Інший погляд: про воєнний альбом Андрія Котлярчука «Звільнена Київщина»
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Глядачі уявляють європейських заможних дам з позаминулого століття у виставлених предметах одягу на прогулянках або в побуті. (із сайта уmanufactura-art.com.)
Вони красувалися у цих платтях понад двісті років тому. Тугі корсети, важкі спідниці, тендітні капелюшки були у французькій моді з ХІХ ст. Пройшли щонайменше півтори сотні років, але сукні цих світських дам збереглися майже, як нові. Днями в арт-галереї «Мануфактура» відкрилася перша частина виставки Музею історії моди під назвою «Кринолін і турнюр». Тут можна побачити бальні та весільні сукні, аксесуари й навіть спідню білизну, що належала жінкам позаминулого століття. Киянка Марина Іванова збирала свою колекцію старовинного дамського одягу понад 30 років, й на території сучасного СНД це єдина така велика колекція. «Найповажніший» експонат — сукня, датована 1800 роком.
«У моїй колекції є сукні та накидки моєї прабабусі. Моя бабуся зберегла всі ці бальні плаття, накидки, дитячі іграшки, хоч дідусь хотів їх викинути», — каже Марина.
Пані Іванова починає екскурсію для гостей розповіддю про найдавніші перлини своєї колекції — криноліни початку ХІХ ст. «Криноліни досі збереглись у весільних сукнях. Це такі круглі обручі , які інколи були у формі дзвону, а іноді — просто круглої форми. Був період моди, коли такі круги доходили до 4-5 метрів у діаметрі, вдягати такі спідниці своїй дамі допомагали відразу кілька покоївок. Уявіть собі, що дама вдягала на себе від 6 до 12 спідниць криноліну! — розповідає власниця колекції. — Тодішнім гранд-дамам було дуже складно ходити в таких спідницях, вони були доволі важкі. А уявіть, як важко носити їх улітку!»
Поміж суконь та манто можна побачити ще й дитячий одяг. Маленькі сукні з мереживом, костюмчики для прогулянок, а також бальні плаття для маленьких дівчат.
Понад два десятки дамського вбрання Марина Іванова зберігає у коробках — так їй порадила француженка, вiд якої вона отримала маленьку дамську сумочку. У таких коробках старовинні сукні зберігалися майже 120 років. Окрім того, за одягом iз позаминулого століття потрібно доглядати, підтримувати вологу, ховати від сонця.
Кожен експонат зберіг у собі історію, тут можна побачити ручні роботи тодішніх кравців та ювелірів, дізнатись секрети дизайнерів та просто насолодитись атмосферою величі та краси, адже, як казала Коко Шанель, «мода проходить, стиль залишається».
Виставка «Кринолін і турнюр» триватиме до 30 червня. Арт-галерея «Мануфактура» розташована в селі Ходосіївка під Києвом на Обухівському шосе, 2.
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
У місті Парк-Сіті американського штату Юта в день відкриття кінофестивалю Sundance 23 січня відбудеться світова прем’єра другого повнометражного фільму українського режисера Мстислава Чернова «2000 метрів до Андріївки». >>
До основної конкурсної програми 75-го Берлінського міжнародного кінофестивалю вперше за 25 років відібрали стрічку української режисерки: цьогоріч - це фільм Катерини Горностай "Стрічка часу". >>
Створену Кременецько-Почаївским державним історико-архітектурним заповідником за дорученням Міністерства культури та стратегічних комунікацій інвентаризаційну комісію - не допустили до роботи представники Свято-Успенської Почаївської лаври. >>
Список із 25 об’єктів світу, що потребують збереження оприлюднив Всесвітній фонд пам’яток (World Monuments Fund, WMF). Серед об'єктів, що увійшли до переліку на 2025 рік – столичний Будинок вчителя, турецьке місто Антак'я, історична міська структура Гази та Місяць. >>
«Я зрозумів, що мушу бути українофілом – це я зрозумів цілком свідомо. І от я жадібно ухопився за українство. Кожнісіньку вільну від «офіційних занять» часину я присвячував Україні. Перша ознака національності є мова – я й нею найперше заклопотався», - писав Агатангел Кримський. >>