Своє негативне ставлення до брутально–силового змушування депутатами від партії «Свобода» Ігорем Мірошниченком, Богданом Бенюком, Олександром Аронцем й Андрієм Іллєнком написати заяву про звільнення з посади виконуючого обов’язки керівника Національної телерадіокомпанії Олександра Пантелеймонова (УМ №41 (4673) за 20.03.2014, «Така «Свобода» нам не потрібна») виразили багато посадовців, українських і зарубіжних політиків, телеменеджери й просто активісти. Спільну заяву оприлюднили Національна спілка журналістів України і Незалежна медіа–профспілка України. У ній зазначають, що моніторинги ефірів НТКУ, державного Першого Національного каналу — упродовж останніх років до останніх днів перебування у Києві Віктора Януковича — свідчили про системні порушення законодавства і журналістських стандартів, поширення державною телекомпанією завідомо недостовірної інформації. Відповідальність за це Закон «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів» покладає на посадову особу ЗМІ, яким є тимчасово виконуючий обов’язки гендиректора НТКУ Олександр Пантелеймонов.
«Але ніхто не має права принижувати гідність людини, навіть якщо ця людина сама здійснює ганебну діяльність. Фізичний і психологічний тиск як спосіб з’ясування стосунків є неприпустимим у демократичному суспільстві», — йдеться у заяві медіа–організацій, які виступають за передбачену законодавством процедуру цивілізованого звільнення гендиректора НТКУ, так само передбачена і відповідальність, включно з кримінальною, за самоуправство, побої, порушення трудових прав особи.
Медіа–організації розраховують на голосування у Верховній Раді за створення суспільного телебачення і реформування державних ЗМІ як «на справжні кроки для існування вільних медіа і забезпечення прав громадян України на об’єктивну, достовірну інформацію».
До речі, відеокартинка емоційних відвідин «свободівцями» і їхні хуліганські дії 18 березня вигідно прислужилися Росії на засіданні Ради Безпеки ООН увечері наступного дня. Постійний представник Росії при ООН Віталій Чуркін не оминув у своїй промові «безчинства» в Україні, інцидент з керівником державного каналу став яскравим прикладом у його промові. Це наштовхує на думку про те, що не таким уже й спонтанним міг бути приїзд «свободівців» до офісу Національної телекомпанії та його зйомки. Нагадаємо, як потім з’ясувалося, нібито збурило емоції «свободівців» десь п’ятихвилинне відео з московською «картинкою» у день підписання Путіним незаконної угоди про приєднання Криму до Росії, яку поставила команда «Громадського ТБ», що має свої блоки мовлення на Першому Національному, бо затримувався гість прямого ефіру Олег Рибачук.
«Дії гоп–компанії «свободівців» щодо Пантелеймонова — обурливі і неприйнятні. Але! У нашому праведному гніві не зробити б нам Пантелеймонова, який був і є маріонеткою будь–якої влади, героєм», — написала у своєму блозі медіа–експерт, шеф–редактор «Телекритики» Наталія Лигачова.
Генеральна прокуратура України, як повідомила вчора прес–служба відомства, доручила Нацраді з питань телебачення і радіомовлення та СБУ негайно провести перевірку стосовно порушення чинного законодавства щодо реалізації національної інформаційної політики у попередніх діях керівництва Національної телекомпанії України. Генпрокуратура також внесла відомості про інцидент у Національній телекомпанії України, що стався 18 березня, до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 1 статті 171 (умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) та частини 2 статті 296 (хуліганство, вчинене групою осіб) Кримінального кодексу України та розпочала досудове розслідування.