Міністр закордонних справ Німеччини Гідо Вестервелле вчора планував відвідати Євромайдан у Києві. Про це повідомила «Українська правда» з посиланням на власні джерела. За даними прес–служби посольства ФРН в Україні, Вестервелле також зустрівся з Арсенієм Яценюком, Віталієм Кличком та Олегом Тягнибоком.
* * *
Глава МЗС Росії Сергій Лавров на брифінгу в Брюсселі висловив сподівання на те, що українські політики «знайдуть спосіб повернути ситуацію в конституційне русло». «Ми виступаємо за це і закликаємо нікого не втручатися в цю ситуацію», — наголосив Лавров. У відповідь на запитання, як він оцінює заяву глав МЗС держав–членів НАТО про неприпустимість застосування сили проти мирних демонстрантів в Україні російський дипломат висловив здивування підтримкою «досить агресивних дій на стороні опозиції». «Я не знаю, навіщо НАТО приймає такі заяви, навіщо генсек НАТО Фог Расмуссен відповідає на питання, чи може Росія ввести війська в Україну, навіщо такі питання ставлять. І, по–моєму, це створює збочену картину і подібного роду сигнали в деяких збочених запалених мізках можуть викликати зовсім неправильне розуміння того, що відбувається», — заявив Лавров.
* * *
Українська сторона заявляє про незмінність курсу країни на євроінтеграцію загалом і на асоціацію з Європейським Союзом зокрема. Про це йшлося під час зустрічі першого віце–прем’єр–міністра Сергія Арбузова з представником ЄС в Україні Яном Томбінським. «Було обговорено продовження підготовки до підписання Угоди про асоціацію України з ЄС та висловлено обопільне сподівання на відновлення довіри через політику конкретних кроків, спрямованих на досягнення спільної мети — побудову демократичної, стабільної європейської України», — повідомляє прес–служба Кабміну.
* * *
Представники відомих світових університетів закликали українську владу покарати винних у розгоні Євромайдану. Під відповідною відозвою, яку ініціював професор Оксфордського університету Уїлл Блейкер, підписалися професори, викладачі та студенти Оксфорда, Кембриджа, Університету Лондона, Лондонської школи економіки, Гарварда, університетів Коламбії, Альтерти і Торонто.
* * *
Генеральний секретар Ради Європи Торбйон Ягланд під час прес–конференції в Києві заявив, що політичний конфлікт в Україні дуже важливо перевести у законне річище. «Наше завдання — підтримати мирні переговори між усіма сторонами», — зазначив Ягланд. Співачка Руслана розповіла йому про розгін Євромайдану в ніч на 30 листопада і попросила Раду Європи надати на Майдан спостерігачів, щоб контролювати дотримання прав людини.
У свою чергу, Прем’єр–міністр Микола Азаров під час зустрічі з Генсеком РЄ заявив, що під час розгону Євромайдану «на головній площі столиці не було жодного студента, тільки добре підготовлені провокатори», повідомляє «5–й канал».
* * *
Головною темою засідань Ради міністрів ОБСЄ, які відбуватимуться 5–6 грудня в Києві, будуть протести проти влади в Україні. Про це посол Великої Британії та Північної Ірландії в Україні Саймон Сміт написав на своїй сторінці у «Твіттері». Раніше колишній посол США в Україні Стівен Пайфер заявив, що глави МЗС мають бойкотувати засідання ОБСЄ в Києві.
«На полях» зустрічі ОБСЄ неформальну зустріч у Києві сьогодні проведуть також глави МЗС країн Організації договору про колективну безпеку.
* * *
Консультації Україна — ЄС щодо окремих аспектів майбутньої імплементації Угоди про асоціацію відбудуться лише тоді, коли сторони ґрунтовно підготуються до їх проведення. Про це заявив представник України в ЄС, посол Костянтин Єлісєєв, повідомляє «Інтерфакс–Україна». «Ми вдячні ЄС за конструктивну позицію й готовність до діалогу. Сподіваюся, що за результатами цього діалогу будуть створені сприятливі умови для підписання вже в найближчій перспективі Угоди про асоціацію, включаючи глибоку й всеосяжну зону вільної торгівлі», — зауважив Єлісєєв.