ДО ОЛІМПІЙСЬКИХ ІГОР — 7 ДНІВ

06.08.2004

Шана героям

      Після переможного Євро-2004 футболісти збірної Греції стали справжніми героями на батьківщині. «Золотому» складу на чолі з німецьким тренером Отто Рехагелем буде довірено взяти участь в естафеті олімпійського вогню вулицями Афін. Але ім'я спортсмена, який запалить факел на головному стадіоні грецької столиці, організатори поки що зберігають у таємниці.

Життя на воді

      Найбільший грецький порт Пірей у передмісті Афін уперше в історії закрито для руху суден у зв'язку з тим, що тут розташуються пароплави, на яких мешкатимуть олімпійські делегації. У порту вже з'явився корабель для представників Франції, найближчим часом очікують ще сім суден, у тому числі й найбільший у світі круїзний лайнер «Королева Мері ІІ». Аби запобігти можливим «неприємностям», сапери військово-морських сил обстежили акваторію й дно порту.

Перший прапор

      Першою командою, що розташувалася в олімпійському селищі Афін і підняла свій прапор, стала збірна сусідньої Македонії. Цікаво, що країна делегувала до Греції чиновників більше, ніж атлетів: 10 спортсменів і 12 офіційних осіб супроводу. Македонці змагатимуться в п'яти видах спорту, а головні надії покладають на штангіста Мохамеда Ібрагімова, який на минулій Олімпіаді у Сіднеї здобув бронзову медаль.

Безпека

      Уперше японські служби безпеки посилають своїх фацівців на спортивний захід. До Греції прибуде група боротьби з тероризмом, яка у співпраці зі спецслужбами інших країн піклуватиметься про безпеку атлетів. Грецька влада відносить Японію до другої категорії потенційних цілей злочинців; до першої належать США, Велика Британія, Ізраїль.

Усе можуть королі

      Колишній король Греції Костянтин отримав акредитацію на Олімпійські ігри як член Міжнародного олімпійського комітету. Проблема є в тому, що після втрати трону в 1967 році й скинення хунти у 1974-му йому не запропонували знову стати королем, оскільки вирішили, що Греція має бути республікою. Декілька років король судився з владою за майно, після чого таки отримав від держави компенсацію. Але старий паспорт короля є недійсним, а новий йому не видають, оскільки він вважає нижче своєї гідності мати прізвище. Тож екс-королю довелося з'явитися на батьківщині як громадянинові однієї з країн ЄС під іменем Константин де Греція. А в акредитації замість прізвища продубльоване його ім'я.