Церемонія відкриття XXVIII Олімпійських ігор вразила не лише очікуваною масовістю та яскравістю театралізованого дійства, що представило основні віхи історії Греції, а й деякими неочікуваними поворотами сценарію. Скажімо, додав незвичності у сприйняття урочистого шоу вхід національних делегацій на олімпійськиий стадіон за грецьким, а не англійським алфавітом. Тому, приміром, найчисленніші американці (538 спортсменів) пройшли не в кінці, як завжди, а ближче до початку, а колона збірної України розташувалася посередині списку з 202 країн-учасниць — 145-ю, між узбеками й уругвайцями (і, до речі, синьо-жовтий прапор ніс не брасист Олег Лісогор, як анонсувалося, а його колега-плавець Денис Силантьєв, чий «батерфляйний» старт був запланований на пізніший порівняно з Лісогоровим термін). Але головною несподіванкою стала особа атлета, який запалив на стадіоні олімпійський вогонь. Виявляється, сценаристи вирішили довірити цю місію не баскетболістові Нікосу Галлісу, як про те сповіщали напередодні репортери, а спринтерові Костадіносу Кендерісу. Втім грецький володар «золота» Олімпіади-2004 за сенсаційну перемогу на дистанції 200 метрів так само сенсаційно «пролетів» на церемонії відкриття Ігор-2004. Причиною тому став скандал із допінгом і дорожньо-транспортною пригодою.
Справа в тім, що в четвер Кендеріс разом зі срібною призеркою Сіднея в бігу на 100 метрів Єкатеріні Тану не з'явилися на допінг-тест в олімпійському селищі, а ввечері того ж дня з'явилося повідомлення про те, нібито ця парочка потрапила до лікарні після ДТП. Але в розповідях про аварію грецьких легкоатлетів на мотоциклі з самого початку було багато неув'язок. Насамперед, вона трапилася вже після того, як спринтери мали проходити допінг-контроль. Перед тим Кендеріс і Тану начебто «загубилися» й не чули, що МОК терміново викликає їх на засідання дисциплінарної комісії, хоча екстрені випуски новин з цього приводу передавали всі грецькі телеканали. Лише о першій годині ночі Костас і Єкатеріні з'явилися в лікарні, де розповіли про пригоду з мотоциклом. Однак журналісти, розшукавши ту двоколісну машину, виявили, що вона лише злегка подряпана, та й медичний бюлетень засвідчував, що у спортсменів лише легкі ушкодження. Але при цьому лікарі не випускають Кендеріса і Тану зі шпиталю. Уся Греція охоплена неприємними чутками й припущеннями щодо симуляції, і лише президент Константинос Стефанопулос спромігся першим порушити мовчанку, заявивши, що справа Кендеріса й Тану — «ганьба для нації, ганьба для Олімпійських ігор у нашій країні». У суботу скандальних спринтерів уже не захищав і НОК Греції, оголосивши про їх «тимчасове» виключення з національної команди.
А поки навколо Кендеріса розпалювалися такі пристрасті, олімпійський вогонь на церемонії відкриття запалив «дублер» — 36-річний олімпійський чемпіон з вітрильного спорту Ніколаос Какламанакіс, володар «золота» Атланти-1996 у класі «Містраль». Останній учасник естафети священного вогню, Какламанакіс на очах 77 тисяч глядачів на трибунах і майже 4 мільярдів телеглядачів підніс свій факел до вершини величезного факела, що пригнувся до землі, наче будівельний кран.
Жодних ексцесів усередині головного олімпійського комплексу під час шоу-відкриття зафіксовано не було — п'ять тисяч поліцейських гарантували порядок. А ось через кілька хвилин після завершення святкових феєрверків неподалік від Олімпійського стадіону спалахнуло електрообладнання на стрілі баштового крана, розташованого на одному з будівельних майданчиків. Швидше за все, це сталося через влучання піротехнічного снаряда від олімпійського салюту. Кран оперативно загасили. Але вже наступного дня сталася схожа оказія біля дому Іоанни Ангелопулос-Даскалакі, голофи Афінського оргкомітету з підготовки до Олімпіади. На радощах від того, що підготовка до Ігор вклалася у відведений термін і Олімпіада з успіхом почалася, пані Іоанна зібрала численних гостей на вечірку. Феєрверк у дворі знову призвів до загоряння навколишньої місцевості — в парку неподалік згоріло кілька десятків дерев...