Із власним переліком вимог до влади України позавчора виступив «Правий сектор» — об’єднання радикалів, яке піднялося на хвилі Майдану.
Дебют нових правих був настільки вдалим, що вони навіть посунули зі звичної ніші «Свободу», котра, ставши парламентською партією, знизила градус радикальності. Досі «ПС» залишався фактично «анонімним» утворенням вуличних бійців у масках, однак увечері в понеділок на камери відкрито говорили цілком конкретні активісти. Лідером виступив Дмитро Ярош, 42–річний голова проводу ВО «Тризуб».
Радикали оприлюднили своє бачення поступок, на які мають піти очільники держави . За це «Правий сектор» обіцяє піти з Майдану. Список — чималий. Тут і прийняття конституційної реформи, і припинення силових дій з боку влади, і повна амністія для всіх учасників акцій, і притягнення до відповідальності уряду Азарова, і переформатування ЦВК, і люстрація для політиків, які заплямували себе в минулому, і ліквідація «Беркута» тощо. Окремим пунктом зазначено «узаконення спортивно–патріотичних організацій».
Розуміючи, що даний перелік містить нереалістичні, а подекуди й просто утопічні речі (приміром, люстрацію безуспішно намагались запровадити вже не раз і не двічі після 1991–го й 2004 років), «УМ» зв’язалася з одним з представників «Правого сектору» — унсовцем Ігорем Мазуром, аби спитати, як він ставиться до таких вимог. «Для нас головним в першу чергу є звільнення хлопців та закриття кримінальних справ», — уточнив Мазур–Тополя, пообіцявши за такі «кроки назустріч» «паралельне звільнення зайнятих приміщень». Мазур зазначив також, що він із колегами не вимагатиме, приміром, відставки Януковича, якщо відбудеться повернення до Конституції 2004 року і, відповідно, до нових принципів формування та підпорядкування уряду.
Скільки часу відводить «Правий сектор» на втілення в життя всього пакету, й зокрема, змін до Конституції? «Я не юрист, — сказав Мазур, — але коли влада хоче, вона все робить швидко. Думаю, двох–трьох тижнів було достатньо. Можна було б прийняти реформу до 9 березня — дня народження Тараса Шевченка».
Відомо, що до складу «Правого сектору» входять «Тризуб», УНА–УНСО, Соціал–національна асамблея, «Народна воля» та інші структури. Подейкують, вони не виключають офіційної реєстрації та самостійної участі у парламентських виборах під вивіскою «Правий сектор».