Запливи для зростання: на зимовому ЧС українські плавці оновили національні рекорди, але залишилися без нагород
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Вигравати матчі національної збірної Сергію Онуфрієнку та партнерам допомагає уражене самолюбство.
— Сергію, нещодавно у рамках групового етапу ЛЧ «Мотор» двічі обіграв російський клуб «Нева», який доволі несподівано опинився в аутсайдерах вашого секстету. Скажіть, наскільки відрізнялася підготовка до поєдинків з росіянами, які завжди вважаються для українців принциповими суперниками?
— Насправді, не було нічого особливого. Готувалися, як завжди: переглядали відео поєдинків за участю суперника, проводили тактичні розбори, награвали комбінації тощо. Власне, все йшло, як кажуть, по накатаній.
— Водночас домашній поєдинок проти «Неви» (матчі Ліги чемпіонів запоріжці проводять у Харкові) став першим, на який керівництво «Мотора» організувало груповий виїзд уболівальників. Для вас важлива підтримка своїх фанатів?
— За великим рахунком, для нас не важлива прописка вболівальників. Головне, що ці люди підтримують нашу команду. А сказати, які вболівальники кращі — харківські чи запорізькі, — не можна. Просто, Запоріжжя називають столицею гандболу, оскільки тут дуже багато вболівальників, які знають і люблять гандбол. Проте, думаю, й у Харкові людям цікаво подивитися на команду, яка виступає під українським прапором, і підтримати її. Найголовніше — щоб люди підтримували нас. Приємно, коли збирається повний зал.
— А трибуни серйозно впливають на результати команди?
— Звісно, їхня допомога відчувається. Приміром, на домашніх матчах підтримка вболівальників може стати переломним моментом у матчі — вони починають гнати команду вперед, і у гравців відкривається друге дихання. Натомість, коли граєш у гостях, де весь зал проти тебе, це також по–своєму заводить.
— У матчах з «Невою» «Мотор» набрав максимальну кількість очок. А чи були побоювання щодо підсумку цих протистоянь?
— У Лізі чемпіонів слабких суперників не буває. Власне, м’яч круглий і виграти може будь–хто.
— У спорті частенько трапляються несподівані результати, пояснюючи які, тренери та гравці вживають фрази: «недооцінили суперника», «перегоріли» або «завчасно повірили в перемогу»...
— Так, недооцінка опонента іноді трапляється. Розуміючи, що суперник слабший за тебе, буває, виходиш на майданчик у напіврозслабеному стані, й у результаті складається непроста за перебігом гра.
Щодо терміна «перегорів», то таке могло статися на зорі кар’єри, коли ми були молодими. А от «раніше повірити в перемогу» складно, адже гра триває 60 хвилин. У моїй практиці такого не було.
— Сергію, гандбольні експерти характеризують вас як напористого та агресивного гравця. Звідки береться такий заряд?
— Зазвичай, на гру налаштовуєшся ще до її початку. А емоції з’являються вже під час поєдинку. Зростає ігрова напруга, трибуни женуть уперед, зрештою, заводиш себе сам — ось і виходить усе те, про що кажуть фахівці. Власне я емоційна людина, тому інакше й не можу грати.
— А які стимули з боку тренерів діють на гравців найкраще?
— У кожного тренера своя система роботи. Колись потрібно крикнути, часом, навпаки, заспокоїти команду. Все залежить від ситуації.
— В Україну ви повернулися заради виступів у Лізі чемпіонів?
— У мінському «Динамо» я теж грав у Лізі чемпіонів, тому не цей фактор був вирішальним. Просто, Запоріжжя — це мій дім, моє рідне місто, команда якого грає в Лізі чемпіонів. Власне, тому я й обрав «Мотор».
— Подейкували, що в системі мінського «Динамо» виникли фінансові проблеми...
— Не можу сказати, що там є проблеми з фінансами. Постійно спілкуюся з хлопцями, кажуть, що все добре. Так, був момент, коли затримували зарплату, але дуже швидко все вирішилося. Власне, в Білорусі відношення до спорту не змінилося.
— Яке враження залишили після себе сябри?
— Я колись говорив, що в Білорусі живуть такі ж люди, як і у нас, просто, у них чистіше. Загалом Мінськ — приємне місто, в якому залишилося багато моїх друзів.
— А як ставляться наші північні сусіди до спортсменів? В Україні — футболісти — особлива каста. А там?
— На першому місці в Білорусі стоїть хокей. Він популярніший за футбол, хоча їхня футбольна команда БАТЕ мала не надто поганий досвід виступів у Лізі чемпіонів. Практично всі знають і поважають біатлоністку Дар’ю Домрачову, а тенісистка Вікторія Азаренко у них вважається зіркою номер один.
Загалом наші сусіди дуже люблять спортсменів. До того ж усіх своїх олімпійців знають в обличчя.
— Чоловіча збірна України нинішній відбір на ЧС розпочала з передкваліфікації. На думку вітчизняних спеціалістів, це рівень, нижче якого опуститися вже не можна. Скажіть, такий низький рейтинг команди б’є по самолюбству збірників?
— Звичайно, хотілося б відразу грати в «плей–оф». Але очевидно, що це наше місце, адже до цього збірна не показала ніякого результату. Тож дивуватися тут нічому. Доки не буде результату, гратимемо передкваліфікацію. А найбільш прикре в цій ситуації те, що, окрім нас, гравців, збірна нікому не потрібна. Дуже важко грати з таким підходом.
— Леонід Захаров, під орудою якого чоловіча збірна востаннє пробивалася на великий міжнародний форум, називав гравців, які приїздили до табору національної команди, туристами…
— Звісно, прибуваючи до збірної із різних закордонних клубів, хлопці хочуть поспілкуватися зі своїми друзями — не бачу в цьому нічого поганого. А те, яку гру демонструємо в іграх за збірну, цілком відповідає ставленню до збірної з боку профільних інстанцій.
— Поточний відбір «синьо–жовті» розпочали дуже добре, здобувши дві вікторії. Можливо, щось змінилося?
— Повторюся, що фундаментом цих перемог є особисте бажання гравців та тренерського штабу, адже граємо ми на голому ентузіазмі. Набридло програвати. А фінансування, харчування, екіпіровки, страховок — як не було, так і немає. Насправді, дуже складна ситуація, й навіть не знаю, що буде далі.
— У цьому році чоловіча та жіноча збірні провели кілька матчів у Києві, але згодом знову перебазувалися до Запоріжжя. Виходить, що «стосунки» розірвалися, навіть і не почавшись.
— Якщо в Києві гандболу вже давно не бачили, який сенс проводити його там, де на нього не ходять уболівальники? Запоріжжя, Южне — тут на гандбол завжди йтимуть люди. А грати за порожніх трибун нецікаво.
— До речі, а як у «Моторі» поставлена клубна робота?
— Ставлення клубу до гандболу професійне. Тут є всі умови для того, аби гравці добре виконували свою роботу. Проблем я не помітив — усе створене для досягнення хорошого результату.
Сергій Онуфрієнко
Майстер спорту з гандболу.
Народився 31 січня 1985 р. у Запоріжжі (амплуа — правий напівсередній).
Гравець ГК «Мотор» (Запоріжжя) та національної збірної України.
Виступав за «ЗТР» та «Динамо» (Мінськ), у складі яких ставав багаторазовим чемпіоном України та Білорусі.
Перший тренер — Леонід Левченко.
Зріст — 189 см.
Вага — 90 кг.
Одружений, виховує сина.
Хобі — риболовля.
На Олімпіаді в Парижі вітчизняні плавці виступили зовсім не так, як очікували від них їхні наставники та вболівальники. >>
Підбивати у футболі наприкінці року підсумки роботи подобається далеко не всім, адже, серед іншого, оцінювати доводиться лише половину зіграного сезону, відтак і оцінки часто носять половинчастий характер. >>
Після перемоги навесні на чемпіонаті світу в дивізіоні IB українська хокейна збірна у серпні-вересні спробувала відібратись на Олімпіаду-2026. >>
Футболіст збірної України Михайло Мудрик, який наразі грає за лондонський Челсі підтвердив, що його проба на допінг виявилася позитивною. >>
Statbet — це спортивний портал, який пропонує не лише актуальні новини, але й глибокий аналіз подій та розширену статистику. >>
Григорій Козловський очолив ФК «Рух» у незвичному хокейному матчі з «Шахтарем». Козловський став MVP матчу, забивши 8 голів >>