Напередодні вчорашніх подій у Києві лідери «УДАРу» Віталій Кличко та «Батьківщини» Арсеній Яценюк у Берліні зустрілися з канцлером ФРН Ангелою Меркель. Шанований у Німеччині Кличко, зокрема, закликав її застосувати санкції проти українського режиму — заблокувати всі підозрілі банківські транзакції Президента Віктора Януковича, його близького оточення й також олігархів, які підтримують режим. Як повідомляє прес–служба партії «УДАР», Віталій наголосив, що такі кроки могли б відповідно вплинути на голосування депутатів Партії регіонів у Верховній Раді.
Яценюк по завершенні зустрічі заявив, що європейські партнери готові надати допомогу новому українському уряду, але за певних умов. «Коли я говорю про новий український уряд, то йдеться не про корупційний уряд, який представляє інтереси режиму, а про той уряд, який має рівень довіри, в першу чергу, у західних партнерів», — наголосив один з лідерів опозиції.
За словами Арсенія Петровича, якого цитує агенція «Інтерфакс», під час розмови з Меркель ішлося про кілька механізмів надання такої допомоги — кредити Міжнародного валютного фонду та міжнародних інституцій і Європейського Союзу. Обговорювали кілька цифр, починаючи з уже запропонованої Україні макрофінансової допомоги в розмірі 610 мільйонів євро. Наскільки ця сума може бути збільшена в перспективі — предмет окремих переговорів.
Як повідомив речник уряду Німеччини Штеффен Зайберт, під час зустрічі з лідерами української опозиції Меркель висловила свою симпатію «виправданим прагненням українського населення». Сторони також зійшлися на тому, що застосування насильства проти мирних демонстрантів в Україні має бути розслідуване, а порушників основних прав людини — покарано.
Пані канцлер запевнила, що Німеччина і Євросоюз «зроблять усе можливе» для позитивного розв’язання кризи в Україні. Амністію учасників протестів глава німецького уряду назвала «позитивним кроком» і закликала «не зупинятися, а енергійно рухатися заради формування нового уряду та конституційної реформи».