Голова Фонду держмайна Михайло Чечетов, заявивши, що до закінчення президентських виборів потрібно тимчасово зупинити приватизацію «серйозних» об'єктів, вочевидь, покепкував над ведучим передачі «Час пік» на п'ятому телеканалі. Тому що «серйозних» об'єктів, як він сам пояснив позавчора на брифінгу, вже на залишилося, якщо не вважати «Укртелеком» і Одеський припортовий завод. Ті дрібні об'єкти, які підлягають приватизації у планах на наступний рік, усі разом «потягнуть», за його ж словами, приблизно на два мільярди гривень.
Того ж дня голова ФДМУ і перший віце-прем'єр Микола Азаров навперебій пояснювали представникам ЗМІ, що ж насправді сталося під час минулого засідання Кабміну, коли розглядали умови продажу його 43-відсоткового пакета акцій. Михайло Чечетов стверджував, що глава уряду висловив сумнів щодо максимальної ефективності від продажу «Укртелекому» за тими умовами, які було оприлюднено на цьому засіданні. За словами головного «приватизатора», тепер цей документ вивчають в «Укртелекомі» і Держкомзв'язку, аби розшифрувати (для непосвячених, себто членів уряду. — Авт.) деякі технічні вихідні параментри, які потягнуть за собою ті чи інші наслідки для телекомунікаційного простору країни. Уряд ще внесе певні зміни в умови приватизації «Укртелекому», вважає пан Чечетов. При цьому він відмовився назвати точну дату, коли умови конкурсу затвердять остаточно, однак висловив упевненість, що у цьому році «Укртелеком» таки продадуть.
У свою чергу, голова спеціальної комісії Верховної Ради України з питань приватизації, член фракції СПУ Валентина Семенюк виступила з протестом проти приватизації 43-відсоткового пакета акцій найбільшої телекомунікаційної компанії країни. Низка факторів свідчить про те, що конкурс з продажу «Укртелекому» проводиться в інтересах конкретної фінансово-промислової групи, як це сталося з металургійним комбінатом «Криворіжсталь», зазначається в заяві панi Семенюк. «Водночас боротьба за останні ліквідні активи в економіці пересварила не тільки українських чи російських олігархів, а й вищих посадовців, що лобіюють їхні інтереси», — вважає Валентина Семенюк. Внаслідок цього «Укртелеком», на її думку, так і не отримає стратегічного інвестора, здатного вивести підприємство на новий рівень розвитку, а держава залишиться без сотень мільйонів гривень після продажу значного пакета акцій телекомунікаційного монополіста.
Що ж до пана Азарова, то, за його словами, Кабінет Міністрів минулої середи затвердив термін проведення конкурсу з продажу 43-відсоткового пакета акций «Укртелекому» — до 30 вересня, й поки що його не змінював. Пан Азаров спростував інформацію про те, що цей об'єкт готують до продажу російській АФК «Система». За словами першого віце-прем'єра, на цьому тижні уряд завершить додатковий аналіз умов конкурсу на предмет того, як у них захищено інтереси України, і ніяких особливо радикальних змін у цьому документі не відбудеться.