Запливи для зростання: на зимовому ЧС українські плавці оновили національні рекорди, але залишилися без нагород
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Політ Робіна ван Персі, який забиває гол у ворота іспанців. (з сайта wordpress.com.)
Без сумніву, робити будь-які прогнози на майбутнього чемпіона світу після завершення далеко не всіх матчів першого туру — справа невдячна. Утім побачене на стадіонах Бразилії наштовхує на певні висновки. Скажімо, чинні чемпіони планети перебувають в розібраному стані, а господарі турніру, яких вважають основними фаворитами «мундіалю», чемпіонських авансів наразі не виправдали.
Водночас віце-чемпіони попереднього ЧС — голландці — у матчі першого туру продемонстрували вищий пілотаж. Підопічні Луї ван Галя, який, зазначимо, після завершення «мундіалю» стане до роботи в «Манчестер юнайтед», «розібрали на запчастини» іспанців, узявши таким чином повноцінний реванш за поразку у фіналі африканського чемпіонату світу. Декому здавалося, що омолодженій «помаранчевій» збірній буде важко протистояти досвідченій «Червоній фурії», проте голландцям вдалося здивувати не тільки суперників, а й увесь світ. «У мене немає слів, щоб пояснити цей провал», — так відреагував Вісенте Дель Боске на неочікуване фіаско. І хоча голкіпер «Фурії Рохи» Ікер Касільяс узяв провину за п’ять пропущених м’ячів на себе, за великим рахунком, гра всієї іспанської команди виглядала бездарно.
Нічого не клеїлося у чемпіонів світу в атаці, на вістрі якої діяв натуралізований бразилець Дієго Коста, провальною вийшла гра команди Дель Боске й у захисті, де неймовірно погано зіграв Жерар Піке, нагадуючи своїм бігом не прудконогого захисника, а кульгаву качку. Водночас його опонента — форварда «МЮ» Робіна ван Персі прирівняли до гордого величного птаха. Причиною для такого порівняння став диво-гол голландця, який він забив ударом головою після затяжного польоту.
Натомість японський арбітр Юіті Нісімура, котрий обслуговував матч відкриття Бразилія—Хорватія, зажив на ЧС слави «сліпого» кота Базиліо. Власне, його неоднозначне рішення призначити у ворота «картатих» пенальті, по суті, допомогло господарям турніру переможно розпочати похід за Кубком світу, хоча насправді команда Даріо Срни заслужила в тому матчі бодай на нічию.
Скандальним, у підсумку, став арбітраж й у другому матчі групи А між командами Мексики та Камеруну. Утім два не зарахованих (через офсайд) голи суддівської бригади на чолі з колумбійцем Вільмаром Рольданом не завадили латиноамериканцям мінімально здолати Ето’О і Ко.
Натомість інший представник Африканського континенту — збірна Кот-д’Івуару — з перемоги почала свій виступ на «мундіалі». Взяти у матчі з японцями три очки їм допоміг Дідьє Дрогба, який після виходу на заміну зробив дві результативні передачі. Слід відзначити, що в усіх 11 матчах, що наразі відбулися на турнірі, не було зафіксовано жодної нічиєї. Цікаво, що з п’яти останніх поєдинків чотири завершилися з рахунком 2:1. Відзначимо, що важкі стартові звитяги італійцям та аргентинцям принесли точні удари їхніх лідерів — Мессі та Балотеллі.
Натомість четверта збірна попереднього ЧС, Уругваю, вийшовши на гру проти Коста-Рики без свого забивного форварда Луїса Суареса, змогла забити лише з пенальті, пропустивши при цьому тричі. Високу результативність також продемонстрували й колумбійці, які легко «розібралися» з греками, та французи, котрі навіть і без диспетчера своїх атак Франка Рібері відправили у ворота Гондурасу три м’ячі.
Чемпіонат світу. Група А.
Бразилія — Хорватія — 3:1 (Неймар, 29, 71 (пен.); Оскар, 90+1 (пен.) — Марсело, 11 (у свої ворота); Сан-Пауло, 62103 глядача), Мексика — Камерун — 1:0 (Перальта, 61; Натал, 39216 глядачів).
Група В. Іспанія — Голландія — 1:5 (Алонсо, 27 (пен.) — ван Персі, 44, 72; Роббен, 52, 80; де Врей, 64; Салвадор, 48173 глядачі), Чилі — Австралія — 3:1 (Санчес, 12; Вальдівія, 14; Босежур, 90+2 — Кехілл, 35; Куяба, 40257 глядачів).
Група С. Колумбія — Греція — 3:0 (Армеро, 6; Гутьєррес, 58; Родрігес, 90+3; Белу-Орізонті, 51174 глядача), Кот-д’Івуар — Японія — 2:1 (Боні, 64; Жервіньйо, 66 — Хонда, 16; Ресіфі, 40267 глядачів).
Група D. Уругвай — Коста-Рика — 1:3 (Кавані, 24 (пен.) — Кемпбелл, 54; Дуарте, 57; Уренья, 84; вилучення: Перейра, 90+5; Форталеза, 58679 глядачів), Англія — Італія — 1:2 (Старрідж, 37 — Маркізіо, 35; Балотеллі, 50; Манаус, 39800 глядачів).
Група Е. Швейцарія — Еквадор — 2:1 (Мехмеді, 48; Сеферович, 90+3 — Валенсія, 22; Бразиліа, 68351 глядач), Франція — Гондурас — 3:0 (Бензема, 45 (пен.), 72; Вальядарес, 48 (у свої ворота); вилучення: Паласіос, 43; Порту-Алегрі, 43012 глядачів).
Група F. Аргентина — Боснія і Герцеговина — 2:1 (Колашинац, 3 (у свої ворота); Мессі, 65 — Ібішевич, 85; Ріо-де-Жанейро, 74738 глядачів).
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Підбивати у футболі наприкінці року підсумки роботи подобається далеко не всім, адже, серед іншого, оцінювати доводиться лише половину зіграного сезону, відтак і оцінки часто носять половинчастий характер. >>
Після перемоги навесні на чемпіонаті світу в дивізіоні IB українська хокейна збірна у серпні-вересні спробувала відібратись на Олімпіаду-2026. >>
Футболіст збірної України Михайло Мудрик, який наразі грає за лондонський Челсі підтвердив, що його проба на допінг виявилася позитивною. >>
Statbet — це спортивний портал, який пропонує не лише актуальні новини, але й глибокий аналіз подій та розширену статистику. >>
Григорій Козловський очолив ФК «Рух» у незвичному хокейному матчі з «Шахтарем». Козловський став MVP матчу, забивши 8 голів >>