У Дніпропетровську відбулася презентація задуму, що може спричинити революцію у мізках, це запланований на 11 травня референдум (територіальне опитування) «Разом з Дніпром». Цього дня на Донбасі запланований так званий референдум за кримським сценарієм, тобто про ставлення жителів Донеччини та Луганщини до того, щоб існувати поза межами України. Опитування «Разом з Дніпром» має стати цьому задуму доволі винахідливою альтернативою.
«У ході цього плебісциту територіальні громади зможуть визначитися, чи хочуть вони підкоритися волі держави-агресора, що нав’язує Україні так звану «федералізацію», яка веде до розколу і подальшого знищення нашої держави. Або ж хочуть змінити адміністративно-територіальний устрій і ввійти до складу Дніпропетровської області, що демонструє прагнення і має самодостатній потенціал для того, щоб надати допомогу територіальним громадам, бажаючим бачити себе у складі соборної, єдиної України», — зазначає голова Центральної виборчої комісії референдуму «Разом з Дніпром» Михайло Лисенко.
За дуже стислий час необхідно провести чималу роботу, зокрема видрукувати 3,2 мільйона бюлетенів для голосування з одним-єдиним питанням: «Чи підтримуєте ви входження вашої території до складу Дніпропетровської області?», визначитися з місцями для голосування, які, не виключено, будуть одними й тими ж, що й під час референдуму «під дулами автоматів».
ЦВК референдуму «Разом з Дніпром» є громадським об’єднанням, що спiвпрацює з державним Центрвиборчкомом. Але гроші для цього опитування виділені винятково представниками бізнесу Донбасу та Дніпропетровщини.
«Я переконаний, що більшість жителів Донецької області проголосують за приєднання до ДніпропетровськоЇ, — вважає член ЦВК референдуму територіальних громад iз Донецька Дмитро Ткаченко. — І рiч тут не в умовному адміністративному кордоні. Люди хочуть жити в мирі, спокійно ходити по вулицях міста, спокійно працювати, не боячись озброєних грабіжників. Результати даного плебісциту матимуть консультаційний характер, але ми зробимо все для того, щоб він був репрезентативним. Згідно з соціологічними опитуваннями, понад 70 відсотків жителів Донецької області хочуть жити в Україні».
Таку ж переконаність висловлює і член ЦВК референдуму з Луганська Сергій Іванов: «У нас є депресивні регіони, де люди працюють у копанках і відчувають ностальгію за часами СРСР, але сільське населення Луганщини не бачить себе в Росії. Референдум, який ми збираємося проводити, відповідає законодавству України, зокрема Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Луганчани вибирають не між тим, буде столицею регіону Луганськ чи Дніпропетровськ, а між життям і смертю».