося, що з 5 мільйонів квитків на змагання XXVIII Ігор було реалізовано лише 3 мільйони, МОК критикував організаторів за численні порожні місця на трибунах, і греки готувалися до безплатної роздачі квитків. Але за такої спеки коло глядачів може не розширитися навіть «на шару»...

Не на коні й на татамі

      У шостий день змагань — четвер — українська скарбничка нагородами не поповнилася. Непогані шанси на медаль мала наша дзюдоїстка у ваговій категорії до 78 кг Анастасія Матросова. Але поразки на вирішальній стадії представниці Китаю Лю Ся та італійці Лючії Моріко позбавили киянку шансів на «бронзу». Особливо прикро за останню сутичку Насті, яку вона програла лише на останніх секундах, розслабившись і пропустивши «іппон». Нагадаємо, що двома днями раніше наш дзюдоїст Роман Гонтюк вийшов у фінал, застосувавши під завісу свого поєдинку той самий «іппон».

      Не надто впевнено виступили наші дівчата й у абсолютній гімнастичній першості. Спадкоємиці олімпійських чемпіонок Тетяни Гуцу і Лілії Подкопаєвої опинилися за межами призової трійки. Чемпіонка Європи Аліна Козич, завершуючи вправу на колоді, впала, вибачте за пікантну подробицю, на сідниці (оцінка лише 8,687 з 10 можливих балів) й змогла зійти в підсумку лише на 11-ту сходинку. Трохи стабільніше виступила інша киянка — Ірина Яроцька: її вправи «затянули» на 6-й результат. Утім дівчата мають імениту «колегу» по нещастю, яка, на відміну від них, уже навряд чи зможе реваншуватися. Росіянці Світлані Хоркіній уже 25 — вік «пенсійний» для жіночої гімнастики, а вона так і не змогла реалізувати свою мрію про олімпійське «золото». Чемпіонка світу й учасниця трьох Олімпіад здобула срібну нагороду, зовсім небагато програвши сенсаційній 16-річній американці Карлі Паттерсон.

 

Агов, мушкетери й робін гуди!

      Наша чоловіча команда фехтувальників у складі Володимира Лукашенка, Володимира Калюжного, Владислава Третяка й Олега Штурбабіна у змаганні на шаблях посіла шосте місце. Лише одним дотиком наші мушкетери поступилися у чвертьфіналі майбутнім фіналістам — італійцям — 44:45, а у «втішному» міні-турнірі майже з однаковим рахунком перемогли греків і поступилися угорцям.

      Мало що клеїться і в українських робін гудів. Якщо чоловіки в четвер в особистому заліку вибули з боротьби на стадії 1/8 фіналу, то жіноча збірна, яка чотири роки тому в Сіднеї здобула «срібло», вчора припинила боротьбу за два кроки до фіналу. В 1/8 наші дівчата перестріляли збірну Туреччини — 244:234, але у чвертьфіналі поступилися китаянкам — 241:230.

Фелпс і Сердінов: хто кого?

      Серед досягнень четверга виділимо успіх Андрія Сердінова в олімпійському Акватик-центрі: наш спортсмен у кваліфікаційному запливі на 100 метрів батерфляєм встановив новий олімпійський рекорд — 51,74 сек., покращивши попереднє досягнення на 22 соті. Проте вже в наступному півфінальному запливі американський молодик Майкл Фелпс побив результат Сердінова на 13 сотих. У вирішальній очній боротьбі два претенденти на «золото» в цій дисципліні зійшлися вчора ввечері, коли цей номер «УМ» уже друкувався. До речі, у четвер Фелпс здобув уже своє четверте (!) «золото» на грецькій Олімпіаді, вигравши чоловічу 200-метрівку комплексом (дистанцію Яни Клочкової), і утвердився в ролі найуспішнішого мультимедаліста Афін. Втім нагадаємо, на початку Ігор молодий американець націлювався на рекорд у вигляді восьми нагород найвищої проби.

      Серед інших подій у відкритому афінському басейні виділимо провал російської легенди Олександра Попова, який не потрапив до фінальних запливів ані на 50-метрівці, ані на 100-метрівці вільним стилем. Водночас, на жаль, не поповнить свій медальний запас Яна Клочкова: жіноча естафетна команда України на 4х100 метрів комплексом не змогла пробитися до фіналу. Зате змагатиметься у фінальному запливі наша чоловіча четвірка (Іллічов, Силантьєв, Димо, Єгошин), яка в попередніх стартах показала восьмий час.

      Чергової, доволі несподіваної, втрати зазнали українці у боксі: бронзовий призер Сіднея-2000 Андрій Федчук позавчора вчисту програв китайцю Юпінгу Лею. Видно, що представники Піднебесної серйозно налаштувалися вже на нинішні Олімпійські ігри; що ж то буде за чотири роки в Пекіні?

Дякуємо, Наталко-виручалко!

      Чималих зусиль довелося докласти нашій жіночій гандбольній збірній у поєдинку проти бразилійок. Упродовж майже всього ігрового часу рахунок лишався приблизно рівним (після першого тайму — 10:9 на користь наших), за чотири хвилини до фінальної сирени південноамериканська команда вийшла вперед (18:17) і мала ще кілька слушних нагод зміцнити рівновагу. Але вище всіляких похвал діяла у воротах Наталка Борисенко, яка відзначилася загалом 18 «сейвами», відбиваючи в тому числі й «мертві» кидки після кількох виходів сам на сам (загалом показник надійності легіонерки зі словенського клубу «Крім електа» — 55 відсотків відбитих кидків). У вирішальний момент дівчата нарешті припинили помилятися без причин, і «добила» суперниць Олена Яценко. Перемога 21:19 дозволила підопічним Леоніда Ратнера достроково кваліфікуватися до чвертьфіналу. Найрезультативнішими в складі «синьо-жовтих» стали Олена Яценко й Наталка Ляпіна — по 5 м'ячів, Ганна Сюкало й Марина Вергелюк — по 4. До речі, між матчами українки знайшли час для зустрічі з... чоловічою командою Франції.

Блок запрягає...

      А вчора на Олімпійський стадіон Афін прийшла легка атлетика. Трохи про наших. До обіду Жанна Блок на першій кваліфікаційній стометрівці встигла повторити свій кращий результат у цьому сезоні (11,25 сек.), прибігши другою після Кембелл із Ямайки (11,17). Цього вистачило для участі в наступному раунді відбору. А ось стрибуни потрійним Микола Саволайнен (16 м 56 см) та Віктор Ястребов (16,43) спіткнулися вже у кваліфікації. Для участі у фіналі цього замало — приміром, результат шведа Олссона, найкращого на попередній стадії, — 17 м 68 см.

      У стрільбі з гвинтівки з трьох положень з 50 метрів Наталка Калниш до фіналу потрапила, але стала там учора останньою — восьмою.

      У дзюдо в категорії 100 кг наш геркулес Віталій Полянський у 1/32 фіналу переміг єгиптянина Ель-Шехабі, але в 1/16 поступився італійцеві Б'янкессі. А от у жінок у категорії 78 кг українка Марина Прокоф'єва почала вдало, поборовши монголку Долгормаа.

      Отже, вчора ми могли сподіватися на медаль Прокоф'євої, Сердінова та Олени Мовчан, яка змагалася у стрибках на батуті ввечері.