Англія
Новий футбольний сезон у країні родоначальників футболу розпочався не просто матчем за Суперкубок, а найпринциповішим протистоянням останніх років. На суперсучасному стадіоні «Мілленіум» у Кардиффі лондонський «Арсенал» здолав «Манчестер юнайтед» з рахунком 3:1 (Жилберто Сильва, 49; Кальдерон, 59; Сильвестр, 79 (у свої ворота) — Сміт, 55). Цікаво, що французький захисник «МЮ» Сильвестр перед матчем заявляв, що найгірші часи його команди позаду, а сам зрізав вирішальний м'яч у ворота свого ж голкіпера Говарда. У складі «канонірів» на полі не було француза Вієйра, про якого вже два тижні говорять, що він однією ногою у мадридському «Реалі». Тренер переможців Арсен Венгер наголосив, що опорний півзахисник має нарешті визначитися, чи хоче він залишитися в Лондоні, чи таки має намір перейти до «королівського клубу». Термін — до суботи.
* * *
Якщо прем'єр-ліга стартує за тиждень, то у чемпіонаті ліги (так називається колишній перший англійський дивізіон) почали грати вже минулих вихідних. У найцікавішому для нас матчі «Лестер» і «Вест Хем» не змогли жодного разу влучити у ворота — 0:0 (вилучення: Даблін, 18 — Бреве, 85). Гравець збірної України Сергій Ребров, який прагне проявити себе у складі лондонського «Вест Хема», був замінений на 73-й хвилині. У доданий арбітром час першого тайму 30-річний форвард мав чудовий шанс відзначитися, але його удар головою з шести метрів парирував воротар.
Німеччина
Минулого уїк-енду рушив у довгу путь один із найвідвідуваніших чемпіонатiв на континенті — німецька бундесліга. Передували йому численні зміни тренерів у кращих командах країни: після невдалого сезону залишив «Баварію» Оттмар Хітцфельд, на місце якого прийшов зі «Штутгарта» Фелікс Магат. З Дортмунда до Штутгарта переїхав наймолодший тренер-чемпіон бундесліги Матіас Заммер, а «Боруссію» замість нього очолив голландець ван Марвейк, відомий за керівництвом «Фейєноордом». Проте навряд чи йому можна позаздрити, бо одна з кращих команд Німеччини зараз переживає не найкращі часи як в ігровому, так і в фінансовому плані.
А головним претендентом на «Срібню салатницю», як і перед будь-яким сезоном, вважається «Баварія». Підсилена гравцем національної збірної Фрінгсом із Дортмунда та захисником чемпіонів світу — бразильців — Лусіо з «Байєра», мюнхенська команда показала свої амбіції, здолавши чемпіонів із Бремена у фіналі Кубка ліги. Здобули впевнену перемогу баварці й у першому турі (один із голів чудовим дальнім ударом забив Себастьян Дайслер, який майже весь минулий сезон лікувався від депресії та інших психічних проблем).
Головними опонентами нових підопічних Магата в чемпіонаті вважають «Шальке» і «Вердер», які зустрілися у принциповому матчі відкриття. Проти своєї колишньої команди вийшли Аїлтон і Крстаїч, але гра розпочалася з годинним запізненням через проблеми з освітленням на стадіоні, а в підсумку «музики» виграли завдяки голу 20-річного парагвайця Нельсона Вальдеса, який вийшов на заміну замість досвідченого новачка «Вердера» — Мирослава Клозе.
Єдиний українець у бундеслізі — Андрій Воронін — не грав за «Байєр» через мікротравму, а його нова команда, підсилена «міланістом» Роке Жуніором та збірником Фрайєром із «Бохума», під керівництвом Клауса Аугенталера здобула вольову перемогу.
З Англії повернулися на батьківщину двоє ветеранів німецького футболу — Циге до Менхенгладбаха, Тарнат — до Ганновера, і колишній захисник «Баварії» відразу ж відзначився голом.
Результати матчів 1-го туру: «Вердер» — «Шальке» — 1:0 (Вальдес, 83), «Гамбург» –«Баварія» — 0:2 (Баллак, 22; Дайслер, 71), «Кайзерслаутерн» — «Нюрнберг» — 1:3 (Занді, 58 (пен.) — Банович, 12 (пен.); Віттек, 61; Мюллер, 84), «Боруссія» (Д) — «Вольфсбург» — 1:2 (Евертон, 30 — Брдарич, 43, 64), «Байєр» — «Ганновер» — 2:1 (Шнайдер, 49; Франса, 90+1 — Тарнат, 15), «Герта» — «Бохум» — 2:2 (Жилберто, 6; Марселіньйо, 44 — Калла, 65; Мадсен, 70 (пен.)), «Фрайбург» — «Ганза» — 0:0, «Армінія» — «Боруссія» (М) — 0:0, «Штутгарт» — «Майнц» — 4:2 (Какау, 20, 30, 78; Майснер, 51 — Бабац, 48; Бодог, 75).
Франція
П'ятий за силою в Європі чемпіонат стартував без сенсацій. Уже на першій хвилині переможним голом відзначився новачок «Монако» уругваєць Чевантон, покликаний із «Лечче» на зміну Морієнтесу (зірковий іспанець повернувся до Мадрида). Два чорношкірих нападаючих перетнули Ла-Манш у пошуках нових досягнень: Дрогба з Марселя поїхав до «Челсі», Сіссе з Осера — до «Ліверпуля». Проте «Марсель» недовго сумував, запросивши 34-річного захисника Лізаразю, який не дійшов нової згоди з босами «Баварії» стосовно зарплатні, і форварда Луїндула з «ПСЖ». Новачки першого дивізіону — «Сент-Етьєн», «Канн» та «Істр» — з'явилися замість «Ле Мана», «Генгама», «Монпельє».
Результати матчів 1-го туру: «Ніцца» — «Ліон» — 0:1 (Елбер, 76), «Сент-Етьєн» — «Монако» — 0:1 (Чевантон, 1), «Марсель» — «Бордо» — 1:0 (Батле, 90+4; вилучення: Рооль, 74 («Б»), «Ренн» — «ПСЖ» — 2:1 (Солен, 22; Фрай, 24 — Паулета, 41 (пен.)), «Сошо» — «Аяччо» — 1:0 (Монсоро, 30), «Бастія» — «Страсбур» — 2:1 (Гісолфі, 44; Верель, 75 — Пажи, 47), «Канн» — «Істр» — 1:1 (Ватьє, 16 — Н'Діайє, 5), «Мец» — «Нант» — 1:0 (Сокріє, 86), «Лілль» — «Осер» — 2:0 (Брюнель, 43; Дерні, 47), «Тулуза» — «Ланс» — 0:0.
Голландія
Матч за Суперкубок Голландії: «Аякс» — «Утрехт» — 2:4 (Пінар, 51; Снайдер, 80 — Шут, 72; Зомерс, 87, 90+2; Дуглас, 90).
Росія
Результати відкладених матчів чемпіонату: «Локомотив» — «Спартак» — 0:0, «Шинник» — ФК «Москва» — 1:1.
Становище лідерів після 18 турів: «Зеніт» — 36, «Торпедо» і «Локомотив» — по 35, ЦСКА й «Крилья совєтов» — по 34, «Спартак» — 25, ФК «Москва» — 24...
* * *
Кубок Росії, 1/16 фіналу, матчі-відповіді: «Зеніт» – «Іртиш» (Омськ) — 7:1 (Кержаков — 5; перший матч — 2:0), «Олімпія» (Волгоград) — «Крилья совєтов» — 1:4 (Каряка — 2; перший матч — 1:3).
Португалія
Недовго протримався на своєму посту наставник «Порту» Луїджі Дель Нері. Італієць, який перед цим тренував «К'єво», у червні змінив у Порту переможця Ліги чемпіонів Жозе Моурінью. Керівництву «драконів» набридли... регулярні пропуски новим «коучем» тренувань.
Азія
Кубок Азії. Матч за 3-тє місце: Іран — Бахрейн — 4:2 (Некунам, 9; Карімі, 52; Даеї, 80, 90 — Юсуф, 48; Фархан, 57; вилучення: Борхані, 72; Махдавікія, 90+4 — Юсуф, 90+4). Фінал: Китай — Японія — 1:3 (Лі Мінь, 31 — Фукунісі, 22; Наката, 65; Тамада, 90+1). У присутності 65 тисяч китайських фанів гості виграли головний трофей Азії втретє за 12 років.
* * *
Товариський матч. «Токіо» — «Рома» — 0:0.