«Iллiчiвець» (Марiуполь, Україна) — «Аустрiя» (Вiдень, Австрiя) — 0:0
Маріуполь. 13 000 глядачів
Суддя: Малзiнскас (Литва)
«Іллічівець»: Нікітін, Мальцев, Яксманицький, Бойко, Платонов, Красноперов, Єсін, Закарлюка, Цихмейструк (Зубов, 65), Шищенко, Кривошеєнко (Грибанов, 75)
«Аустрія»: Дiдуліца, Антонссон, Папач, Доспел, Діден, Кізенебнер, Сьонко (Кіцбіхлер, 84), Вахоушек (Яночко, 60), Бланшар, Вастич, Рушфельд (Гілевич, 72)
Попередження: Єсін, 38 — Папач, 18; Сьонко, 26; Кізенебнер, 41; Яночко, 90
У четвер увечері «Іллічівець» виявився єдиною з українських команд у Кубку УЄФА, хто не здобув перемогу, але й суперник у нього був найсерйозніший. Хоча це вже не та «Аустрія», яка 5:1 громила «Шахтар», і дехто з її гравців не брав участі в матчі через травми, декілька прізвищ, зокрема, кандидатів до збірної Чехії Сьонка й Вахоушека, привертали до себе увагу. Втім, хоч «Іллічівець» цього року й дебютує у єврокубках, у складі маріупольців також є окремі досвідчені бійці, загартовані в серйозних донецьких, київських та московських клубах.
Господарі розпочали гру активно, намагаючись стартовим тиском досягти успіху, і Яксманицький був близький до взяття воріт, але його удар головою взяв Джоуї Дідуліца, дублер голкіпера збірної Хорватії Бутіни на недавньому Євро. Закарлюка і Єсін створили ще кілька спроб відкрити рахунок, але діяли доволі повільно, надто поблизу штрафного майданчика гостей. Головною причиною відсутності справжніх загроз воротам гостей був брак вчасного останнього пасу. Хоча після матчу Гюнтер Кронштайнер, спортивний директор «Аустрії», назве футбол у виконанні маріупольців у цей час «чудовим».
Досвідчені австрійці поступово відсунули гру від своїх воріт, і на останній хвилині перед перервою небезпечний простріл Бланшара ледь не замкнув норвежець Рушфельд.
І в другому таймі на полі було багато боротьби між штрафними майданчиками з великою кількістю помилок з боку обох команд. Під кінець матчу свіжішими виглядали гості. Змінити нулі на табло мали шанси Цихмейструк, Вастич, Яночко, але «мазали» з непоганих позицій. У результаті новачок Кубка УЄФА зберіг свої ворота «сухими» у третьому єврокубковому матчі поспіль. Проте для того, щоб продовжити серію і в Австрії, «Іллічівцю» слід підійти до наступної зустрічі у кращій формі. Втім і мотивація буде вищою: Павлов хотів серйозного суперника в дебюті єврокубків, і після «Бананца» він його отримав, а щоб подолати австрійський бар'єр, у Відні маріупольцям буде достатньо зіграти — 1:1.
Після гри тренер господарів зазначив, що на гру його команди вплинули зміни у складі «Аустрії» в порівнянні з попередніми, вивченими Миколою Павловим матчами. Акцент на правий фланг, де у віденців нібито мав діяти з великою кількістю помилок молодий захисник, себе не виправдав. «Ми мали перевагу на початку матчу, і, якби відкрили рахунок, гра пішла б у іншому руслі», — констатував наставник «Іллічівця». Загалом, Павлов не забігає наперед: «У Кубку УЄФА ми отримуємо безцінний для футболістів, тренерів, керівників клубу досвід, який знадобиться в майбутньому. Ми маємо зробити все, щоб довести: «Іллічівець» бере участь у єврокубках не випадково, як багато хто вважає, а завдяки успіхам у чемпіонаті України (нагадаємо, що в Кубок УЄФА команда потрапила завдяки найкращому в Україні коефіцієнту «чесної гри». — Авт.). У нас не такі великі шанси пройти до наступного кола, як у донеччан чи дніпрян, але ми залишили свої ворота в недоторканності, тому наші перспективи кращі, ніж у «Динамо».
Андрій ФОМЕНКО.
А ІНШІ ЯК?
Результати перших матчів другого кваліфікаційного кола Кубка УЄФА за четвер:
«Терек» (Росія) — «Лех» (Польща) — 1:0
«Рапід» (Австрія) — «Рубін» (Росія) — 0:2
«Жальгіріс»» (Литва) — «Ольборг» (Данія) — 1:3
«Вентспілс» (Латвія) — «Брондбю» (Данія) — 0:0
«Естер» (Швеція) — «Металургс» (Латвія) — 2:2
«Бодо Глімт» (Норвегія) — «Левадія» (Естонія) — 2:1
«Славія» (Чехія) — «Динамо» (Тбілісі, Грузія) — 3:1
«Уйпешт» (Угорщина) — «Серветт» (Швейцарія) — 3:1
«Бней-Сахнін»» (Ізраїль) — «Партізані» (Албанія) — 3:0
«Гленторан» (Півн. Ірландія) — «Ельфсборг» (Швеція) — 0:1
«Аміка» (Польща) — «Кішпешт» (Угорщина) — 1:0
«Беверен» (Бельгія) — «Вадуц» (Ліхтенштейн) — 3:1
«Хаммарбю» (Швеція) — «Акранес» (Ісландія) — 2:0
«Хафнарфердур» (Ісландія) — «Данфермлайн» (Шотландія) — 2:2
«Стабек» (Норвегія) — «Хака» (Фінляндія) — 3:1
«Динамо» (Загреб, Хорватія) — «Примор’є» (Словенія) — 4:0
«Оцелул» (Румунія) — «Партизан» (Сербія і Чорногорія) — 0:0
«Левськи» (Болгарія) — «Модріца» (Боснія і Герцеговина) — 5:0
АЕК (Кіпр) — «Маккабі» (П-Т, Ізраїль) — 3:0
«Одд Гренланд» (Норвегія) — «Екранас» (Литва) — 3:1
«Железничар» (Боснія і Грецеговина) — «Літекс» (Болгарія) — 1:2
«Банська Бистріца» (Словаччина) — «Віль» (Швейцарія) — 3:1
«Железник» (Сербія і Чорногорія) — «Стяуа» (Румунія) — 2:4
«Тбілісі» (Грузія) — «Легія» (Польща) — 0:1
«Ністру» (Молдова) — «Сигма» (Чехія) — 1:2