Спеціалісти Центру незалежних споживчих експертиз протестували вісім марок майонезів 67–процентної жирності: «Олком», «Торчин», «Чумак», «Столовий Провансаль», «Королівський смак», «Вигідна ціна завжди», «Щедро organic» та «Провансаль Союзный». Один із несподіваних висновків: для виробництва промислових майонезів не завжди використовують яйця. Хоча більшість людей знає, що це один із двох основних інгредієнтів цього соусу. Найголовніше, відсутність яєць — це зовсім не порушення. Їхньої обов’язкової наявності не вимагає «майонезний» держстандарт ДСТУ 4487:2005. За нормативом, майонез — харчовий продукт, багатокомпонентна дрібнодисперсна емульсія, стійка до широкого діапазону температур, вироблена з рафінованих, дезодорованих олій із додаванням емульгаторів, стабілізаторів, смакових добавок і прянощів (згідно з рецептурою). Отже, уважно дивіться список інгредієнтів на упакуванні майонезів — і можете купувати зовсім пісний соус.
Оскільки основа майонезів — олії, то соуси перевірили на вміст бензопірену, речовини, надмірне вживання якої може спровокувати у людини рак. «Вміст бензопірену саме у майонезах українські нормативи не нормують, — уточнює спеціаліст «Тесту» Ніна Кільдій. — Але діє норма для соняшникової олії, яка збігається з міжнародною нормою (Директива комісії ЄС 1881/2006) — не більше 2,0 мкг/кг. Тому при дослідженні вирішили рівнятися на цю цифру. Перевищення виявили в одному з протестованих майонезів — у «Щедро organic», який містив 3,58мкг/кг бензопірену».
За смаком найбільше з протестованих пробантам сподобалися майонези «Чумак» та «Провансаль Союзный» (відмінники порівняльного тестування), трохи менше «Торчин» та «Королівський смак»(хорошисти). Не надто сподобались народним дегустаторам під час анонімної дегустації (без називання марок), як потім з’ясувалося, майонез «Вигідна ціна завжди» — бо мав кислий смак та «Щедро organic» через неприємний, гіркуватий присмак.