Попри значну кількість порушень і зловживань виборчим правом громадян, зафіксованих 15 грудня, у день виборів у п’яти «проблемних» округах, Центрвиборчком не бачить підстав ставити під сумнів їхній результат. Відтак маємо у парламенті чотири нові «багнети» Партії регіонів — Руслана Бадаєва, Миколу Круглова, Михайла Поплавського і Віктора Пилипишина. Опозиція в особі Леоніда Даценка перемогла лише в одному — у 197–му канівському окрузі. Як запевняють громадські активісти, апогеєм брудних виборів став масовий підкуп виборців, втручання міліції і блокування автотранспорту опозиційних спостерігачів.
«Вибори в окрузі пройшли в атмосфері зневаги до закону, в умовах бездіяльності або упередженої діяльності правоохоронних органів, при ігноруванні окремими суб’єктами виборчого процесу принципів чесної конкуренції», — йдеться у висновках черкаського осередку Комітету виборців України, з приводу голосування в окрузi №194.
За даними соціологічної групи «Рейтинг», яка проводила екзит–поли у чотирьох виборчих округах, окрім 94–го, де результат голосування після зняття з перегонів опозиціонера Віктора Романюка був передбачуваним на користь «регіонів», у Первомайську і в Києві перемагали представники опозиції Корнацький і Левченко. «У 132–му окрузі Аркадій Корнацький, за нашими результатами, вигравав у «губернатора» Круглова близько п’яти відсотків. Але на тлі низької явки це — буквально кілька тисяч голосів. Для прикладу, в одному з районів цього округу розміщена тюрма, в якій близько тисячі виборців. Явка там — 90—95 відсотків, і вони завжди підтримують кандидата від влади. Тому надолужити кілька тисяч голосів у такому режимі (навіть без «каруселей» чи фальсифікації з підрахунком голосів) для «губернатора» Круглова, думаю, не проблема», — зауважив директор «Рейтингу» Олексій Антипович.
Обурений перемогою Віктора Пилипишина у 223–му київському окрузі, «свободівець» Юрій Левченко розповів, що на одній iз дільниць на користь провладного кандидата зарахували більше 300 голосів, які були віддані за інших кандидатів: «Якщо в центрі, де був більший контроль iз боку журналістів, різниця між мною та Пилипишиним на кожній дільниці по 350 голосів (на користь Левченка), то тут, на Нивках, на Сирці, де якраз вимикали світло, різниця чомусь на користь Пилипишина в 500 голосів. Такого ніде не було, навіть у Президентському полку. З цією владою виграти вибори чесними методами неможливо».
Поразку «свободівця» політолог Володимир Фесенко прокоментував так: «Київ залишається чужим і ворожим до нинішньої влади. У тих масових акціях, які відбулися 1 і 8 грудня, значна частина тих, хто виходив на вулиці, були кияни. Тому заяви про те, що опозиція втрачає Київ, дуже далекі від політичної реальності». Ці довибори, вважає політолог, не мають особливого значення ні для структури ВР, ні для впливу на політичний процес. «Це замір температури і того, наскільки протиборчі сторони готові до виборів, наскільки вони ефективно працюють на виборах. У цьому плані довибори важливі як певний проміжний індикатор ефективності цих протиборчих сторін».