Несподіваною переконливою перемогою стрільця з гвинтівкою з Арабських Еміратів Аль-Мактума завершилися у вівторок змагання на подвійному траншейному стенді у чоловіків. Член королівської родини приніс своїй країні перше олімпійське «золото» в її історії. А ось для американського плавця Майкла Фелпса видатним було б інше досягнення — вісім золотих олімпійських нагород за одні Ігри. Як ми знаємо, ця планка амбітному тінейджерові не підкориться, проте спортсмен не тушується й продовжує робити посильний вклад у скарбничку команди США: уже в трьох із шести американських нагород найвищого гатунку є його частка, тобто саме Фелпс наразі вивів збірну США на друге після китайців місце в загальному заліку. А от інший відомий плавець, багаторазовий олімпійський чемпіон із Росії Олександр Попов, — провалився, навіть не потрапивши до фіналу стометрівки вільним стилем, колись його коронної дистанції. Що ж, час бере своє, доводиться поступатися місцем новим королям доріжок. Сенсаційною стала й перша за всю історію Олімпіад відсутність у вирішальному запливі на цій дистанції американців.
Тим часом уже скандально відомі грецькі спринтери Костас Кендерідіс і Єкатеріні Тану відкидаються звинувачення у вживанні допінгу. Як відомо, олімпійський чемпіон Сіднею-2000 на 200-метрівці й срібна призерка тієї Олімпіади в забігу на 100 метрів до цих Ігор готувалися за індивідуальною програмою, тобто не брали участі в серйозних стартах і буцімто потрапили в аварію, через що не змогли здати допінг-проби. Подейкують, що аварію вони скоїли свідомо, аби приховати сліди вживання стимуляторів, до того ж, за словами лікарів, ушкодження були незначними й не мали б завадити пройти допінг-тести, не вимагали перебування у шпиталі впродовж п'яти діб. Одразу після засідання комісії МОК з цього приводу в середу грецький легкоатлет заявив, що не братиме участi в нинішніх Іграх.
Для українців же четвертий день змагань став приємним: до золотої медалі Яни Клочкової додалося перше українське «срібло» Афін-2004, яке здобув дзюдоїст Роман Гонтюк у ваговій категорії до 81 кг. 20-річний уродженець Надвірної, що на Івано-Франківщині, по дорозі до півфіналу впевнено здолав спортсменів з Марокко, Ірану, Німеччини. По ходу півфінального поєдинку рудий прикарпатець програвав майже без шансів поляку Роберту Кравчику. Борцям залишалося провести на татамі п'ять секунд із п'яти хвилин двобою, коли українець пішов ва-банк. Поляк, схоже, не очікував такого напору, й Руслану вдалося провести прийом «іппон», який приносить чисту перемогу! Емоції обох спортсменів після цього кидка треба було бачити: Гонтюк з піднятими вгору руками, схоже, не міг і сам повірити, що йому вдалося виграти, а знесилений Кравчик лежав на килимі, в розпачі закривши голову руками. На жаль, у фіналі наш молодий земляк поступився 17-річному (!) грекові грузинського походження Іліасу Іліадісу; поразку наш співвітчизник пояснив знесиленням у попередніх сутичках, але все одно був щасливий.
Ще однією окрасою олімпійського вечора став турнір жіночих гімнастичних команд. Слідом за чоловіками не змогла піднятися на п'єдестал пошани й наші дівчата. Наша темношкіра зірочка Мірабела Ахуну (8,975 бала) й Олена Кваша (9,362) «засипалися» на вправах на килимі, які начебто вважалися «коником» українок. Не змогла приємно вразити суддів та партнерок по команді й чемпіонка Європи Аліна Козич, хоча загальний очковий доробок нашої лідерки в підсумку виявився більшим, аніж у російської «колеги» Світлани Хоркіної. Втім «бронза» дісталася саме росіянкам. Рівних не було румункам, а наші дівчата — четверті, й тепер готуються до вирішальних виступів в індивідуальних номерах програми.
Гідний опір на корті японці Аї Сугіямі протягом 1 години 34 хвилин чинила наша тенісистка Тетяна Перебийніс, але вищий клас суперниці таки дався взнаки. Як і Перебийніс, не зміг вийти до третього раунду швейцарець Роже Федерер. Сенсаційною поразкою першої ракетки світового чоловічого рейтингу закінчився його матч проти 18-річного чеха Томаша Бердиха — 6:4, 5:7, 5:7.
Дуже напруженими вийшли поєдинки наших лучників в 1/16 фіналу. Перемога Олександра Сердюка й поразка Дмитра Грачова були мінімальними, а Вікторові Рубану свою перевагу над тайванцем вдалося довести лише за допомогою додаткового пострілу.
Поки в Афінах бушують пристрасті змагань, деякі наші спортсмени досі готуються до стартів удома. Жахливий випадок стався в Запоріжжі з Олександром Хвощем, заявленим у греко-римській боротьбі в категорії до 60 кг. Після тренування невідомі сильно побили його арматурою, внаслідок чого спортсмен дістав серйозних травм. Припускають, що до таких методів могли вдатися конкуренти Хвоща за місце в олімпійській команді з інших міст. Незважаючи на це, спортсмен 21 серпня вилетить до Греції: є ймовірність, що йому вдасться відновитися до початку турніру.
МЕДАЛІ
Лідери загальнокомандного заліку (станом на 14.00 вчорашнього дня)
З С Б разом
1. Китай 10 6 2 18
2. США 6 7 6 19
3. Австралія 6 3 5 14
4. Японія 6 2 1 9
5. Україна 3 1 1 5
6. Росія 2 5 5 12
7. Італія 2 3 2 7
8. Франція 2 2 4 8
9-11. Греція 2 0 1 3
9-11. Румунія 2 0 1 3
9-11. Туреччина 2 0 1 3
12. Німеччина 1 2 1 4