Брудну кампанію обговорить нардепівська компанія?

Брудну кампанію обговорить нардепівська компанія?

Шоста сесія Верховної Ради цього скликання за графіком має відкритися сьомого вересня. Проте представники коаліції «Сила народу», зважаючи на стеження за Віктором Ющенком, дивні автопригоди, а також наїзди на підприємства опозиційних бізнесменів (серед останніх прикладів — «шмон» на «Брінкфорді», президентом якого є «нашоукраїнець» Давид Жванія), наполягають на скликанні позачергової сесії. Вона, на думку керівника виборчої кампанії Ющенка Олександра Зінченка, могла б відбутися вже після Дня незалежності, коли депутати повернуться до рідних країв із сонячних пляжів або засніжених гір. «Сьогодні суспільство стало свідком різкого посилення політичних репресій проти опозиції, наступу на громадянські права, масових порушень владою вимог виборчого законодавства, — наголосив Зінченко на прес-конференції у Харкові. — У суспільстві накопичилася така кількість вибухонебезпечного матеріалу, що скликання позачергової сесії Верховної Ради є цілком виправданим кроком».

Пересування без права на помилку

Пересування без права на помилку

Основний закон своєї держави, тобто Конституцію, повинен знати кожен громадянин. Звісно, вивчити всі 161 статтю, хай навіть без перехідних положень, значно складніше, ніж кілька рядків Національного Гімну, зате яка користь! По-перше, у плані патріотизму й самоосвіти, а по-друге, для юридичного самозахисту. От, скажімо, витягли тебе з рідного КамАЗу якісь пани-депутати і кричать, що голову відкрутять, як не скажеш, хто ти такий. А ти їм — немає у вас, громадяни, такого права. Бо кожен «засуджений користується всіма правами людини і громадянина, за винятком обмежень, які визначені законом і встановлені вироком суду». Чи ні, не те: «кожен підозрюваний, обвинувачений чи підсудний має право на захист». Та ні ж, це знову не те, ви ж бо себе ні підозрюваним, ні обвинуваченим, а тим паче підсудним не вважаєте?

«Я.» і Яна

«Я.» і Яна

«Ну скажи, Яно, чим ти нас можеш порадувати?», — з артистичним старанням промовляв у телекамеру президент НОК України, Прем'єр-міністр Віктор Янукович, обіймаючи за плечі олімпійську чемпіонку Клочкову. Було це на офіційному прийомі, який Віктор Федорович дав в Афінах на честь успіхів наших спортсменів уже на другий (!) день змагань. А справді, чого відкладати гульню, якщо можна запросити на бенкет нинішнього главу МОК Жака Рогге, колишнього — Хуана Антоніо Самаранча, президента Азербайджану Ільхама Алієва, принца Монако Альберта, а «також понад 100 політиків, бізнесменів та дипломатів» (про що повідомляє прес-служба Кабміну) вже зараз? Бо ж далі з медалями може й не складатися. Ну й потрібно ж якось виправити враження від невдалого проходу по Олімпійському стадіону на церемонії відкриття Ігор. Хоча сайт того ж Кабміну повідомляє, що Янукович очолював колону українських спортсменів, глядачі його не помітили — ну не потрапив у кадр чиновник з однієї з 202 олімпійських делегацій. Тож ополчення вітчизняних урядовців придумало інший інформаційний привід, аби «засвітити» владного кандидата в президенти у сяйві священних п'яти кілець.

«Шабаш» у Мукачеві таки був

«Шабаш» у Мукачеві таки був

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Очевидний мало не для всієї України факт фальсифікації виборів міського голови Мукачева (які відбулися ще 18 квітня) Генпрокуратура визнала лише через чотири місяці. За фактом підробки виборчих документів тиждень тому слідчі з Різницької порушили кримінальну справу за ч. 2 ст. 158 Кримінального кодексу України: «...внесення до виборчого документа завідомо неправдивих відомостей або будь-яка інша його підробка, а так само використання... карається обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років».

Хочете закрити — обгрунтуйте

Хочете закрити — обгрунтуйте

Публікації Василя Яременка в «Сільських вістях», які призвели до судового рішення про закриття газети, таки пройдуть фахову експертизу. Як повідомляла «УМ», на цьому наполягали представники захисту газети. Оскільки, на їхню думку, розгляд справи ще в першій інстанції слід було почати саме з професійної експертизи. Висновки натомість з'явилися в апеляційній інстанції: спеціаліст Науково-дослідного інституту судових експертиз Людмила Фраймович виявила в публікаціях Яременка все те ж «розпалювання міжнаціональної ворожнечі». Самі «розпалювачі» результати цієї експертизи назвали необ'єктивними і поверховими, тому наполягали на ще одній, грунтовнішій, експертизі.

Всі статті рубрики