Кілька днів тому, коли Олег Царьов, народний депутат фракції Партії регіонів, заявив, буцімто на 5–му поверсі Будинку профспілок є бойовики, мені зателефонував Андрій Куликов — відомий телеведучий, а тепер неформальний лідер «Громадського радіо» — і відрядив на той 5–й поверх. Самого ж Царьова колега оперативно запросив на марафон «Євромайдан–онлайн» — спільний проект нашого радіо та радіостанції «Європа плюс». Поки «регіонал» уже в ефірі розповідав «страшилку» про «бойовиків» на 5–му поверсі штабу протестувальників, я пробралася на місце дислокації «терориста», уважно все роздивилася і повернулася до радіостудії з гостем iз того 5–го поверху. Тож наші слухачі почули і Царьова, і того, кого депутат назвав «бойовиком».
Це наш принцип роботи: «Почуєте кожного». По суті, перефразоване передвиборче гасло Віктора Януковича. Втім, на відміну від Президента, ми — журналісти «Громадського радіо» — маємо розкіш його дотримуватися. Щодня ведучі Андрій Куликов, Ірина Славінська, Кирило Лукеренко, Юрій Макаров, Ілона Довгань, Максим Буткевич, Ірина Соломко, Леся Ганжа і я, Наталя Соколенко, зустрічаємо на нашому марафоні гостей iз влади та парламентської опозиції і позапарламентської також, експертів, що близькі до Банкової, до Москви, до Майдану і до Брюсселя, дуже різних за поглядами митців і, головне, звичайних людей — учасників подій без посад, регалій чи наукових ступенів. Ось кілька за останні дні: Олег Скрипка, «ВВ» і Фома з «Мандрів», Віктор Чумак, «Удар» і Віктор Балога, соціологи Ірина Бекешкiна і Євген Копатько, політологи В’ячеслав Піховшек і Андреас Умланд. Ще не затягнули на прямий ефір до себе гостей з Антимайдану, та в нас є записи їхніх голосів на нашій сторінці сайта.
Озираюся назад і згадую про те, як наші, журналістські, мрії зробити ні від кого не залежне, справді громадське радіо переросли у твердий намір перестати мріяти і почати реалізовувати задум. Півроку тому ми склалися по 600 гривень «з носа» на сайт. Першу радіорозмову записали — безплатно — на студії друзів. Спочатку наші записані програми набирали сотні, а потім і тисячі прослуховувань.
Для всіх українців драматичним став день 1 грудня. Відразу після кривавих подій на Банковій нам зателефонували колеги з радіостанції «Європа плюс» і запропонували разом робити марафон «Євромайдан–онлайн». Тепер нас слухають і на сайті «Громадського радіо», і на FM–хвилі «Європи плюс». Сотні тисяч людей. А народилася ця радіоісторія на ґрунті невідступного журналістського принципу дотримуватися професійних стандартів і бути підзвітними лише звичайним громадянам.
Наталя СОКОЛЕНКО,
заступниця головного редактора
«Громадського радіо»