Здається, лише ці корифеї українського рок–панку знають, що таке справжні «танці». У далекому 1987 році квартет молодих зухвалих хлопців уперше вийшов на фестивальну сцену Київського року–клубу і зіграв так, неначе знав, що на наступну чверть століття місце легенд українського року вже їм забезпечено. У жовтні 2013–го музиканти відсвяткували 26–й день народження із музикою та новим альбомом. Це справді подарунок мільйонам шанувальників, адже нового матеріалу «Воплі» не випускали більше семи років. Платiвка «Чудовий світ» мала офіційний реліз 18 жовтня. Відтоді Олег Скрипка та Ко мандрують теренами України, презентуючи новий альбом, спілкуючись із публікою запальними хітами.
Особливість теперішнього туру «ВВ» — його звук, який фронтмен назвав особисто вигаданим терміном «симфо–рок». «Симфо — це симфонічне звучання. Особливо ви почуєте його в першій пісні програми. А панк лишився, безумовно, в старих піснях», — уточнює Скрипка. Так, за словами учасників гурту, вони створили таку собі творчу лабораторію: окрім основного складу «Воплів», у програмі задіяно сім музикантів, які тепер йменуються як Оркестр «ВВ». «Рок–н–рол переходить до класичного стилю музики, набуває форми академічності. Він залежить також від віку виконавця. З підлітків ми переросли в дорослих мужів, а вони подають уже речі більш солідні, послідовні і розлогі», — висловлюється на цей рахунок фронтмен гурту. «Ми створюємо нові пісні за допомогою музичних інструментів: скрипки, альта, ситара. Не просто адаптуємо старі пісні в новому звучанні. Програма створювалася з оркестром, нам нічого не залишилося, як узяти його в тур iз собою», — додає колега та гітарист «ВВ» Євген Рогачевський.
Навіть для впізнаваних хітів («Весна», «День народження», «Танці») «Воплі» знаходять нові музичні рішення, і, зокрема, у турі вони подекуди звучать у новому аранжуванні. «Звісно, публіці подобаються старі хіти, але якщо ти не розвиваєшся, ти трішечки деградуєш як сценічний артист», — пояснює Олег Скрипка.
Втечею від деградації та замусолювання старих речей і став новий матеріал, який, як зазначили учасники гурту, народжувався неквапливо, а отже, програма вийшла ретельно зробленою. Водночас «Чарівний світ» не цілком «свіжак»: такі треки, як «Ладо», «Чіо–чіо–сан» та «Відпустка», вже виходили на синглах та максі–синглах.
Новий альбом — квінтесенція «ВВ». Солідність, про яку говорить фронтмен, описуючи теперішній музичний нахил гурту, на диску відчутна — панківське буйство цим «Відоплясовим» досі властиве (запальний гітарний «Чарівний світ», або ж «Понеділок»), однак «благородна сивина» вже починає торкати музику «ВВ» — виважені, здається, ювелірної роботи треки «Талаай», «Чіо–чіо–сан». Не забули «Воплі» і про «етно–фішку», якою так вміло послуговуються, а колись давно інтегрували її у сучасну українську рок–сцену. Переспіваний «Щедрик» з упізнаваним речитативом Скрипки також уже знайомий слухачам, однак дуже вдало вписаний у концепцію альбому. «Січові стрільці», «Дібровонька» вочевидь розраховані на колективне підспівування, а між тим пластинка розбавлена м’яким голосом фронтмена, котрий читає ліричні рядки перед кількома треками (прихильники ВВ знають, що такими речитативами Олег бавиться і на концертах).
«Воплі Відоплясова», без сумніву, наразі найвідоміший український гурт у світі. За рік вони дають близько 200 концертів. Всеукраїнський тур iз «Чарівним світом» уже торкнувся своїми драйвовими концертами 14 міст країни. На черзі — столиця. 22 листопада музиканти дають концерт у київській «Стереоплазі». Заповітна перепустка на зустріч iз «Відополясовими» — від 150 до 600 грн. А далі у розкладі гурту — Львів, Луцьк, Ужгород, Івано–Франківськ i Чернівці.