Президент США Джордж Буш офіційно повідомив про своє рішення вивести впродовж наступних 7—10 років 60—70 тис. американських військовослужбовців з Європи та Азії. Про цю найбільшу із часу закінчення «холодної війни» передислокацію американських військ у світі він повідомив позавчора в промові перед делегатами «Конференції ветеранів закордонних воєн», яка відбувалася в місті Цинциннаті, штат Огайо. Президент наголосив, що мова йде про виведення військовослужбовців з «театрів воєнних дій минулого століття», та додав, що разом з військовими на батьківщину повернуться або будуть передислоковані до баз в інших країнах приблизно 100 тис. цивільних працівників та членів родин військовослужбовців.
Одночасно президент запевнив співвітчизників, що американські війська залишаться в Іраку та Афганістані так довго, як це буде потрібно. Буш наголосив, що виведення військ буде узгоджене з Конгресом США та урядами країн, яких воно стосується. Заява президента не була сенсацією, бо ще наприкінці минулого року світові інформагенції повідомили про плани Пентагону скоротити частину своїх військ у Німеччині, Південній Кореї та Японії та відкрити нові невеликі, але мобільні американські бази ближче до театрів сучасних конфліктів, передусім на територіях деяких пострадянських країн та колишніх країн соціалістичного табору.
Відразу після виступу президента США агенція «Ассошiейтед Пресс» повідомила з посиланням на представника Пентагону про плани цього військового відомства вивести дві дивізії з Німеччини. Йдеться про першу танкову та першу піхотну дивізії загальною чисельністю 30 тис. бійців, які, втім, залишать територію ФРН не раніше 2006 року. Їхнє місце займе бригада чисельністю 3600 військовослужбовців, оснащена бронетранспортерами «Страйкер», які значно менші та легші від танків М1 «Абрамс», що були на озброєнні попередніх дивізій.
«Рішення Сполучених Штатів про зменшення чисельності своїх військ у Європі має велике значення для НАТО, і його прийняттю передували консультації з Альянсом, — повідомив речник НАТО Роберт Пщел. — Аналіз і приготування тривають вже кілька років, і НАТО було поінформоване про них... Цей процес має значення для Альянсу, приймаючи до уваги наш військовий потенціал у самій Європі. Часи змінюються, і ми погоджуємося з висновками американців, але залишаються певні політичні питання, які є суттєвими для деяких членів Альянсу. Ми будемо аналізувати їх у рамках Альянсу».
З 1,4 млн. військовослужбовців армії США 230 тис. несуть службу за кордоном, з них 100 тис. — у Європі, зокрема 70 тис. — у Німеччині. США також тримають великі військові контингенти в Японії (48 тис.) та Південній Кореї (37,5 тис.). В Азії буде скорочено передусім американський контингент у Кореї — на 12,5 тис. військовослужбовців, Також будуть виведені всі американськi військові із Саудівської Аравії. Європейське командування ВМС США буде переведене з Лондона до Неаполя. Нові міні-бази США можуть бути створені в Польщі та на Балканах, передусім у Болгарії та Туреччині. Німеччина, Південна Корея та Японія загалом схвально поставилися до рішення США, але в цих країнах також помітні тривожні настрої з приводу можливої втрати робочих місць, що їх гарантувала для мешканців цих країн армія США.