Інший погляд: про воєнний альбом Андрія Котлярчука «Звільнена Київщина»
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
(з сайта 1001bilet.com.ua.)
Головну сцену України з 11 квітня очолила проректор із перспективного розвитку в Київському національному університеті культури і мистецтв, права рука ректора КНУКіМ, депутата–«регіонала» Михайла Поплавського, 30–річна блондинка Інна Костиря. До цього моменту Палацом «Україна» керував екс–міністр культури Михайло Кулиняк. Як свого часу жартували блогери, Янукович призначив Кулиняка міністром тому, що хотів мати власного скрипаля. На посаді міністра Кулиняк відзначився два рази. Перший, коли в караоке разом із «губернатором» Харківської області Михайлом Добкіним заспівав «Рідна мати моя» на сцені фестивалю «Печенізьке поле». Вдруге Кулиняк увійшов в історію, коли на нагородженні національною премією «Телетріумф» у столичному Оперному театрі дуже віртуозно й емоційно зіграв на скрипці музику до популярних народних молдавських танців «Молдовеняска». Одну частину він зіграв, тримаючи скрипку на голові. А потім засунув смичок між ноги і водив скрипкою по смичку.
Після того як Михайла Кулиняка у лютому 2013 року адміністрацією Президента призначено генеральним директором Національного палацу мистецтв «Україна», на нього почав скаржитись власний колектив, а згодом і організатори масових заходів. Наприкінці минулого року колектив Палацу жалівся на те, що «ліві» люди збувають під час концертів незареєстровані ніде продукти. Організатори ж новорічних ялинок для дітей скаржилися, що глядачі не можуть пройти за своїми запрошеннями, бо «Україна» натомість позапрошувала на вистави «своїх».
Ще 25 березня «Українська асоціація видовищних заходів» надіслала звернення з проханням провести антикорупційне розслідування діяльності керівництва Палацу «Україна» до міністра культури Євгена Нищука, Антикорупційного комітету під керівництвом Тетяни Чорновол, МВС, СБУ і Генпрокуратури. Лист було підкріплено низкою переконливих фактів.
Ось лише кілька пунктів, розписаних Українською асоціацією організаторів видовищних заходів. Серед незначних нововведень, які ввів Михайло Кулиняк, найбільшу увагу привертає підвищення орендної плати. Сьогодні вона становить 200 000 гривень. У той час, коли інші майданчики для концертів навпаки оренду зменшують (Палац спорту ввів, наприклад, «кризову вартість оренди» — 90 000 гривень. Було 130 000). За оцінками експертів, собівартість оренди НП «Україна» мала б бути не більшою за 70 000 гривень. Не дивно, що останнім часом концерти переносять з «України» до Палацу спорту або й узагалі відміняють. А ще Кулиняк запровадив штраф за перенесення концерту — 40 000 гривень. Траур у країні, передвоєнна ситуація не є вагомим аргументом не платити.
А ще Кулиняк особисто стежив, аби миття люстр першого поверху в Палаці «Україна» коштувало не менше, ніж 160 000 гривень, а «ремонт» закулісного фойє — 2 мільйони гривень.
На цьому тижні комісія Державного управління справами планує попрацювати у Палаці «Україна». За словами керівника ДУС Сергія Аверченка, його комісія проведе перевірку всіх своїх підприємств, адже вже виявлено мільйонні порушення. Аверченко призначив ревізію всієї фінансово–господарської діяльності ДУС, для чого були залучені, зокрема, КРУ і Держфініспекція. Також він зауважив, що Держфініспекція працює вже два тижні. «Картина не радісна, але й не безнадійна. За попереднім аналізом, ми знайшли зловживань на сотні мільйонів гривень», — зазначив Аверченко.
Натомість Михайло Кулиняк два останні тижні перебуває у відпустці. На роботу він повинен був вийти в цю п’ятницю, але на робочому місці не з’явився. У Палаці «Україна» припускають, що може і не з’явитися. Судячи з усього, про своє звільнення Кулиняк довідався заочно.
На сьогодні в «Україні» замість звичних 20—25 концертів на місяць , як це було в минулі роки, проходить лише 2–3. При цьому половина співробітників у відпустці за власний рахунок. Чи справиться Інна Костиря з новим господарством і непростою ситуацію на робочому місці, час покаже. В КНУКіМ про неї відгукуються добре. Працівники університету відзначають її як креативного та ініціативного співробітника, а молоді артисти характеризують її як хорошу і грамотну людину.
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
Створену Кременецько-Почаївским державним історико-архітектурним заповідником за дорученням Міністерства культури та стратегічних комунікацій інвентаризаційну комісію - не допустили до роботи представники Свято-Успенської Почаївської лаври. >>
Список із 25 об’єктів світу, що потребують збереження оприлюднив Всесвітній фонд пам’яток (World Monuments Fund, WMF). Серед об'єктів, що увійшли до переліку на 2025 рік – столичний Будинок вчителя, турецьке місто Антак'я, історична міська структура Гази та Місяць. >>
«Я зрозумів, що мушу бути українофілом – це я зрозумів цілком свідомо. І от я жадібно ухопився за українство. Кожнісіньку вільну від «офіційних занять» часину я присвячував Україні. Перша ознака національності є мова – я й нею найперше заклопотався», - писав Агатангел Кримський. >>
Один з найвідоміших українських театральних режисерів — Давид Петросян — представив прем’єру на сцені Національного театру імені Марії Заньковецької у Львові. >>
Благодійний фонд «МХП-Громаді» та Український культурний фонд оголосили про запуск нового грантового конкурсу «Культура у фокусі громад» із фінансуванням від 500 тис. до 1 млн грн на культурні проєкти. >>