Раніше «УМ» повідомляла про те, що в перші дні грудня численна група учасників тернопільського Євромайдану пікетувала входи до місцевого «білого дому» — приміщення, в якому знаходяться обласні держадміністрація, рада та деякі інші державні установи. Цей протест був зумовлений передусім намаганням місцевої влади через суд заборонити мітинг на центральній площі Тернополя. Щоб потрапити тоді на роботу, чиновникам треба було пройти через своєрідний «коридор ганьби», та про захоплення будівлі протестувальниками не йшлося. Однак проти активістів того пікету порушено кримінальну справу за статтею 341 Кримінального Кодексу України — «Захоплення державних або громадських будівель чи споруд».
Першими повістку до суду з інкримінуванням такого злочину отримали співкерівник Штабу національного спротиву Тернополя, очільник обласної організації партії «Свобода» Володимир Стаюра і голова фракції цієї політичної сили у Тернопільській обласній раді Марія Чашка.
Як виявилось, більше двох десятків працівників облдержадміністрації підписали заяву, в якій стверджують, що 3 грудня 2013 року група невідомих осіб не пропускала їх на робочі місця, отож вимагають притягнути цих осіб до відповідальності. У міліції, за інформацією сектору зв’язків із громадськістю обласного УМВС, аргументують порушення кримінальної справи тим, що мітингувальники не реагували на неодноразові вимоги правоохоронців припинити перешкоджання «службовцям декількох організацій та держустанов потрапити на своє робоче місце і вчасно приступити до виконання посадових обов’язків».
Самі звинувачені категорично заперечують злочин, який їм інкримінують. «Ніякого злочину ми не вчиняли! — прилюдно заявив, зокрема, Володимир Стаюра. — Ми не захоплювали будівлю і не блокували її».
Суд над активістами мав відбутися у понеділок (на підтримку звинувачених під стінами суду зібрався великий натовп), однак з невідомих причин був перенесений на четвер, 12 грудня.