Люди, побиті під час розгону Євромайдану, вирішили подати скарги на неправомірні дії «Беркуту» до Генеральної прокуратури України та прокуратури міста Києва. «Я роблю це тому, що не хочу, щоб били моїх дітей і людей, які нічим не завинили» — розповідає «УМ» постраждала 27–річна киянка Ірина Захарченко.
Адвокати затриманих розповідають, що спершу дехто боявся писати заяви, пояснюючи тим, що не вірять українським судам. «Люди налякані ситуацією, яка відбувається в країні, і у зв’язку з останніми подіями вже не знають, як їм діяти» — констатує адвокат Анастасія Кириченко. Одному з її підзахисних, Івану Крячку, взагалі відмовили знімати побої, каже пані Анастасія. Цей чоловік живе у місті Рівне, відразу після інциденту він поїхав додому і мав зняти побої там. «Йому відмовили — як у прокуратурі давати направлення, так і в судмедекспертизі — знімати побої без направлення. Жодних пояснень відмови не дають. Це при тому, що в нього травма голови — середньої тяжкості» — розповідає адвокат.
Але все–таки більшість постраждалих уже подали заяви до прокуратури. У заявах вказано й інші порушення прав мітингарів, зокрема, людей утримували без надання можливості спілкуватися з адвокатом і не пред’являючи офіційних звинувачень близько п’яти годин (хоча Кримінальний кодекс передбачає можливість затримання не більше ніж на годину). Як повідомив «УМ» адвокат Ігор Свєтличний, «статті щодо неправомірних дій «Беркуту», за якими може розглядатися ця справа, — це перевищення службових повноважень або службова недбалість, і залежатиме вона від тяжкості завданих ушкоджень людям». Постраждалий лікар Борис Донський, у якого відкритий перелом ноги і який досі перебуває у лікарні, також подав заяву щодо неправомірних дій «силовиків». «Коли я просив відразу відправити мене в лікарню, мене не слухали — запакували в автозак, доправили до міліції і надалі там тримали, бачачи, що з мене тече кров. Я не хочу з такими діями миритися», — каже «УМ» пан Донський.