Відкриття — з вогником, вогонь — зі скандалом

Відкриття — з вогником, вогонь — зі скандалом

Церемонія відкриття XXVIII Олімпійських ігор вразила не лише очікуваною масовістю та яскравістю театралізованого дійства, що представило основні віхи історії Греції, а й деякими неочікуваними поворотами сценарію. Скажімо, додав незвичності у сприйняття урочистого шоу вхід національних делегацій на олімпійськиий стадіон за грецьким, а не англійським алфавітом. Тому, приміром, найчисленніші американці (538 спортсменів) пройшли не в кінці, як завжди, а ближче до початку, а колона збірної України розташувалася посередині списку з 202 країн-учасниць — 145-ю, між узбеками й уругвайцями (і, до речі, синьо-жовтий прапор ніс не брасист Олег Лісогор, як анонсувалося, а його колега-плавець Денис Силантьєв, чий «батерфляйний» старт був запланований на пізніший порівняно з Лісогоровим термін). Але головною несподіванкою стала особа атлета, який запалив на стадіоні олімпійський вогонь. Виявляється, сценаристи вирішили довірити цю місію не баскетболістові Нікосу Галлісу, як про те сповіщали напередодні репортери, а спринтерові Костадіносу Кендерісу. Втім грецький володар «золота» Олімпіади-2004 за сенсаційну перемогу на дистанції 200 метрів так само сенсаційно «пролетів» на церемонії відкриття Ігор-2004. Причиною тому став скандал із допінгом і дорожньо-транспортною пригодою.

Не чекали!

Не чекали!

Два роки тому 17-річна Олена Костевич — снайперка з пневматичним пістолетом — стала чемпіонкою світу, а потім і володарем Кубка світу. Тож декого може дивувати захоплення від перемоги тендітної симпатичної дівчини з Чернігова в Афінах на 10-метровій дистанції, мовляв, кому ж тоді вигравати? З цього приводу можна навести слова тренера вже триразової олімпійської чемпіонки Яни Клочкової — Ніни Кожух: «Ти можеш десять разів стати чемпіоном світу і сто разів рекордсменом, але все це не рахується, якщо ти хоч раз не одягнеш на шию золоту медаль Олімпійських ігор».

Китайська пристрілка й українська шабля

Китайська пристрілка й українська шабля

Як відомо, невдовзі після прийняття рішення про проведення Олімпіади-2008 у Пекіні китайці оголосили, що збираються виграти на батьківщині неофіційний командний залік. У всіх частинах Піднебесної республіки закипіла робота, і на її проміжному етапі — в Афінах — уже можна побачити результати. У зв’язку з цим, проектуючи грецьку дійсність на наші реалії, хочеться зауважити, що піклуватися про спортсменів треба не тільки під час передвиборчих перегонів, а впродовж довгих років їхнього становлення (8—10), тільки за таких умов можна по-справжньому бути причетним до олімпійських успіхів, і успіхи ці будуть частішими та невипадковими. В Афінах же першим прозвучав китайський гімн — на честь Їфу Ванга, незворушного 43-річного дядечка з чималим черевцем, який зі своїм пневматичним пістолетом на 10-метровій дистанції виявився влучнішим за росіянина Михайла Неструєва. І друге «золото»-2004 — з пневматичною гвинтівкою — виграла китаянка Лі Ду. А невдовзі, продемонструвавши фантастичну виучку (іноді віриться у байки, що азіатів тренують палицями, як собак), представники КНР перемогли у двох видах синхронних стрибків у воду.

П'ЄДЕСТАЛ

П'ЄДЕСТАЛ

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Сабо. Вісім років потому

Сабо. Вісім років потому

Перший матч після жахливої гри з «Трабзонспором» чемпіон країни проводив із новим головним тренером на чолі. Йожеф Сабо випустив на поле у стартовому складі кількох гравців, які за Михайличенка переважно грілися на лавці запасних: Саблича замість Федорова, Клебера замість Шацьких, Черната, Пеєва, Гіоане. Белькевич, як відомо, вибув з ладу через травму, а його співвітчизник Хацкевич відбув на перегляд до китайського клубу «Тяньцзінь Тайда». Чесно кажучи, гра «Динамо» проти «Таврії» мало змінилася порівняно з провальною єврокубковою зустріччю. Причину в.о. тренера вбачає у великих навантаженнях на передсезонному зборі в Ялті. Тіберіу Гіоане, добивши м'яча у ворота Шуховцева з близької відстані після подачі кутового, шалено зрадів і побіг обійматися з Йожефом Йожефовичем. Та більше голів 3 тисячі вболівальників не побачили. Мінімальну перемогу «Динамо» здобуло за вже звичної ситуації з кількома невикористаними гольовими моментами в нападі і не надто впевненими діями у захисті. Додамо, що невідомо, як діяли б сімферопольці, якби добиралися до Києва за 700 км не автобусом, а літаком. А поки що до гри з «Трабзонспором» «Динамо» офіційних матчів не проводитиме.

«Золота рибка» виконала бажання нації

«Золота рибка» виконала бажання нації

«Афінські відчуття не мають майже нічого спільного з сіднейськими: чотири роки тому молодість і наївність дозволили мені вберегтися від мандражу, нині ж було значно складніше: важко вигравати «золото» на замовлення», — такими враженнями поділилася Яна Клочкова після третьої олімпійської вершини у своїй кар'єрі. За зусиллями нашої «Золотої рибки» на суботній 400-метрівці комплексом було видно, що досвідчена спортсменка не очікувала жорсткого опору, який їй вчинила 21-річна американка Кайтлін Сандено. Яна готувалася до конкуренції вже звичної угорки Єви Ристов, але та вела перед лише на першій чверті дистанції, стометрівці батерфляєм. На спині лідерство захопила Клочкова, але в брасі у мільйонів українських телевболівальників захололо серце: Сандено почала скорочувати розрив і на останньому повороті вільним стилем торкнулася бортика вже першою. На останніх 50 метрах дистанції тривала напружена боротьба, але її, як кажуть, «на дотику» виграла-таки українка.

Всі статті рубрики