У відповідь на анексію Криму Україна запроваджує візовий режим із Росією. Таку заяву за підсумками засідання в середу зробив секретар Ради нацбезпеки Андрiй Парубiй. Зайнятися цим доручено МЗС, яке «вже в найближчі години має відпрацювати механізм, згідно з яким громадянам РФ лише за закордонними паспортами може бути дозволено в’їзд в Україну».
Учора речник МЗС Євген Перебийніс повідомив, що зовнішньополітичне відомство «готує пропозиції» щодо запровадження візового режиму з Росією, які найближчими днями внесе на розгляд уряду. Хоча для того, аби рішення РНБО набуло чинності, його ще має затвердити указом в.о. Президента Олександр Турчинов.
МЗС Росії вчора висловило здивування повідомленням про нібито запровадження візового режиму, позаяк жодного офіційного повідомлення від української сторони з цього приводу не отримало. «В результаті подібних дій Києва значно ускладняться контакти між мільйонами громадян двох держав, прикордонні, міжрегіональні й гуманітарні зв’язки», — зазначили в Москві.
І це факт. Запровадження «реального» візового режиму (а не просто перетину кордону із закордонним паспортом, що було б логічно) з Росією не до снаги Україні, яка має в РФ лише кілька консульств, неспроможних забезпечити видачу мільйонів віз. А в нинішніх, фактично воєнних, умовах займатися розбудовою дипломатичної мережі у ворожій державі, м’яко кажучи, недоречно.
Про те, що поспішати із запровадженням візового режиму з Росією не варто, заявив Прем’єр–міністр Арсеній Яценюк. «Тут треба сім разів відміряти й один раз відрізати», — зауважив глава уряду, вже перебуваючи в Брюсселі, куди прилетів на саміт ЄС. Яценюк нагадав, що Росія сама неодноразово порушувала питання про поїздки за закордонними паспортами і запровадження візового режиму між державами СНД. Тож з точки зору «тиску» на РФ такий крок України навряд чи матиме значення, а от самим українцям, особливо на кордонах із Росією, неабияк дошкулить та спричинить черговий спалах напруги в південно–східних регіонах.