Упродовж минулого року українці принесли до вітчизняних банків «зайвих» 70 млрд. гривень. Саме на таку суму зросли депозитні вклади громадян у банках. У відсотковому співвідношенні маємо зростання на 36%! «У 2010—2013 роках депозитні вклади українців у банках зросли на 205% — тобто більш ніж удвічі. Іншими словами, маємо зростання на 222 млрд. гривень. І це незаперечні факти», — сказав Прем’єр–міністр Микола Азаров.
За словами Прем’єра, громадяни зберігають у фінансових установах 434 млрд. гривень. Це більше, ніж річний дохід державного бюджету. «Що це може означати, якщо не цілковиту й безумовну довіру до економічної політики уряду? — резюмував Микола Азаров і додав: — За останні чотири роки соціальні гарантії у державі зросли удвічі. І це у державі, яка повною мірою відчула вплив світової економічної кризи, економічну рецесію у Європі, торговельні проблеми з Росією. При цьому наша країна несла найважчий у Європі тягар ціни на газ, але втримала і ціни, і тарифи на житлово–комунальні послуги. Зростання цін в Україні за останні чотири роки становило 14%, це практично 3% у рік — майже європейські норми інфляції. Тоді як у 2008—2009 роках ми мали майже 40%».
За інформацією НБУ, загальний обсяг залишків банківських депозитів упродовж листопада зріс на 0,8%. З початку року ця цифра становить 14,1%. Зростання у національній валюті становить 1,5%, а з початку року — 25,2%. Залишки ж по депозитах в іноземній валюті знизилися на 0,4%, а з початку року — на 0,2%. Кошти на депозитах фізичних осіб за цей період зросли на 1,1%, а з початку року — на 19,1% і становлять 435 млрд. гривень. Залишки ж депозитів юридичних осіб за передостанній місяць минулого року зросли на 0,1% (з початку року на 5,2%) і становлять 212,5 млрд. гривень.