Запливи для зростання: на зимовому ЧС українські плавці оновили національні рекорди, але залишилися без нагород
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Сергій Стаховський забезпечив перемогу «синьо–жовтих» над румунами в Кубку Девіса. (з сайта sapronov–tennis.org.)
Зібравши у своєму складі найсильніших тенісистів, у минулому році українська чоловіча збірна як ніколи близько наблизилася до еліти світового тенісу. Проте, зустрівшись у «плей–оф» Світової групи Кубка Девіса з іспанцями, яких очолював Рафаель Надаль, Долгополов і компанія були відкинуті на свої попередні позиції.
Тож новий сезон «синьо–жовті» знову починають поєдинками в Першій групі Євро–Африканської зони, успішне проходження яких дозволить посперечатися за місце серед 16–ти найсильніших збірних планети. Щоправда, для цього доведеться виграти три матчеві зустрічі поспіль.
Минулими вихідними в Дніпропетровську команда Михайла Філіми зробила перший крок у напрямі «плей–оф», упевнено обігравши румунську збірну.
На корти спорткомплексу «Мегарон» українська команда вийшла без свого лідера Олександра Долгополова, котрий після двох років виступів за збірну знову відмовився їй допомагати. Власне, після завершення «Аустреліен оупен» подейкували, що друга ракетка країни Сергій Стаховський також відмовляється ставати під синьо–жовтий прапор. Утім, знайшовши з Федерацією тенісу України спільну мову у фінансовому питанні, Стах змінив своє рішення. І став головним натхненником перемоги українцiв над румунами, принісши команді перше й переможне третє очки.
Попередньо планувалося, що в стартовому поєдинку матчу від України гратиме Владислав Манафов. Однак в останній момент капiтан Михайло Філіма вирішив не ризикувати й довірив право «стартового розіграшу» досвідченому бійцеві. І не помилився. Протистояння Стаховського (85–та ракетка світу) з Адріаном Унгурем (122) склалося для українця напрочуд легко. Їхня дуель, що завершилася в трьох сетах, — єдина, котру можна нагородити статусом «прохідної».
Натомість решта поєдинків пройшли в запеклій боротьбі. Особливо напруженим видався матч під номером 2 — між Іллею Марченком та найкращим тенісистом Румунії Віктором Ханеску, який тривав максимальну можливу кількість сетів.
На передматчевій прес–конференції капітан українців жартома чи всерйоз сказав, що завдання–мінімум Марченка на матч з 32–річним Ханеску — розтягнути зустріч на п’ять сетів. 26–річний донеччанин навiть перевиконав завдання наставника, адже не тільки перетворив гру на марафон, а й завершив її на свою користь!
Залишивши в одиночному протистоянні першого ігрового дня чимало сил, лідер румунської команди вирішив не грати пару. Утім незапланована рокіровка не стала розчаруванням для гостей. Дует Маріуша Копіла та Хорія Текау в матчі з Сергієм Бубкою та Денисом Молчановим непогано тримав удар і, зрештою, розмочив рахунок у протистоянні.
Тож доля усього поєдинку мала вирішитися в останній день. Першим у розкладі стояв матч перших ракеток збірних. Історія їхніх зустрічей налічувала всього дві гри — по одній перемозі на кожного. Цікаво, що досвід невдалого протистояння Стаховського з Ханеску пов’язаний саме з Кубком Девіса (свого часу українцi й румуни вже зустрiчалися, i тодi нашi взяли гору, попри програш Стаха). Утім після недільної перемоги «кубкова» статистика Сергія матиме й позитивний відтінок. А розчаровані невдачею румуни вирішили відмовитися від проведення п’ятого поєдинку, який уже не мав ніякого спортивного значення.
Наступним суперником українських тенісистів будуть шведи, з якими наші хлопці зустрічалися в минулому році. Нова гра пройде 4—6 квiтня у Скандинавiї.
Кубок Девіса. Перша група Євро–Африканської зони. Перший раунд. Україна — Румунія — 3:1(Стаховський — Унгур — 6:3, 6:1, 6:4; Марченко — Ханеску — 4:6, 2:6, 6:3, 7:6, 6:4; Бубка/Молчанов — Копіл/Текау — 7:5, 3:6, 4:6, 4:6; Стаховський — Ханеску — 3:6, 6:3, 6:2, 6:3).
* * *
Свiтова група. Чехiя — Голландiя — 3:2, Японiя — Канада — 4:1, Нiмеччина — Іспанiя — 4:1, Францiя — Австралiя — 5:0, США — В. Британiя — 1:3, Аргентина — Італiя — 1:3, Казахстан — Бельгiя — 3:2, Сербiя — Швейцарiя — 2:3.
* * *
Турнір WTA Premier у Парижі (призовий фонд — 710 тис. дол.). Перший раунд. Світоліна (Україна) — Вінчі (Італія, 6) — 6:3, 0:6, 7:5. Другий раунд. Світоліна — Воскобоєва (Казахстан) — 6:1, 6:2. Чвертьфінал. Еррані (Італія, 4) — Світоліна — 6:2, 6:3.
* * *
Турнір WTA в Паттайї (250 тис. дол.). Перший раунд. Макарова (Росія, 4) — Савчук (Україна, Q) — 3:6, 6:2, 6:4. Пари. Чвертьфінал. Пен Шуай/Чжан Шуай (Китай, 4) — Савчук/Танасугарн (Україна/Таїланд) — 6:4, 6:1.
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Підбивати у футболі наприкінці року підсумки роботи подобається далеко не всім, адже, серед іншого, оцінювати доводиться лише половину зіграного сезону, відтак і оцінки часто носять половинчастий характер. >>
Після перемоги навесні на чемпіонаті світу в дивізіоні IB українська хокейна збірна у серпні-вересні спробувала відібратись на Олімпіаду-2026. >>
Футболіст збірної України Михайло Мудрик, який наразі грає за лондонський Челсі підтвердив, що його проба на допінг виявилася позитивною. >>
Statbet — це спортивний портал, який пропонує не лише актуальні новини, але й глибокий аналіз подій та розширену статистику. >>
Григорій Козловський очолив ФК «Рух» у незвичному хокейному матчі з «Шахтарем». Козловський став MVP матчу, забивши 8 голів >>