Саме так незначна частка російськомовної преси Криму вирішила відзначити 13-ту річницю незалежності України. Випуск україномовних номерів газет буде одноразовим, у рамках підтримки акції «Добра воля-2004». Про це повідомив керівник групи волонтерів Української всесвітньої координаційної ради Ярослав Федорук, передає «Контекст-медіа».
За його словами, попередньої домовленості про участь в акції досягнуто з редакторами газети «Республика Крым», «Крымский обозреватель», «Крымские известия», «Полуостров», «Голос Крыма», «Янчы Дунья», а також семи районних газет Радянського, Бахчисарайського, Білогорського, Сімферопольського, Червоногвардійського, Червоноперекопського і Сакського районів. Опублікувати дещо українською мовою нібито погодилися також «Севастопольские известия» та «Слава Севастополя».
Волонтери УВКР відзначають, що редактори кримських газет і керівники райдержадміністрацій з розумінням та зацікавленістю сприйняли акцію «Добра воля-2004».
Ярослав Федорук також повідомив, що очолювана ним група волонтерів, окрім Криму, побувала у Запорізькій, Миколаївській та Одеській областях із метою залучення до акції російськомовних ЗМІ.
Але цей результат навряд чи можна вважати здобутком. Адже на території автономії зареєстровано більше 500 газет, тож відсоток 13 з них, які відгукнулися на пропозицію «Доброї волі-2004», доволі незначний. І це незважаючи на те, що волонтери пропонували всім редакціям свої послуги у підготовці власних, або навіть у перекладі українською мовою їхніх матеріалів для публікації в одному номері раз на рік. Однак і на це більшість редакцiй не наважилась.
Більше того, окремі політичні сили і навіть народні депутати України виступили проти цієї акції УВКР. Найбільш непримиренну позицію зайняла кримська організація СДПУ(о), яка раніше виступала за рівність мов в Україні. Лідер кримських есдеків Юхим Фікс взагалі назвав таку акцію «українізаторів» намаганням «ламати через коліно», не враховуючи звички мешканців півострова читати російською, пише сайт «Телекритика».