Допінг не допоміг

20.08.2004

Судячи з телекартинок, погода в столиці XVIII Олімпіади дуже непогана, а от на морі, де відбуваються змагання яхтсменів, час від часу штормить, що заважає дотримуватися запланованого розкладу проведення регат. Але й тут в України є небезпідставні надії на медалі. Зокрема, екіпаж у складі досвідченої Руслани Тарани, Ганни Калініної та Світлани Матеушевої в новому класі «Інглінг» у сьомій гонці посів друге місце, поступившись лише американкам, і в загальному заліку зберігав третю позицію, зовсім небагато програючи данській яхті, яка за чотири етапи до фінішу йшла на «срібло». Продовжує штормити і героїв Атланти-96 Євгена Браславця та Ігоря Матвієнка в класі яхт «470». Після кількох успішних гонок 18-те місце нашого дуету на сьомому етапі відкинуло Браславця й Матвієнка на 5-ту сходинку в загальному заліку. У класі яхт «49-eр» Родіон Лука та Георгій Леончук ідуть сьомими; Ольга Маслівець у «Містралі» позавчора значилася шостою.

У п'ятий день змагань останніми розігрували медалі гімнасти в абсолютній першості. Як і в змаганні команд, українцям явно бракувало досвіду й стабільності. Роман Зозуля у підсумку зупинився на 10-й позиції, а Руслан Мезенцев став лише 16-м. Прикметно, що на п'єдестал зійшли одразу двоє корейців, а «золото» дісталося Полу Хему зі США. Це свідчить ні про що інше, як про черговий провал російської гімнастичної команди, яка переживає зміну поколінь (найкращий із росіян — Георгій Гребенков — показав 12-й результат).

Загалом збірна Росії в загальному заліку нагород станом на вчорашній обід перебувала на незвично низькому сьомому місці, поступаючись у тому числі й українцям. У середу реноме наших північних сусідів підправила потужна штовхальниця ядра Ірина Коржаненко, яка з результатом 21,06 м випередила найближчу переслідувачку майже на півметра.

Серед наших проколів виокремимо невдачу на плавальній дистанції 800 метрів вільним стилем. У Сіднеї срібною призеркою в цій дисципліні стала Яна Клочкова, але цього разу «Золотій рибці» вистачило й двох стартів, а  Ольга Береснєва у кваліфікаційному запливі показала лише 20-й результат (8:57.96) і залишилася за межами фіналу.

Тим часом на Іграх уже встигло постати питання про допінг. Позитивний результат дали тести п'ятьох важкоатлетів із країн «другого ешелону» (Індії, Туреччини, Молдови, Марокко, Угорщини), серед яких призерів немає.

А Україна не пустила на Олімпіаду одного іменитого штангіста й без допінгових переслідувань. На День незалежності Денис Готфрід, бронзовий призер Атланти-96, чемпіон світу і Європи мав би боротися за медалі в категорії до 105 кг. Однак за лічені дні до вильоту в Афіни його місце у збірній віддали Миколі Гордійчуку (у квітні на європейській першості в Києві він виграв ривок, але в сумі став тільки п'ятим). «Це примха президента Федерації важкої атлетики Анатолія Писаренка, — цитує Готфріда газета «Сегодня». — У 80-му його не допустили до Олімпіади, обравши Алексєєва. Писаренко приїхав на базу і сказав: «У свій час мене тиснули авторитетом Алексєєва. Зараз я з цими авторитетами поквитаюся». Писаренко скликав виконком, що віддав моє місце Гордійчуку. В Афінах хлопцеві світить місце десяте, я ж був готовий здобувати медаль». Президент федерації у свою чергу каже, що за дев'ять місяців після того, як Готфрід зламав лікоть, він жодного разу не виступав, не показав необхідного результату на тренуваннях. «А ще нагадаю Готфріду, що свого часу його повинні були дискваліфікувати, знайшовши в організмі допінг. Завдяки особистим зв'язкам я його «відмазав», — пояснює Писаренко. Такі от стосунки...