Позавчора в Багдаді 1300 депутатів Іракської національної конференції після чотирьох днів гарячих дебатів нарешті обрали 100 депутатів Національної ради Іраку — тимчасового парламенту країни. Насправді обрали 81 члена ради, а 19 місць було автоматично зарезервовано для членів уже розпущеної Правлячої ради, які після передачі американцями влади іракцям не отримали портфелів у новому уряді. Тимчасова Національна рада здійснюватиме нагляд за діяльністю уряду та підготовку до запланованих на січень наступного року загальних виборів, на яких буде обрано повноцінний склад парламенту. Вона також наділена повноваженнями затверджувати національний бюджет, призначати президента, прем'єр-міністра та нових міністрів на місце тих, хто подав у відставку чи пішов з життя. Рада також наділена правом накладати вето більшістю в дві третини голосів на рішення уряду. Складність процедури обрання Національної ради полягала в тому, що її склад чітко регламентований. Серед 100 членів ради мають бути 52 шиїти, 33 представники релігійних рухів, 25 жінок, 21 партійний діяч, 21 представник місцевих влад, 21 представник племенних шейхів, 11 представників меншин, 10 діячів позаурядових та 8 активістів незалежних організацій. Тобто у сумі значно більше сотні, це означає, що кожен депутат мав представляти кілька груп, наприклад жінка-шиїтка, що представляє місцеву владу. Делегати конференції поламали списи в дискусіях і суперечках та змушені були погодитися з урядовим списком, який фахівці утрясали та узгоджували впродовж трьох місяців.
Також позавчора радикальний шиїтський лідер Муктада аль-Садр, підпорядкована якому так звана «армія Махді» з 5 серпня веде бої з урядовими іракськими підрозділами та американськими військами, погодився скласти зброю та вивести своїх бойовиків з мечеті Імам Алі у священному місті шиїтів Ен-Неджеф. Він пішов на таку поступку після того, як міністр оборони Іраку Хазін Шалан пригрозив розпочати вирішальний штурм на підрозділи аль-Садра. Делегати згаданої Національної конференції повідомили, що багдадський офіс аль-Садра надіслав їм листа, в якому шиїтський лідер погоджується на запропоновані делегатами конференції мирні пропозиції. Згоду аль-Садра на закінчення військового протистояння також підтвердив його речник Ахмед аль-Шайбані. Речник Держдепартаменту США Адам Ерелі поставився до пропозиції лідера повстанців дуже критично: «Ще побачимо, чи аль-Садр дотримається слова». І дійсно, буквально через кілька годин офіцер-зв'язковий Алі аль-Ясірі переказав наступний ультиматум шиїтів: «Муктада аль-Садр та його бійці готові скласти зброю та піти в ім'я Бога. Але сили коаліції першими повинні припинити атаки та відійти з району святинь». Міністерство оборони Іраку відповіло на ультиматум власним ультиматумом: загони аль-Садра повинні роззброїтися негайно і залишити Ен-Неджеф та ще принаймні сім міст Іраку. Лише після цього їм буде гарантовано амністію. Одночасно міністр оборони Хазін Шалан під час зустрічі з міською владою Ен-Неджефа заявив: «Ми закінчуємо військову підготовку до штурму... Садристи не мають шансів. Вони мають здатися та скласти зброю впродовж кількох наступних годин, бо в іншому випадку ми завдамо їм такої прочуханки, яку вони ніколи не забудуть».
Учора Муктада аль-Садр відмовився від даної ним попереднього дня обіцянки скласти зброю, і в Ен-Неджефі знову відновилися запеклі бої. Про їх перебіг нічого не відомо, оскільки іракська влада три дні тому наказала всім журналістам залишити Ен-Неджеф. Натомість відомо, що американці вчора перебрали контроль над найбіднішим передмістям Багдада — містом Садра, — яке населене шиїтами і яке до останнього часу було центром опору садристів у столиці. У нічних боях за місто Садра загинули щонайменше 50 іракців.