Переговори щодо Наддністрянщини
Європейський Союз та Україна виступають за необхідність відновлення переговорів у п'ятисторонньому форматі з питань Придністровського врегулювання.
Як повідомили УНІАН у прес-службі МЗС України, про це йшлося під час учорашньої зустрічі першого заступника міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олександра Моцика з делегацією ЄС на чолі з Генеральним директором з питань зовнішніх зносин Ради ЄС Робертом Купером. Делегація Ради ЄС поінформувала українську сторону про результати переговорів, проведених у Кишиневі і Тирасполі.
Сторони відзначили необхідність відновлення функціонування в Придністровському регіоні Молдови шкіл з молдовською мовою викладання.
Канал «Дунай — Чорне море»
1 вересня 2004 року українським глибоководним каналом «Дунай-Чорне море» через гирло Бистре підуть перші судна. Про це журналістам повідомив директор державного підприємства «Дельта-лоцман» (Миколаїв), яке є замовником проекту відновлення ГСХ, Віктор Бездольний. «У нас є стовідсоткова впевненість, що до 24 серпня, як було заявлено міністром транспорту і зв'язку України Георгієм Кірпою, цей обсяг робіт буде виконано, і до 1 вересня канал буде готовий для пропуску судів з осадкою 5,85 м — як на вхід, так і на вихід», — сказав Бездольний інформагенції УНІАН.
Він також зазначив, що зараз паралельно з відновними роботами ведуться переговори з портами, агентськими і експедиторськими компаніями — українськими, російськими, казахстанськими власниками вантажів, які могли б стати клієнтами і користувачами цього каналу.
Нагадаємо, проти реалізації проекту виступає Національна академія наук України та природоохоронні організації. На думку НАН, канал може зруйнувати унікальний Дунайський біосферний заповідник, зарахований до біосферного резерву ЮНЕСКО.
Пошуки альпіністів
Рятувальники з російського Міністерства з надзвичайних ситуацій, які працювали на піку Хан-Тенгрі, де минулого тижня снігова лавина засипала, зокрема, й трьох киян, повертаються додому. Вчора, за даними відповідного киргизького міністерства, вони мусили вилетіти до Москви. Це означає, що шансів на те, щоб знайти живими наших туристів, які подалися в гори Киргизстану, фахівці вже не мають. Додатковою мотивацією для згортання пошукових робіт є загроза сходження чергової лавини, повідомила «Газета.Ру». Загалом, разом із трьома киянами, доля семи підкорювачів вершини Хан-Тенгрі залишається невідомою.