Завтра, у четверту суботу листопада, в Україні вшановуватимуть пам’ять жертв страшного Голодомору 193233 років, коли загинуло майже 10 мільйонів мешканців. Заздалегідь Держкомтелерадіо рекомендувало у день 80х роковин трагедії усім телерадіокомпаніям внести зміни до своїх сіток мовлення відповідно до Правил ведення мовлення у дні трауру та дні пам’яті. Проте ніяких змін у програмуванні великих каналів немає. Наприклад, в ефірі «Інтера» цього дня — кілька російських серіалів; на каналі СТБ, як завжди у суботу, — талантшоу «Хфактор».
Цими днями показують тематичні соціальні ролики і заставки, окремі програми й документальні та художні фільми про Голодомор усі обласні державні телерадіокомпанії. Загалом, за даними Держкомтелерадіо, цього року заплановано видати в ефір державних телерадіокомпаній телевізійної продукції на цю тематику хронометражем понад 700 годин, а радіопродукції — понад 300 годин.
Із початку листопада постійно звучить інформація про Голодомор в ефірі комерційного «5го каналу», на сайті є виокремлена рубрика. Протягом цього тижня показують очевидців катастрофи, що дожили до наших днів, та родичів жертв Голодомору, які розповідають про пережиту дідами й батьками трагедію.
Якщо подивитися телепрограму загальнонаціональних каналів на 23 листопада, то заплановано показати лише два фільми про Голодомор. «Перший Національний» (11.35) демонструватиме документальний — «Голодомор. Технологія геноциду» (автор сценарію — Андрій Данильченко, режисер — Віктор Дерюгін). У стрічці, створеній 2005 року Національною телекомпанією спільно з Фондом «Україна 3000», глядачі «Першого» побачать очевидців подій, села, якими прокотилися хвилі голоду, хати, в яких помирали цілі родини, величезні кладовища тих, хто помер від примусового голоду. В ефірі супутниковокабельного каналу ТВі (12.00) — художній фільм 1991 року «Голод33» (автори сценарію— Сергій Дяченко і Лесь Танюк, режиссер — Олесь Янчук, консультант — Джеймс Мейс). Він знятий за мотивам повісті Василя Барки «Жовтий князь».