У розшуку горобець хатній: кількість маленьких пташок помітно скоротилася у містах
Чи знали ви, що в нас є Українське товариство охорони птахів? >>
Цілих 44 роки знадобилося мешканцеві колишньої Німецької Демократичної Республіки Гюнтерові Цеттлу, щоб отримати свій приз за перемогу в радіовікторині. У 1969 році старшокласник зі Східної Німеччини потайки слухав заборонену радіостанцію з капіталістичного Заходу. І вирішив взяти участь в оголошеному нею письмовому конкурсі, нагородою за виграш у якому була платівка гурту The Creation.
Хлопець надіслав на радіо листівку з відповідями на запитання вікторини, проте реакції так і не дочекався. Тож вирішив, що просто неправильно відповів.
Насправді ж, як і слід було очікувати, листівка з–за «залізної завіси» потрапила в руки спецслужб НДР — «штазі». Гюнтер дізнався про це аж у 2010–му, коли вирішив ознайомитися зі своєю справою у вже відкритих на той час архівах східнонімецького «КДБ».
Передусім Цеттла цікавило, чому здобувши профільну освіту, він не міг знайти в НДР роботу вчителя — чоловікові всюди відмовляли. Влаштуватися за покликанням педагог зміг лише тоді, коли «залізна завіса» впала і він одразу переїхав на Захід. З’ясувалося, що його «неблагонадійність» була спричинена неголосуванням на парламентських виборах.
Проте набагато цікавішою знахідкою виявилася та сама листівка «на радіо», яка провалялася в архівах «штазі» понад 40 років. Новина про знахідку дійшла до редакції радіостанції. І хоча вікторину закрили невдовзі після тієї самої передачі, яку слухав школяр Гюнтер, керівництво каналу вирішило вручити 63–річному чоловікові його законний приз. Адже всі відповіді в листівці виявилися правильними.
Чи знали ви, що в нас є Українське товариство охорони птахів? >>
Леонардо Ді Капріо — один із найвидатніших акторів нашого часу. >>
Фінал Дитячого Євробачення відбувся у суботу, 16 листопада й перемогу здобула Грузія. >>
На аукціоні Sotheby's в Гонконгу картину американського експресіоніста Марка Ротко "Без назви (Жовтий і синій)" продали за 32,5 млн доларів. >>