Калюжа грала за «Шахтар»

06.08.2004
Калюжа грала за «Шахтар»

Щойно захисник Гюбшман забив перший гол у кар’єрi. (Фото РЕЙТЕР.)

      Ніхто не сумнівався, що в повторному матчі другого кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів між «Шахтарем» та «Пюніком» дива не станеться. Існували лише побоювання, що експерименти зі складом, які можна було передбачити, деяка розслабленість та важкий від зливи газон завадять гірникам перемогти. А це було вкрай небажано, оскільки Україні треба зміцнювати свій рейтинг в УЄФА.

      Чи ризикував Мірча Луческу, коли зі звичного стартового складу залишив лише двох балканців — Срну та Вукича? З інших гравців у матчах чемпіонату регулярно виходив на заміну лише Дуляй, і саме він вирізнявся своїми нестандартними діями на тлі партнерів, які діяли занадто просто. Утім навіть в умовно другому складі донеччани легко перегравали найкращий клуб Вірменії. Камерунський голкіпер «феніксів» Бете, який має громадянство цієї кавказької країни, брав усі м'ячі, що йшли у ворота. Хоча слід зазначити, претенденти на роль основних форвардів Белік і Брандао своїм шансом «засвітитися» користувалися недбало. Принаймні їхні удари хоча й були прицільними, але не дуже складними для воротаря.

      Найважливішим позитивом у цій грі «Шахтаря» була «школа», оскільки і «другі номери» команди грали у фірмовий, різноманітний, швидкісний і творчий футбол. З ігровою дисципліною в «кротів» теж усе гаразд. Тому Луческу має бути задоволеним, оскільки на початку тривалого сезону переконався в наявності кількох кандидатів на кожну позицію. Ми пам'ятаємо, наскільки результативними були підключення до атаки центрального захисника Маріуша Левандовського. Марку гірняцької оборони підтримав і чеський поки що дублер поляка Томаш Гюбшман, який забив єдиний гол у зустрічі після скидки м'яча головою Беліком, коли гірники подавали кутовий із правого флангу.

      До речі, і другий центрбек — Ненад Лалатович — теж регулярно «гостював» у чужому штрафному майданчику під час кутових. Проте це не допомогло сербові покращити своє реноме, яке він зіпсував ще за часів Бернда Шустера. Згадаємо, що в Єревані саме позиційна помилка Лалатовича призвела до взяття воріт Шуткова. І цього разу він двічі «загубив» Едгара Маручаряна. У першому випадку 17-річний вірменський вундеркінд безперешкодно й неточно бив головою з лінії воротарського майданчика, а на 77-й хвилині таки пробив донецького голкіпера, але на шляху м'яча в сітку з'явилася калюжа, і Шутков, який був капітаном у цій зустрічі, наздогнав таки «шкіряного».

      За кілька хвилин до цього наставник «Шахтаря», зробивши серію з трьох замін, встановив новий власний рекорд. Якщо і в попередніх матчах Луческу використовував 3-4 форвардів, то цього разу на поле вийшло п'ятеро (!) нападаючих команди. Щоправда, Маріка, Воробей і Агахова забити так і не змогли, в чому знову був «винен» Бете.

      Зрештою, виконавши програму-мінімум, віце-чемпіон України досяг й іншої мети. Принаймні «розвідники» бельгійського «Брюгге», який «Шахтар» прийматиме вже за тиждень у першому матчі третього кваліфікаційного раунду, справжніх можливостей свого суперника не побачили. Вочевидь, допомогти їм зможе наш легіонер Сергій Серебренников, який дістане касету з матчем «Динамо» — «Шахтар».

 

ПІСЛЯМОВА

Вардан Мінасян, тренер «Пюніка»:

      — Ми задоволені грою, оскільки зіграли краще, ніж у Єревані. Нам дещо не пощастило, коли наприкінці матчу ми могли зрівняти рахунок. «Шахтар» — виcококласна команда, яка має грати в груповому турнірі Ліги чемпіонів. Найбільше мені сподобався у складі суперника Дуляй.

Мірча Луческу, тренер «Шахтаря»:

      — Якщо відверто, я очікував більшого від повторного матчу. Але коли рахунок уже 3:1, важко досягти повної концентрації, і це відчувалося, перш за все, при виконанні останнього пасу. Найголовніше, що ми подолали цю стадію, а гра з наступним суперником буде зовсім іншою.

      Ніякого ризику в такому стартовому складі не було. Усе, що я роблю, відповідає стратегії команди. Сезон у нас тривалий, і мені потрібні всі гравці, щоб могли у будь-який момент увійти в гру. І я вірю в кожного з них.

      Джерел інформації щодо «Брюгге» у нас достатньо. Наприклад, записи зустрічей із «Шахтарем» у 2002 році. Тренер у них той самий — він міг поміняти деяких гравців, але систему своєї гри не змінить. У бельгійців перевага у досвіді кваліфікаційних ігор. Щодо «розвідників», то я справді не знав, чи є вони в Донецьку, але в будь-якому випадку виставив би цей самий склад.

 

А ІНШІ ЯК?

      Як не мріяв Маріс Верпаковскіс разом зі своїми динамівськими партнерами про вихід киян на «Сконто», нічого не вийшло. Хоча слід зазначити, що незмінні чемпіони Латвії в матчі проти віце-чемпіонів Туреччини виглядали досить пристойно, і ще не відомо, чим би все завершилося, якби м'яч після удару Михайла Михолапа влучив у сітку, а не стійку воріт турків. «Трабзонспор» не став повторювати помилку своєї національної збірної, яка за рахунку 2:0 у грі з національною латиською командою заспокоїлася й дозволила підопічним Олександра Старкова зрівняти рахунок та потрапити на Євро-2004. Сьогоднішній «Трабзонспор» виглядає значно потужніше, ніж у 1981 році, коли «Динамо» вже зустрічалося з ним у 1/16 Кубка чемпіонів.

      У легкій перемозі «Брюгге» над пловдивським «Локо» відзначимо роль хорватського форварда Бошко Балабана, який удруге поспіль відзначився дублем. Відзначимо також, що бельгійці у Болгарії не стали грати на утримання вигідного рахунку й фактично до кінця зустрічі атакували ворота «Локомотива».

 

ТАБЛО

Результати інших повторних матчів другого кваліфікаційного раунду Ліги чемпіонів:

«Шахтар» (Україна) — «Пюнік» (Вірменія) — 1:0 (перший матч — 3:1)

      Донецьк. РСК «Олімпійський«. 17 623 глядачi

      Арбітр: Асумаа (Фінляндія)«Шахтар»: Шутков, Лалатович, Гюбшман, Флоря (Агахова, 73), Срна, Дуляй, Вукич, Бахарєв, Белік (Воробей, 71), Батіста, Брандао (Маріка, 72)

      «Пюнік»: Бете, Овсепян, Ломбе, Тадевосян, Ар. Мкртчян, Алексанян, Пачаджян, Аг. Мкртчян, Назарян, Оганесян (Петросян, 84), Манучарян

      Гол: Гюбшман, 32

«Трабзонспор» (Туреччина) — «Сконто» (Латвія) — 3:0 (1:1)

      Голи: Яттара, 57; Мехмет Їлмаз, 65; Фатіх, 85

«Локомотив» (Пловдив, Болгарія) — «Брюгге» (Бельгія) — 0:4 (0:2)

      Голи: Балабан, 14, 44; Сетернес, 73; Чех, 83

      Вилучення: Тунчев, 82 («Л»)

ЦСКА (Росія) — «Нефтчі» (Азербайджан) — 2:0 (0:0)

      Голи: Гусєв, 68; Вагнер, 72

«Маккабі» (Тель-Авів, Ізраїль) — ХІК (Фінляндія) — 1:0 (0:0)

      Гол: Р. Кохен, 88

«Шериф» (Молдова) — «Русенборг» (Норвегія) — 0:2 (1:2)

      Голи: Берг, 36; Браттбакк, 39

«Ференцварош» (Угорщина) — «Тирана» (Албанія) — 0:1 (3:2)

      Гол: Мукай, 14

«Спарта» (Прага, Чехія) — АПОЕЛ (Кіпр) — 2:1 (2:2)

      Голи: Саціас, 31 (у свої ворота), Пацанда, 56 — Хараламбідес, 52

ФК «Копенгаген» (Данія) — «Горіца» (Словенія) — 0:5 (2:1)

      Голи: Родич, 28, 53; Штурм, 39, 78; Сребнич, 45

«Динамо» (Бухарест, Румунія) — «Жиліна» (Словаччина) — 1:0 (1:0)

      Гол: Данчулеску, 15

«Шелбурн» (Ірландія) — «Гайдук» (Хорватія) — 2:0 (2:3)

      Голи: Роджерс, 78; Мор, 90

«Вісла» (Польща) — «ВІТ-Джорджія» (Грузія) — 3:0 (8:2)

      Голи: Кузба, 23; Омеону, 35; Горавський, 63

«Цврена звезда» (Сербія і Чорногорія) — «Янг бойз» (Швейцарія) — 3:0 (2:2)

      Голи: Мілованович, 39; Дудич, 49; Зігич, 82

«Каунас» (Литва) — «Юргорден» (Швеція) — 0:2 (0:0)

      Голи: А. Йоганссон, 24; Барсом, 68

 

      Стали відомі всі пари третього раунду

(перші матчі — 10-11 серпня, відповіді — 24-25 серпня):

ГАК (Австрія) — «Ліверпуль» (Англія)

«Ювентус» (Італія) — «Юргорден» (Швеція)

«Ференцварош» (Угорщина) — «Спарта» (Чехія)

«Шахтар» (Україна) — «Брюгге» (Бельгія)

«Динамо (К, Україна) — «Трабзонспор» (Туреччина)

«Русенборг» (Норвегія) — «Маккабі» (Х, Ізраїль)

«Байєр» (Німеччина) — «Банік» (Чехія)

ЦСКА (Росія) — «Рейнджерс» (Шотландія)

ПСВ (Голландія) — «Црвена звезда» (Сербія і Чорногорія)

«Динамо» (Бх, Румунія) — «Манчестер юн.» (Англія)

«Базель» (Швейцарія) — «Інтер» (Італія)

«Бенфіка» (Португалія) — «Андерлехт» (Бельгія)

«Депортиво» (Іспанія) — «Шелбурн» (Ірландія)

ПАОК (Греція) — «Маккабі» (Т-А, Ізраїль)

«Горіца» (Словенія) — «Реал» (Іспанія)

«Монако» (Франція) — «Вісла» (Польща)