Ковшем по дельті

Ковшем по дельті

Історія зі знищенням Дунайського заповідника набирає нових обертів: тепер до численного гурту науковців, що відстоюють дельту, приєдналися ще й екологи з Німеччини. Німецька природоохоронна спілка НАБУ звернулася до зовнішньополітичного відомства ФРН з проханням посилити політичний тиск на Україну для того, щоб не допустити руйнації екологічної системи в дельті Дунаю, де будується судноплавний канал. Як повідомляє «Німецька хвиля», віце-президент НАБУ Томас Тенгардт наголосив, що роботи з будівництва судноплавного каналу і в прибережних зонах загрожують одному з найбільших природних заповідників Землі й найважливішому «перевалочному» пункту перелітних птахів у західному чорноморському ареалі. На переконання пана Томаса, у справу повинне втрутитися ЮНЕСКО, аби не допустити руйнування світової природної спадщини. Природоохоронна спілка вимагає також від фірми Gosef Mobius Aktiengesellshaft із Гамбурга, яка виконує днопоглиблювальні роботи у Бистрому, припинити будівництво каналу, пише УНІАН. «Попередні звернення до українського Президента Леоніда Кучми залишалися без відповіді. Тому тепер треба терміново посилити міжнародний тиск, аби ця природна перлина не зазнала непоправної шкоди», — заявляє Томас Тенгардт.

Їхали на оздоровлення, а потрапили на лікування

Їхали на оздоровлення, а потрапили на лікування

Ця група угорських туристів прямувала на відпочинок до Яремчі, що на Івано-Франківщині. Подорожуючі успішно перетнули українсько-угорський кордон через контрольно-пропускний пункт «Вілок» і вже майже перетнули Закарпатську область. Раптом на вулиці Київській у місті Рахів мікроавтобус, у якому їхали угорці, виїхав на зустрічну смугу та зіштовхнувся з КрАЗом, що належить ВАТ «Укртранснафта».

Як козаки першу бойову ракету запускали,

Як козаки першу бойову ракету запускали,

У селі Лютенька Гадяцького району нещодавно відзначили 225-річчя з дня народження видатного земляка — творця перших вітчизняних бойових ракет Олександра Засядька. Саме він ще в далекому 1815 році розпочав виготовлення цієї грізної порохової зброї та спеціальних пристосувань для стрільби нею. А оскільки військо Російської імперії у ті часи майже не залишало полів великих і менш відомих битв, свій блискучий талант ученого, конструктора Олександр Дмитрович доповнював винятковою хоробрістю та кмітливістю офіцера-орденоносця. Уродженець Полтавщини дослужився до звання генерал-лейтенанта, свою військову кар'єру завершував на посаді начальника генерального штабу артилерії. Зрештою, його слава вийшла за межі земної орбіти: іменем Олександра Засядька назване одне з природних утворень на зворотному боці Місяця.

Слонів не обіцяють, але танці будуть

Слонів не обіцяють, але танці будуть

Минулорічне святкування Дня незалежності Індії на столичному Хрещатику так сподобалося киянам, що експеримент вирішили повторити. Змінено, щоправда, лише місце проведення «індійських народних гулянь» — цьогоріч це буде Контрактова площа. Розпочнеться святкування 58-ї річниці незалежності Індії о 18.00.

Бонні і Чарлі вирушили на Флориду

Бонні і Чарлі вирушили на Флориду

Два тропічні урагани — Бонні і Чарлі — атакували Кубу та Флориду вчора. Але значно страшніший тайфун під назвою Рананім, який позавчора ввечері обрушився на китайську провінцію Чжедзян і лютуватиме до сьогодні, забрав життя 63 людей та завдав поранень приблизно двом тисячам людей. 15 осіб вважаються зниклими безвісти.

Ще не осінь, але вже й не літо

Ще не осінь, але вже й не літо

Уже тижнів зо два, як на київських вулицях продають айстри — незмінні провісники осені, а на сільських городах давно відцвіли маки, перетворившись на торохкотливі голівки. Саме вони сьогодні будуть основними «квітами» святкових букетів, що їх понесуть на освячення до церкви. І саме від сьогодні мусимо з сумом визнати, що літо таки закінчується. Недарма ж в народі казали «Прийшов Спас — пішло літо від нас».

Всі статті рубрики