Подяка Роджеру й Борису

08.07.2014

Джокович виграв свій сьомий за ліком «великий» трофей. (з сайта atpworldtour.com.)

Зійшовши наприкінці минулого року з вершини рейтингу АТР, Новак Джокович вирішив змінити свого персонального наставника. Місце Маріана Вайди, з яким упродовж шести сезонів співпрацював серб, зайняв іменитий у минулому тенісист Борис Беккер. «Це легенда, великий знавець тенісу. Упевнений, що його досвід допоможе мені вигравати на турнірах «Великого шолома» та інших представницьких змаганнях», — таку характеристику від Джоковича в грудні 2013-го отримав 46-річний німець, котрому впродовж своєї кар’єри гравця вдалося здобути шість «грандслемівських» трофеїв.

Прикметно, що половину своїх «шлемів» Беккер виграв на траві. Відтак не дивно, що його зірковий учень тріумфально завершив свій виступ на цьогорічному Уїмблдоні, притому що сербові протистояв легендарний Роджер Федерер, який сім разів вигравав цей турнір. Упродовж чотирьох годин швейцарець намагався здобути свій восьмий «трав’яний» «шлем», що автоматично зробило б його найтитулованішим тенісистом Уїмблдону, проте наполегливий Джокович виявився сильнішим у п’ятисетовому фіналі, підтвердивши невипадковість присвоєння йому організаторами турніру першого номера посіву — 6:7 (7:9), 6:4, 7:6 (7:4), 5:7, 6:4.

«Роджер, дякую, що ти дозволив мені виграти сьогодні», — під сміх багатотисячної аудиторії заявив розчулений Новак, котрому не вдавалося перемогти на турнірах «Гранд слема» з січня 2013 року, коли він виграв свій третій поспіль «Аустреліен оупен». Проте успіх на цетральному корті Всеанглійського центру лаун-тенісу та крокету приніс Джоковичу не тільки купу радісних емоцій та 1,6 мільйона фунтів, а й 1200 рейтингових очок, котрі дозволили йому знову стати найсильнішим тенісистом планети.

А от Роджер Федерер, завдяки своїй першій за два роки участі у фіналі «Гранд слему», повернувся до трійки лідерів чоловічого рейтингу АТР. Схоже, після серйозного ігрового спаду 32-річний швейцарець знову спіймав свою гру. «Я планую виграти 18 турнір із серії «Великого шолома», — після поразки Джоковичу заявив Роджер, з яким, до слова, також почав працювати новий тренер — легендарний швед Штефан Едберг.

Водночас склад жіночого фіналу Уїмблдону був значно скромнішим. Власне, й боротьби як такої не вийшло. Шоста ракетка турніру, чешка Петра Квітова, без проблем «розібралася» з талановитою канадійкою Єжені Бушар (13) — 6:3, 6:0 — й iз перервою в три роки здобула свій другий «трав’яний» «шлем».

ТАБЛО

Турнір ITF у Ферсмольді (Німеччина, 50 тис. дол.). Півфінал. Козлова (Україна) — Пфіценмайєр — (Німеччина, 4) — 6:3, 6:4. Фінал. Козлова — Хогенкамп (Нідерланди) — 6:4, 6:7, 6:1.

Для 20-річної Катерини Козлової це четвертий одиночний титул у кар’єрі та перший — у нинішньому році.